Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:18

Mám parfémové dilema. " Musím" si vybrat dárek a vzhledem k cenovému limitu (do 1500) a dostupnosti (nejspíš notino) budu sahat po mainstreamu (dvě mladé slečny mi chtějí udělat radost a já o tom samozřejmě nemám vědět ). 

Zatím jsem vybrala M.Micallef Ananda, Hermes Eau de Rhubarbe a Monsieur Li a nemůžu se rozhodnout. Máte nějaké jiné tipy v této cenové hladině, že bych konečně zkusila slepáka

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:27
Reakce na Krehutka:

Pozrela som ti do túžobníka a v takejto cene by mohlo byť aj toto http://www.jedenklik.cz/montale/montale-dark-aoud-50-ml-parfemovana-voda/  ak teda netrváš na slepáku

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:38
Reakce na Ayuri:

Mám ji sice v Chci kategorii, ale ještě jsem nevypotrebovala odstřik a nejsem úplně rozhodnutá ( řekla bych solidních 80%). Navíc mě teď čeká miniatura oud satin mood MFK (dárek k dárku), tak oudovku ještě vynecham. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 28. července 2017 10:20
Reakce na Krehutka:

jee anandu jsem zrovna vyhodnotila co se ochladilo jako viteze souteze o novou polivacku:-)) hrusky nejsou tak vyrazny a mam z ni hrozne pozitivni pocit

jeste me zaujala 

IntuitionEstée Lauder

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. července 2017 10:37

Ananda je fakt koncentrovaná pozitivita (a to já jsem teda málokdy ). Ale v malém množství bych ji domů asi chtěla. Teď jsem dala přednost Hermes, ale blíží se podzim, budu mít svátek, pak výročí, pak Vánoce, to se vždycky nějaký bezradník zeptá, tak budu mít konečně připravenou odpověď.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 28. července 2017 10:47
Reakce na Krehutka:

ja jsem spis koncentrovany opak takze doufam ze me vyborne vyvazi:D

ale vlastne jsem sem sla puvodne s dotazem: vyhazujete parfemy? nebo co delate s vunemi ktere uz vam nevoni, neuvazenymi nakupy, nevhodnymi darky... jasne drahe vune bych zkusila prodat, ale pokud jsou to fakt polivacky za par stovek? 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. července 2017 11:05

Já se je teda snažím rozdat po okolí. Loni jsem dělala čistku -  nový domov našlo všechno, kromě vůni z Tezenisu a Intimissimi, které jsem dostala k nějakému nákupu a které jsou naprosto strašné (evidentně nejen pro mě), tak ty letěly.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2017 11:14

Daruji je.   

Online razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 28. července 2017 11:14

slepe a neuvazene nakupy daruju matce, ktera ma uplne jinej vkus nez ja, takze vetsinou ji to voni, vynada mi, ze utracim, ale ve vysledku je rada, ze ma novou vuni. a dve letni polivacky za par stovek jsem si nechala v chodbe a obcas to jima vystrikam (a taky kdyz zapomenu kosti nebo odrezku kurete v kosi dva dny, tak tim pak vystrikavam kuchynskou prihradku, ve ktery mam odpadkovej kos schovanej:D)

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 28. července 2017 11:31

Nevyhazujeme - využijeme na WC (ale s Blue Grass od Ardenky mě rodina hnala i odsud).

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 28. července 2017 11:33

mno tak po precteni konmari se na darovani kramu divam jinak a to vystrikavani jednoho smradku jinym nesnasim, takze zbyva asi jen ta popelnice... 

Online Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 28. července 2017 12:04

Taky je možnost "zapomenout" vůni někde na veřejném místě (třeba na umyvadle toalety někde na úřadě, kam člověk moc často nechodí), on už se jí někdo ujme (a ještě děláš osvětu :D ). Vyloženě hrozné vůně do popelnice, souhlas.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. července 2017 18:25
Reakce na Krehutka:

Záleží na tom, kdy přesně máš ten dárek dostat. Jestli v dohledné době, tak bych hlasovala pro rebarboru, jestli později, tak Ananda se v chladu rozvoní moc pěkně.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 28. července 2017 18:28
Reakce na Jitka77:

ale to je vyborny napad! diky:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 28. července 2017 18:33

Poslat dál. Tím nemyslím darovat s mašlí, ale nabídnout a rozdat. Vždycky jsem vše udala.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. července 2017 18:55
Reakce na wendulka:

V pondělí . Ale v říjnu to jistí svátek, to půjdu do Anandy.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. července 2017 19:03
Reakce na Krehutka:

Dobrej plán.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2017 15:19
Reakce na razorblade:

Hehe, a určitě to voní líp než vocet .

Mám zase jeden blbej dotaz. Pročítám recenze (některý jsou teda úplně lyrický) a v tuhle chvíli teda toužím očuchat úplně všechno... (včera jsem si nastříkala hromadu Emozione na rukáv a čichala a čichala, opakovala jsem si "hledej broskev, hledej... broskev... hledej i kosatec..." - a našla jsem prd )

Jak se dostanete k parfému, který se tu v ČR asi běžně neprodává? Nemyslím nákup, myslím prosté přičichnutí? Čtu si třeba o Sex and the beach, zkusmo jsem zagůglila - a hele, jen samé zahraniční shopy. Nebo mě docela zaujala recenze i diskuze k You or samone like you - a totéž. 
Mám tedy vůbec já, prostá úča z dědinky, šanci se k tomuhle sortimentu dostat?

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. července 2017 15:55
Reakce na Gellnerova:

Zrovna tyhle obě se bohužel zatím jinak než v zahraničí opravdu sehnat nedají.

Vzorky vůní Francisce Bianchi je zatím asi nejlepší objednat si přímo na stránkách značky http://www.francescabianchiperfumes.com/discovery-set/ za 20 euro včetně poštovného. Zaplatit se dá PayPalem nebo se dá kliknout na volbu Pay by credit card (zaplatit klasicky kartou přes internet a vyplnit všechny údaje).

Vzorek You Or Someone Like You se zase dá buď opatřit na stránkách značky anebo např. na www.ausliebezumduft.de.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 29. července 2017 16:32
Reakce na wendulka:

Teda, že parfémy lezou do peněz, to mi je jasný, ale že vzorky vyjdou na 20éček ...zdá se, že bych si měla najít nějakou brigádu :D. 
Jakožto parfémová panna zůstanu u meinstreamu a budu se učit rozeznat broskev - a s tímhle teda počkám. Zatím...