Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:58
Reakce na Gellnerova:

Vzorky některých značek můžeš zkoušet i na notinu (oni píšou odstřik, ale je to to stejné, vychází to na 20-120 Kč, podle druhu vůně), nebo pak sady vzorků v niche parfumeriích, tam ti cenu vzorků většinou odečtou z dalšího nákupu, který uskutečníš. Jinak na mainstreamových vůnich dostupných v běžných parfumeriích není nic špatného, takže klidně zkoušej i tam (mají tady i zvláštní vlákno). (Anebo se spřátelíš s místní parfemoveho komunitou a zajdeš očichávat na sraz ).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. července 2017 17:41
Reakce na Gellnerova:

Jj, vzorky lezou sakra do peněz 

Ale já před lety začínala úplně stejně, že jsem nejprve projela dostupný mainstream a pak teprve skočila na niche. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:19
Reakce na Krehutka:

Ano ano, Notino, těch už mám mističku. A z dvou vzorečků je vždycky aspoň pět... Ale zatím jsem ve fázi, že Shalimar... bože, to je příšerný!!!  Takže. To chce čas :D

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:20
Reakce na wendulka:

No a ty mnou jmenované jsou niche? Musím nastudovat,  jaký je v tom rozdíl.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:28
Reakce na Gellnerova:

 Máš pochvalu.

 Do některých parfémů se podle mě "dorůst" nedá. 

Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 29. července 2017 19:48

 "Ale zatím jsem ve fázi, že Shalimar... bože, to je příšerný!!!  Takže. To chce čas :D"

A věř mi, že někdy se to nezmění ani časem

Ale je tolik jiných krásných vůní, že není potřeba smutnit.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. července 2017 20:14
Reakce na Gellnerova:

Ano ano, Notino, těch už mám mističku. A z dvou vzorečků je vždycky aspoň pět... Ale zatím jsem ve fázi, že Shalimar... bože, to je příšerný!!!  Takže. To chce čas :D

Buď... anebo zjistíš, že Shalimar prostě ne.

Doporučuju zkoušet všechno možné. Mainstream i nikovky (asi bych začala vzorky z Ingredients), jak ti to přijde pod ruku. Občas se objevují  nabídky vzorků v inzerci nebo můžeš sama něco poptat, což bude asi ještě lepší.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. července 2017 20:48
Reakce na Gellnerova:

Ano. Proto se tak jmenují, že je v běžných řetězcových parfumériích jako mainstream neseženeš.

I když ani to už dneska úplně neplatí, protože některé z nich se objevují už i v řetězcových parfumériích.

Offline Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 29. července 2017 20:56
Reakce na Gellnerova:

Vzorek You or someone like you jsem dostala na posledním Parfumaniackém Srazu, tak kdybys chtěla, můžu ti ho poslat. 

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2017 23:03
Reakce na Sweet Potato:

Jsem v létě taková dost v pohybu, ale až budu sedět na zadku, ráda se ozvu, fakt mě to zajímá. Stojí za očichání?? (a to je hodně oprsklá otázka, neasi ). Děkuji ti za nabídku, samozřejmě!

Jste skvělé, jak jste se mě tady ujaly, fakt. Jsem na notinu a studuju. Né že bych neměla co dělat. Co mě zaujalo:

Čekala jsem astronomický částky, ale některý ty niche jsou cenově i na úrovni Chloe ve výprodeji. Jak to? Je to reklamou, kerou nemají, tudíž ji zákazník nemusí zaplatit? Pokud tomu dobře rozumím, tak niche je unikátní v tom, že je nesyntetickej, kvalitnější, v menším nákladu... 

Doplňující dotaz: Shalimar má v sobě kadidlo, což je podle mě ta složka, která mi tam vadila. Resp. ten "pach" znám. Babička jde do kostela. To je o hodně míň sexy představa, než krystalky soli na opálené kůži za cvrkání cikád :D.  K věci: dá se z toho třeba odvodit, že všechny parfémy, v kterých je kadidlo, mi budou smrdět podobně jako tendle chudák Guerlain? 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. července 2017 23:19
Reakce na Gellnerova:

Zcela obecně - není niche, jako niche , určitou roli hraje i rok uvedení ( u některých značek jsou novinky dražší a cena postupne klesá, někde drží cenovou hladinu furt stejnou), no a taky se občas notino nechová jako úplně nejkorektnější obchodní partner (někde hlouběji v některém vlákně to tu kolegyně rozebíraly). 

Rozumíš tomu v podstatě dobře, niche by v podstatě mělo být to, co vystupuje z řady ( ideálně kvalitou a promyšleností  zpracování). S tou nesyntetikou to ale není úplně pravda, i výrobci niche parfemu používají syntetické suroviny. Ale tady nechám odborný výklad povolanejsim, taky jsem jen na začátku dlouhé cesty.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. července 2017 23:25
Reakce na Gellnerova:

"Pokud tomu dobře rozumím, tak niche je unikátní v tom, že je nesyntetickej, kvalitnější, v menším nákladu... "

Je strašně těžký (čím dál tím těžší) definovat, co to je niche parfém a niche značka. Obecně jsou to vůně mimo hlavní proud. Vůně pro fajnšmekry, vůně, které se nesnaží oslovit masy... Nenajdeš je v parfémových řetězcích ale buď v malých parfumériích a/nebo on-line.

S tou unikátností... není to tak, že niche=nesystetické suroviny (ale pozor, syntentika není zlo a bez ní by neexitovaly ani perly parfumérie typu Jicky, Shalimar, No.5 a milion dalších.

Kvalitnější... velmi často ano, ale spolehnout se na to taky nedá.

Problém je , že jak jde čas... všichni chtějí mít niche značku nebo mít aspoň niche linii v rámci své značky. Takže je potřeba zkoušet a zkoušet a zkoušet... 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. července 2017 23:26
Reakce na Gellnerova:

Dopoňující dotaz: Shalimar má v sobě kadidlo, což je podle mě ta složka, která mi tam vadila. Resp. ten "pach" znám. Babička jde do kostela. To je o hodně míň sexy představa, než krystalky soli na opálené kůži za cvrkání cikád :D.  K věci: dá se z toho třeba odvodit, že všechny parfémy, v kterých je kadidlo, mi budou smrdět podobně jako tendle chudák Guerlain? 

Ne, zpracování složky se stejným názvem se v různých provedeních liší. Ale taky je možné, že se ti prostě nebude líbit v ničem. Já jsem kadidlo taky neměla ráda, pak jsem přičichla k Ex Voto (Wiener Blut) a je z toho láska. Taky je otázka, zda ti tam vadí skutečně kadidlo. Jak přesně se ten Shalimar jmenuje?

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2017 23:38
Reakce na domenica:

Ehm, a mohlo by to být ještě složitější??  Dík :)

Krehutka Jé, já vím, že jich je víc, ale ten vzoreček jsem kupovala vloni poté, co jsem si ještě na MP přečetla ódy na tenhle parfém a napadlo mě, že je určitě nej nej nej. Už tu ampulku ani nemám, bála jsem se, že ji děti nalejou na koberec a my se budeme muset přestěhovat . Myslím, že byl bez dalších přívlastků. A už toho chudáka nechám.
Ok. Nic se nedá zjednodušit, dobře. Já ve všem ráda hledám nějaký zákonitosti, ovšem zdá se, že parfémová chemie je zcela bez pravidel. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. července 2017 23:45
Reakce na Gellnerova:

Je to mnohem složitější, než jsem to napsala.  Zkoušet, zkoušet, zkoušet.

Ale neboj, zákonitosti najdeš i tady. Třeba: nejkrásnější vůně je ta, která se právě přestala vyrábět. Nebo: nejkrásnější vzoreček parfému je v ampulce, ze které se sloupla etiketa. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. července 2017 00:04

Mám dotaz na pamätníčky...ten Nubian čo sa dnes predáva vonia rovnako/podobne ako ten kedysi, alebo nie?

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 30. července 2017 06:53

Devcata, nemela byste tip na prvni vune pro mladeho chlapce? Synovec pry uz pokukuje po 'vonavkach', tak ze bych mu neco dala k narozeninam.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. července 2017 09:45
Reakce na baltik:

Bráchovi jsem před lety ve stejné situaci kupovala https://www.notino.cz/antonio-banderas/blue-seduction-toaletni-voda-pro-muze/.

Letos, už jako dospělý, si o něj řekl zas. Příjemná vůně, spíše lehčí, vodní, když to s ní přežene, nikoho neohrozí na životě , ale výdrž velmi dobrá. A pokud se mu zalíbí, bude pro něj i cenově dostupná. 

Offline tina
Avatar
5859 příspěvků moje polička 30. července 2017 09:59
Reakce na baltik:

Nebo nějakýho Beckhama.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 30. července 2017 10:51
Reakce na baltik:

macko.pu tu pro kluky chválil Axe, mají je normálně v tesku a jsou to ty v krabičce, cca za dvě stovky. tak jsem je tam zkoušela očuchat a fakt dobrý. tři druhy, zázvor nicmoc