Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 20:23

Fleur na to jsem hodně, ale opravdu hodně zvědavá.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 08. listopadu 2020 21:03

marieu Já mám pravidlo, že pokud to jen trochu jde, napoprvé nekupuju velké balení (ne vždy se podaří, naposled jsem musela pořídit naslepo 200 ml kyblík Esprit d'Oscar EdT, jiná velikost prostě k dispozici není a já jsem moc stála o to poznat ji, EdP miluju). Docela dlouho jsem napoprvé kupovala hlavně třicítky a když se vůně osvědčila, šla jsem rovnou do stovkového balení.

Dneska se mi jako nejlepší jeví velikost 50 ml - když polička čítá vyšší desítky různých vůní, vydrží člověku 50 ml pěkných pár let. Taky esteticky vycházejí padesátky obvykle nejlíp; kolikrát mám dojem, že v téhle velikosti vzniká design flakonů, menší i větší bývají často disproporční (a třicítky někdy i ochuzené o nějakou tu ozdobu).

Další argument pro menší flakony je u mě ten, že mám docela ráda odnože, pokud se mi vůně líbí, je to příležitost poznat ji z různých stran, s odlišně položeným akcentem. Radši budu mít na poličce tři různé verze Mon Guerlain v malém balení než jednu velkou... 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 11:15

Omlouvám se, neb je možné, že jsem stejný dotaz položila již v minulosti , ale si to přesně něpametám :-D. Je prosím velký rozdíl ve vůni Hermes 24 Faubourg toaletní a parfémová voda? Nebo se liší jen výdrž? Děkuji :-).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 11:33

whiskas 

...rozdíl v nich je.

Výdrž mají obě v podstatě stejnou, stejně dobrou.

EdT je elegantní a živočišná veéélmi jemně, delikátně, aristokraticky

EdP je prvotně - podstatou - živočišná. Elegantní persona

Ale konkrétně tahle vůně(jedno, jaká koncentrace) je pro mě synonem francouzské elegance...

...povlávání luxusního hedvábného šátku kolem štíhlého krčku, pár pramínků vlasů ve tváři, červená rtěnka, lehký krok a  -

prostě šik nositelka

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 12:07

whiskas Já dávám přednost verzi EdT (právě pro ten rozdíl, který popsala Miru ), ale jinak jsou obě verze velmi povedené. Potvrzuji, že i jejich výdrž a sillage je srovnatelná. Rozhodni se tedy podle toho, jestli máš jednu z nich už osvědčenou.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 12:27

Miru Děkuji, krásně a vzletně jsi to popsala. Uvažovala jsem, že by se mohla hodit do současného sychravého počasí :-). Byť jsem tedy převážně zalezlá doma, ale snad to nepotrvá věčně. A na Elnino mají aktuálně dobrou cenu. Snad ji neurazím svými, převážně volnočasovými outfity .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 12:29

Fleur Nemám osvědčenou ani jednu verzi. Měla jsem kdysi edt, ve vzorku edp, ale je to tak dávno, že se mi rozdíl už nevybavuje, tak jsem se raději přišla zeptat odbornic :-). 

A děkuji :-).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 12:48

whiskas 

...neurazíš. Dodá Ti na eleganci a nevtíravém luxusu

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 12:56

Miru Jak jinak . Sice 100 ml budu mít asi sto let, ale nevadí, zima má být dlouhá.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 13:01

whiskas 

...nene, když se budeš vonět během dne, přiživovat doma, v práci, budeš krásně vonět celý den a na sto let to nebude

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 13:14

whiskas 24F je potreba nanest v mnozstvi vetsim nez malem:-) ale vazne, ma to vliv na vysledek. takze rano navonet dukladne a prizivovat vubec neni potreba, voni cely den

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 14:02

Miru jen si říkám, jestli si nepřiplatit za 50 ml s víčkem, protože testery jsou většinou bez a 100 ml do kabelky fakt nechceš a ještě bez víčka .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 14:04

viktorka_od splavu To myslíš vážně? Já většinou razím postup přiměřeně/přiměřeně, s mírou a jemně. A zrovna u této vůně bych čekala, že je lepší mít lehkou ruku. Ale, když tvrdíš opak, budu ti věřit .

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 14:10

whiskas 

...a na co víčko.?

Já víčka nechávám doma, mám u sebe flakon vždy bez...

Stejně se víčko většinou oddělí od flakonu a pak jsem ho v kabelce/tašce lovila.

(a jak už jsem psala jindy, tahám zásadně flakony, žádné přestříkávání. Takže 100, 90, 80ml - no problem)

Někdy nechávám i flakony v ložnici bez víčka a k tomu stříknu nějakou vůni na radiátor topení, ať mi to tam pěkně voní

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 14:18

Miru Mně přijde parfém bez víčka takový "nahý" , ale přežiju to, samozřejmě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 16:05

Miru Když nosíš flakon bez víčka, nemáš strach, že se Ti v kabelce bude o něco mačkat rozprašovač? 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 16:30

Dalia 

absolutely no. A kdyby - tak co, tak mi to tam bude vonět

(ale ještě nikdy se mi to nestalo)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 16:41

Miru No to jo, to by vonělo dlouho.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 18:30

whiskas ano myslím. jo a tenhle jsem myslím zrovna objednávala taky a víčko měl

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 20:47

viktorka_od splavu Uvidíme, případně se spokojím i "nahým" flakónem .