Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. května 2018 21:37

Luna IN určitě nevoní jak Bottega Veneta

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. května 2018 21:48

Korsičanka Já nemyslím samozřejmě stejně, to vůbec, ale měla jsem něco, co mělo podobné vibrace. No tak teď jako fakt nevím, možná se mi to jenom zdálo.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. května 2018 21:56

Luna Toho pánskýho Diora neznám, ale tipovala bych ho nejspíš. IN má pánskou hlavu, podobně jako Aedes Signature.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 26. května 2018 07:56

Luna 

Iris Nazarena neznám.

Ale měla jsem a sbírala na něj dost komplimentů -

Dior Homme Intense...

...nasládlý dřevitý hřejivý kosatec, delikátně do orientálna, měkký, objímající...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. května 2018 10:33

Miru Dior Home Intens jsem koupila manželovi. Moc se mi na něm líbil, ale jemu ne 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:23

olte potvrzují že French Lilac (Pacifica) je opravdu vůně šeříku. Já nakonec koupila šeřík od Yves Rocher, má menší výdrž, ale zase se s ním může člověk "osprchovat" což je moc příjemné. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. května 2018 18:28

Luna nemohl to být Hiris? ten tam má mrkvový kosatec, ale bez kůže

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 30. května 2018 13:13

Dcera používá Fancy (Jessica Simpson) a bohužel jsem ke své lítosti zjistila, že není k sehnání. Tak nevím, jestli už se nevyrábí, nebo je to jen momentální stav. Každopádně bych poprosila voňavé nosy o podobnou vůni v podobné cenové relaci. Děkuji.

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 23:20

Poraďte mi prosím edp edt , který voni jako bývalá Escada Ocean Louge.. prostě sladké a nejsladší liči, jahodové pusinky, cukrová vata, fialky a týk bylo přibližně složení....  Manžel tu vůní na mně zbožnuje a už se nedá koupit. Jen jako nějaká napodobenina s čímž nemám zkušenost. Tak mně napadlo, že někdo třeba poradí. Zkusila jsem mu podstrčit Cuir Belugu, Artemisiu, Farnesianu, Insolenci že zoufalství i Nooru a Red Aoud a niiic. Diky za rady.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 07:34

Hanele12 Mrkla jsem na ebay a tam seženeš novou EOL nejlevněji za 1400,- plus pošta (200-300,-) - od ověřeného prodejce z Německa. Takže je možné, že i na některých jejich eshopech ji mají. Jsem zvědavá, zda ti někdo poradí podobnou niche vůni 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 16:14

Pamatujete někdo parfém Gio? 

Milovala jsem ho a po r. 2000 ho přestali vyrábět. Jsem si na něj jako chudá studentka šetřila, abych si ho mohla jednou ročně koupit. Potřebovala bych něco podobného, od té doby jsem nenašla žádnou stálici, pořád střídám. 

Podle tohohle webu je hlava mandarinka, broskev a "rosewood" (nevím jak to myslí - jestli palisandr nebo růžové dřevo) , srdce gardenie tuberóza, jasmín, základ vanilka, santalové dřevo, ambra. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 16:44

KapkaMM 

Pamatuju si a milovala jsem ho taktéž. Z vůní v současnosti vyráběných mi ho připomíná Gardenia (Chanel).

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 17:01

domenica To zní dobře, už ten název je slibný :-)

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 17:24

domenica Ještě jsem našla  Hermès Jour d'Hermès Gardenia. Nezkoušel jste někdo? Podle složení by to mělo být podobné. 

Offline Hanele12
Avatar
79 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 23:03

Korsičanka 

Díky, myslela jsem si, že když se nevyrábí tak ty prodávané mohou už být zkažené. Přeci jenom to není nijak vysoký level. A s těmi niché. Spíš jsem se mu snažila vnutit náhradu, co se líbí mně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. srpna 2018 14:38
Reakce na KapkaMM:

Pamatujete někdo parfém Gio? 

Milovala jsem ho a po r. 2000 ho přestali vyrábět. Jsem si na něj jako chudá studentka šetřila, abych si ho mohla jednou ročně koupit. Potřebovala bych něco podobného, od té doby jsem nenašla žádnou stálici, pořád střídám. 

Podle tohohle webu je hlava mandarinka, broskev a "rosewood" (nevím jak to myslí - jestli palisandr nebo růžové dřevo) , srdce gardenie tuberóza, jasmín, základ vanilka, santalové dřevo, ambra. 

​V 90. letech to byla moje signature, od té doby jsem žádnou podobnou vůni nenašla - a že jsem se snažila hledat!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 20:19

Hledám vánoční dárek pro dceru, které se - tak jako mně - velmi líbila původní Mandragore. Obecně má v oblibě spíše nesladké citrusové vůně, absolutně jí nesejde na značce, svět parfémů vůbec nesleduje. Teď mě překvapila přáním na něco podobného jako Burberry Brit Rhythm (tu ale nechce, aby měla změnu).

Zvažuji, zda pořídit Eau de Rhubarbe Écarlate nebo Ginger Piccante; budu vděčná za další tipy.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 20:33

Fleur Izia by sa jej nepáčila?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 22:11

milacka Díky za tip. Obávám se, že tam bych nepochodila kvůli výrazně přítomné růži.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46039 příspěvků moje polička 30. listopadu 2019 22:15

Fleur Jardins de Bagatelle?