Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 15. července 2017 09:10

Prosím o nápovědu při hledání parfému s vůni pivoňky. Pivoňka mi voní, na léto se mi zdá fajn. Jen neumím hledat vůni dle jednotlivých složek /jde to vubec někde?/.

Případný návrh bych potřebovala někde před koupí očichat, tak, prosím, ať je ke koupi v běžných parfumeriích.

Jo a ještě nesnesu výrazně sladké vůně, napři YSL Manifesto, který měla kolegyně, mi způsoboval nevolnost. A vlastně nevím, zda to byla "sladkost", co mi vadilo, zkoumala jsem jeho složení a fakt se v tom nevyznám. Netušíte, prosím, co je v něm tak výrazného? Abych se tomu vyhýbala :-)

Děkuji!

Offline Jitka77
Avatar
1124 příspěvků moje polička 15. července 2017 14:19
Reakce na Fiction:

Krásná jemná pivoňka je v Miss Dior Blooming Bouquet, na někom bohužel vůně hodně špatně drží, což je vzhledem k ceně nepříjemné. Vysloveně nesladká je Knot Eau Florale - Bottega Veneta, radostná, jednoduchá a dobře dostupná Mademoiselle Ricci L'Eau. Pivoňka je vcelku výrazná i v klasické růžové Bright Crystal.

Offline RoSa
Avatar
8143 příspěvků moje polička 15. července 2017 14:24
Reakce na Fiction:

dle složky "Peony" tady

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 15. července 2017 19:29
Reakce na Fiction:

Ona sice je pivoňka ve složení leckde, ale to ještě neznamená, že to jako pivoňka voní.

Zkus kromě zmiňovaných i:Euphoria Blossom
Pleasures Bloom

Sephora Pivoine http://www.sephora.cz/Vune/TRENDY-VUNE/Toaletni-voda/P765082



Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:41
Reakce na Fiction:

Čistá pivónia z bežne dostupných vôní je napriek reformulácii podľa mňa asi najvydarenejšie od L´Occitane.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:43
Reakce na razorblade:

Dotaz: jak je to s jungle od kenzo? Tady jsem dohledela jen jungle elephant a jungle tiger. Na letisti jsem ted ale zkousela neco, co se jmenovalo jen "kenzo jungle". Byl to teda ten proslavenej elephant ci neco jinyho, co tady v databazi neni? 

Boli tri: slon - silná škoricová, tiger - pomerne jemná bylinková a zebra - pánska.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 15. července 2017 20:46
Reakce na zdensy:

+ Sweet Potato 

ja teraz cez prázdniny absolútne nestíham, aj keď ma to žerie - také zaujímavé nálezy !!!

Takže čo nenájde Wendulka počas prázdnin, ja budem usilovne hľadať od septembra.

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 15. července 2017 22:05

Jitka77 

RoSa 

jerry 

slniecko 

Všem moc děkuji za tipy, také za rozšíření obzorů o Fragranticu. Moc se těším na průzkumy.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 16. července 2017 10:10
Reakce na Fiction:

L´Occitane je dobrý tip - akorát pozor na to, že vůní se slovem Paeonia/Pivoine mají víc a ne všechny jsou s převahou pivoněk. Takže to chce trpělivost při průzkumu.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. července 2017 12:32

Na NOTINO se objevila kolínská Bill Blass Basic Black (naše databáze), další info zde (Fragrantica). 100 ml za nějakých 360 Kč... rok vzniku 1992.

Víte o ní někdo něco, prosím? Stála by za zkoušku?

Offline RoSa
Avatar
8143 příspěvků moje polička 16. července 2017 13:45
Reakce na Ellen:

jestli fragrantica nekecá a vůně je podobná té Animale, tak to bude pěkná stará dobrá pecka tu Animale můžu vzít na příští sraz k očuchání

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 16. července 2017 13:51
Reakce na RoSa:

To bys byla moc hodná. 

Offline RoSa
Avatar
8143 příspěvků moje polička 16. července 2017 13:58
Reakce na Ellen:

mi to pak připomeň

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 16. července 2017 18:56
Reakce na Fiction:

Mne se osobně treba velmi líbila Pivoňka v Quel Amor! Annick Goutal. A to na Pivoňky nejsem. Nevím proč mi to píše velký P,  nový telefon a stará uživatelka proste.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. července 2017 09:49

Máte někdo zkušenosti s Balmain Vent Vert v tom novém balení?:

Jak moc se liší od původního?:

Offline Silvie
Avatar
98 příspěvků moje polička 19. července 2017 15:51
Reakce na zdensy:

Omlouvám se že reaguji až tak pozdě. Moje vzpomínky jsou staré až prastaré :-)

  Tuhle  vůni, Caola perfume, jsem nosila  přibližně  v roce 1972 - 1975 , 6 ml stálo nějak přes 20 Kč a pak bylo ještě  větší balení,  myslím že  20  ml v ploché lahvičce za 50 Kč. Caola gardenia se aspoň na Moravě jako vůně neprodávala, jen mýdlo. 

 O pánských vůních od téhle firmy přehled nemám,  v mém okolí všichni sháněli Tabac , Old Spice nebo ke konci sedmdesátek Blue Stratos :-)

Podobná vůně, jako byla tahle maďarská Caola, byla v té době  v 5 ml  balení prodávaná Perlonta, tu dodávali soudruzi z NDR a stála 19 Kčs, byla víc bylinková.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 19. července 2017 20:05

Nemám a ani jsme nikdy neměla žádný "japonský" parfém, tak jsem vyzkoušela Issey Miyake Eau d Issey a Eau d Issey Pure.

Nemůžu mít ani jeden, vůbec, ale zajímalo by mě : oba (jeden slaběji, jeden výrazně) se na mě rozložily do takového zamřelého slabého bylinného výluhu, cca 2 dny odstátého.

Co to je? Dá se říci, která ingredience to může dělat, abych si na ni dávala pozor i jinde?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. července 2017 20:57
Reakce na dost_bot:

Může to být nějaká kytka (lotos, konvalinka), nějaké vodní tóny obecně - může se stát, že ti prostě nesednou vodní vůně jako takové.

Ale klidně to může být i tím dnešním vedrem, takže by to chtělo zkoušku zopakovat třeba na podzim.

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 19. července 2017 21:26
Reakce na jerry:

Dobře, zkusím na podzim, díky

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 21. července 2017 10:10
Reakce na Silvie:

Díky za vyčerpávající informace. Ta "levná" kapka, co ve flakonu zůstala, voní z dnešního pohledu na kvalitu vůní velmi draze.