Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 21:42

andry jo, to je velká pravda. Někdy mám ale taky dojem, že do vůně dorostu. Že se mi velmi líbí, ale v současné době se na ní "ještě necítím"- jestli to dává smysl.
viktorka_od splavu zkoušet budu, o tom žádná. Jen někdy je to fakt trýzeň, vůně, která člověku učaruje, ale nedokupoval by se flakonů, jak musí dokolečka přiživovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 21:49

marieu já to psychicky nedávám ani ne kvůli ceně (to bych se třeba přeorientovala na něco lacinějšího, spousta z nich mi též voní), ale protože tu vůni prostě chci furt ze sebe cítit a ne na to v jednom kuse myslet, abych se zlila zas, to je hrozný:-/ takže když mi opravdu učaruje vůně s krátkou výdrží a pořídím si ji s tím, že to nějak přežiju, tak mi stejně za chvíli jde hrozně na nervy a musí pryč

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 21:52

viktorka_od splavu jo, to je určitě pravda. 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 21:56

marieu tak ono hodne vuni je hezkych, ba i krasnych, ale tak nejak ne pro tebe, a ani se to nemusi zmenit. Proste se ti libi, jsou pekne zpracovane, ale nenosila bys to. V horsim pripade se to za par let zmeni

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 22:03

andry to určitě. Nicméně se těším, kam mě parfémové chutě zanesou. Už teď jsem na hony daleko od jednotvárného období nejrůznějších svěženek, který jsem nosívala před 30tkou a je to fakt dobrý!

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 17. listopadu 2020 12:17

. a u Cruel Gardenia mě strašně štve, že na mě má výdrž asi 10 minut a šlus, přitom těch deset minut je fakt úchvatná (ségra od Iris Torréfié

​Tak zatímco Iris Torréfié na mně fakt nedrží, tak s Cruel Gardenia jsem tento problém nikdy neměla. A je krásná !

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 10:41

Nevíte prosím, jestli se vyrábí Bottega Veneta Eau de Velours? Nebo to byla limitka? V e-shopech jsem ji už dlouho neviděla.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 12:30

daniela Stesky na nečekaně rychlé zmizení z trhu jsem zaregistrovala i na mezinárodních fórech, minimálně to není specialita našich obchodů. Člověk pomalu aby se bál zamilovat, odnož se ještě ani pořádně neusadí v povědomí a je fuč (mně takhle proklouzl do nenávratna Code Satin). Podle mě se prostě velmi brzy rozhodli ve výrobě nepokračovat, když nepřišel raketový start, limitka by přece jen byla avizovaná jinak. Ale jsou to jen dedukce.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 12:35

Jitka77 To aby se člověk raději zásobil, dokud vůně je, ale pak zase nějak moc bobtná polička...

Už jsem chtěla i dodat, proč vždycky končí ty nejhezčí odnože, ale koukám, že zrovna ta Velours má ve zdejší databázi i 7 negativních hodnocení

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 13:20

daniela Oficiální stránku s parfémy BV nějak nemůžu najít, jestli je tam Velours ještě uvedená, vidím jen módu. Já si s touhle značkou celkově moc nerozumím, ale Velours se mi spíš líbila (říkala jsem si "tuhle ještě někdy znovu zkusím", ha ha) - možná i to byl problém, takový úkrok širšímu vkusu, který je pro skalní příznivce z jejich pohledu zbytečný a ty druhé stejně nepřesvědčí. S letní Illusione se jim to podle všeho povedlo, tady asi ne. Smutné je, že tím některým dalším vezmou potenciální lásku, ta vůně běco do sebe vážně měla.

Celkově pozoruju, jak se životní cyklus vůní nebezpečně zkracuje.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 18. listopadu 2020 15:03

Jitka77 To jo, vůní přibývá jako na běžícím páse, tak holt nemůžou všechny zůstávat... 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 20:06

Neznáte, prosím, tento eshop ? Chtěla bych koupit parfém na Vánoce, ale info na stránce, které nebylo od srpna aktualizované a posledí post na facebooku někdy v červenci, na mě nepůsobí úplně stoprocentně.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 20. listopadu 2020 20:17

Kúpila som pred časom flakón Eau Capitale a teraz Vetyverio a sú trochu inak balené. Prvý bol v tvrdej dvojdielnej krabičke a ten druhý je len v klasickej papierovej, je to v poriadku? 

Offline notna
Avatar
6531 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 18:13

Požádala mě babička o koupi "voňavky". Její dcera jí opakovaně kupovala Be Delicious od DKNY a ta vůně ji slušela. Voněla na ní svěže ovocně, přitom docela výrazně. Teď by chtěla něco nového. Já mám pár svých oblíbených, moc se ve vůních neorientuji /asi ostuda to napsat na tomto místě :-) / a nenapadá mě nic. Nemáte prosím nějaký typ?

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 19:05

notna 

...není to vyloženě typově podobné, ale doporučuji toto:

(nosí to jedna dáma 60+ a moc se jí to líbí)

https://www.parfumanie.cz/database/detail/extatic-eau-de-parfum-balmain

a nebo následující vůně - voní kvalitně, je osvěžující, velmi  příjemná

https://www.parfumanie.cz/database/detail/missoni-2016-eau-de-toilette-missoni

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 20:15

notna Univerzálně hezká svěže ovocná vůně je Boucheron Quatre (původní, bez přívlastků) - myslím, že je v ní i jablko, a od DKNY mi to přijde tak akorát daleko, aby ji nositelka ocenila, pokud jí seděla Be Delicious. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 20:27

notna souhlasím s Jitka77 , právě jsem ti chtěla doporučit tutéž vůni. Má hezkou ovocně-květinovou polohu (přiznám se, že jablko DKNY už na mě bylo moc řezavé) a v cenově přijatelné hladině je to kvalitně udělaná vůně. Navíc má pěkný flakón, nic slečinkovského.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 21:48

notna souhlasím s ostatními. Je to pěkná vůně za krásnou cenu a není to davovka. Naopak proti DKNY je v ní i trochu elegance, která se bude ke zralé ženě hodit.

Offline notna
Avatar
6531 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 09:26

Jitka77 ParisFleur Miru Děkuji! Objednala jsem Boucheron.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 24. listopadu 2020 11:34

Milé kolegyňky, nejdou mi objednat voňavé dárky z IKEY. Nevíte někdo prosím, zda to někdy(po půlnoci např.)vůbec jde a zda je lze vyzvednout osobně? Díky moc!