Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 12:04

marieu 

...dej tu recenzi do databáze!.

Takhle nějak si představuji vůni s kosatcem, kadidlem, takhle, tyhle emoce...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 12:08
Reakce na euridike:

...

This is a love affair.

It won't last forever, but it's unforgettable.

- provokativnost, odvážnou estetiku, smyslnost a erotičnost. A jak řekl Etienne: "Roland drapes bodies - we drape skin. Roland talks about dressing to undress — and what better way is there to reveal the full power of a fragrance? We’re made for each other. Together, we have merged our philosophies, our attitudes and our identities, and created Une Amourette." 

...yes. Tomuhle rozumím, tak by to mělo vypadat...

Perfektně popisná recenze!.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 13:10

Animalix Aaron Terence Hughes

...viděla bych to na vůni z roku 2021 -

mohérově žvýkačkovité s kakaovým vánkem a k tomu

hlaďoučkaté bílé květiny(jakoby nerostlinné, jen z nich vypreparovaná nektarová nasládlost bílých tónů), k tomu ylangová pěna s vanilkovým dechem a vlhce pudrovým teplým heliotropinem.

Ambra ve složení vůni stabilizuje, dodává delikátní živočišnost.

Kouzelné!.., lahodné a podprahově vnímám i jakousi velejemně pikantní špičku - to nejspíš pižmo, špetka bergamotu z úvodu a k tomu přidaná temnější část ambry - je to takové kovově perlivé...

...provzdušněně bezgravitačně olejovitě klouzavé.

Nenabažitelně něžně živočišné.

Fakt vonná slast!.

(tohle bych moooc potřebovala)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 13:23

Deep Deep in the Baltic Dear Diary

...tlumeně, v šeru, vláčně prašné byliny(tymián prý a rozmarýna), jakoby je někdo zapomněl na půdě...,

na půdě, kde jsou přes zimu uložena i kožená koňská sedla natřená olejem, aby kůže nezteřela, než zase budou sloužit...

Vůně má hloubku, ale i lehkost, delikátní vintage odér  - něco, jako když vstoupíte do italské antiquy, ve které je ale její majitelka moderně oděna i navoněna, a s tím pachem zšeřelého butiku se mísí i vůně a chuť jejího těla/pižma - hebkého(jak její mikroskopické chloupky na štíhlých pažich) a

nasládlého(jak její ústa...)

Větrovost bylin člověka probírá z případné, velepříjemné a luxusně delikátně živočišné malátnosti,

ona bylinná průtahovost vlastně vůni dodává na eleganci.

Všimla jsem si, že pokud je ve složení olibanum, mám pak z vůně zvláštní dojem, pro mě strašně příjemný - jakoby kompozice byla velmi lesklá skelná bublina z pryskyřic, no, současně s tím i hustě měkce pružná. Ten samý pocit si pamatuji z vůně Venom of Angel Piotr Czarnecki(...a co myslíte?, má ho tam! - olibanum ve složení...)

Tyjo, hodně dobrá vůně.

Pro mě italská...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 13:27

...jdu si dát cígo. První dvě vůně a tak krásné! Pak můžu pokračovat...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 14:09

No 25: Birch Tar and Russian Leather Meleg Perfumes

...vanilkou nasládlá bříza, březová duše topená v lehounkém labdanu...

Ach, to je krásné...

...a do té andělské krásy tmavě antracitové šmouhy dehtu -

jakoby anděl zabrzdil příliš prudce,

na asfaltu nebo prašné cestě zbylo z bělostných křídel pár pírek...,

a aby nepoznán, tak  si přitáhnul, ten anděl,

kožený křivák těsně ke krku a už jen šel

tmou dál...

...na kůži mám odér vláčně prašného dehtu s tuhou ale měkkou/kvalitně vydělanou černou kůží.

Existují krásné vůně

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 14:48

OS BePOLAR by Orazio Angelo Pregoni

...nasládlý hedvábný olej z pelargonie, podprahový mikro vintage odér(Itálie) objímané nadýchanou pěnou z pryskyřic i s vetknutými kapkami vody a pak,

nad tím poletují křehké malinké úlomky lehce rozemnutých lístků z pelargonií, jež se v ústech  mísí se zbytky chuti jemných tabákových listů, s na kaši rozkousanými ořechy a hltem drinku...

A všechno tohle prostupuje, jakoby mimoděk, lehkým krokem tančící

živočišnost...,

tu paradoxně zjemňuje prach na botách ulpělý a v oděvu schovaná vůně mýdla 

...teple, hedvábně zelenopryskyřičnatě osvěžující vůně sálající zpod košile

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 15:02

Drecking Bleiben AtelierPMP

...první řádek ve složení vůně svařený na, pouze mírně nasládlou, sirupovitou nit provzdušnenou zázvorem se

v mžiku stočí směrem k pachu asfaltu, garáže/automobilové dílny v létě...

A ta špína je současně nadlehčována mandarinkovoneroliovým hedvábem a omývána lahodnou esencí z guajakového dřeva.

...nějakej frajer, co spravuje auta, opálenej, umazanej od motorovýho oleje po svým odpoledním cigáru...

A na to se dobře, nejen, kouká...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 15:15

Camel Zoologist

...chuť sušeného ovoce paradoxně čerstvého růží - ovocnorůžové, šťavnaté, nevintage poutpouri s 

delikátně trpkými zelenými slupkami jablkohrušek.

Načajověle ovocně delikátně kožená vůně.

Na jednu stranu vůně bohatá, sytá, ale tak nějak nudně.

Je to něco na způsoby nudy z Néy nebo Jardins de Misfah.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 15:35

...ten název se mi děsně líbí! Tak jakýpak bude.?.

Boss Bastard Aaron Terence Hughes

...vůně moderního, k***a sexy bastarda.

Fakt.

Na první dobrou.

Vůně maká strašně rychle,

přesně jak mladej cápek, kterýmu se zadařilo a

už je ve vedení firmy,

takže se snaží, předvádí, nespí, trochu chlastá,

ale opravdu dře...

...v úvodu -

bezcitrusová delikátní nahořklost

z mandarinkové kůry ohlazená bezcitrusovým/megahladkým citronkem, jež je

vnitřně hebce zdrsněná bergamotem(jak dvoudení strniště na tváři 30+ ...)

...a pak, ten

úlevnej relax v nočních hodinách, kdy košile hodně rozepnutá,

uvolněný posed v křesle, cigáro a myšlenky na byznys -

vůně prachů, drahejch holek,

pach zválený trávy kolem luxusního auťáku, zmačkanýho značkovýho obleku  a mikrostopy odcházející chutě větrovejch žvejk

Good. Very good

Velmi kvalitní moderní chypre pro mladý gentlemany.

Nadýchaně hustá, nadýchaně téměř balzamická.

...od tohohle týpka bych se nechal svézt

(možná i svést...)...

((nemůžu přidat temnější obrázek. Protože Boss Bastard je ještě pořád celkem slušňák))

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 15:42

Unutamam Nishane

...mix bio meducínky a babiččiny skříně s lůžkovinami...

Bylinná nasládlost zprotivněná neharmonizujícím květem karafiátu, taková jakási květinová skleníkovost a k tomu snaha o živočišno a vylezla z toho nepovedená polívka, zeleninová s bezmasou klobásou s kostelní balzamičností

Tímhle se někdo voní.?

Tak potom jako body za úleťáka/úleťačku roku

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 15:43

...pokračování příště

Online Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 25. května 2022 16:20

Miru Bavíš mě , ráda čtu tvoje recenze, i když vím, že naše vonné preference se často míjejí.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 16:26

Fleur 

...kuju moc

Nicméně - ze všech těch dnešních pokladů na mně drží akorát to nejvošklivější = Unutamam.

(no, doobrý, tak ještě dehtovej Birch Tar, ale to není pro mě na celodenní nošení)

Jinak je to všechno fuč, nebo pár trapnejch molekul na kůži.

No, aspoń se nebudu trápit, že si je nemůžu pořídit,

hm, co už...

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 25. května 2022 16:52

Miru 

Skvěle jsem si početla, díky...

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 25. května 2022 16:58

HOLLYROSE Room 1015

... between romanticism and decadence...

Hollyrose má být určitou "poctou" americkým teenage groupies sedmdesátých let, v jejichž čele se skvěly Anita Pallenberg, Bebe Buell a Pamela Des Barres. To jsou ty holky, které si svého času pouštěli do života a do postele Keith Richards, Steven Tyler /Bebe je matkou jeho dcery Liv/, Jimmy Page, Mick Jagger, Alice Cooper, Robert Plant, Iggy Pop… /Mimochodem, nelze nevzpomenout knihu I'm with the Band: Confessions of a Groupie z roku 1987, v níž Pam Des Barres podrobně popisuje své zkušenosti na scéně rockové hudby v Los Angeles 60. a 70. let./ To jsou ony. Holy Roses. Svaté růže. Ironie, samozřejmě, pardon...

A tahle vůně je...

Jako Sunset Boulevard v noci...

Imagine...

Opilé holky v obnošených ramoneskách přímo na nahém těle, jejich klíční kosti a spánky voní po růžovém oleji z Little Mumbai, kam chodí s majitelem diskutovat o samsáře, karmě a o všem, co učí Baba. /"How soon will I be holy? How much will this cost, guru?"/ Černé oční linky ve dvou vrstvách, první v temném kajalu, druhá navlhčenou špičkou odoutnalé santalové tyčinky, místo očních stínů sněžný prach. A někde nad ránem špetka ostýchavé cesmínové něhy. 

Room 1015 se nám snaží vštípit představu, že tahle vůně je romantická, něžná, zároveň nespoutaná, odvážná a lehce dekadentní, inspirativní, wild & free. A já bych řekla, že je... 

Naivní. Není v ní žádné "zítra". Now is forever. Hutný růžový olej, lehce mastný kajal, prach z vonných tyčinek, ramonesky tisíckrát polité vodkou i šampaňským, tisíckrát pohozené v prachu backstage. A občas záblesk skrývané nevinnosti, pylově cesmínový pudr. Takže vlastně... Všechno je tak, jak má být...

Vůně pomíjivosti. 

Marnotratná.

Pozlátková.

Ve stylu "... this is not Hollywood, this is LA".

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 17:07
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 17:37

...tak ještě jedna:

Blood Orange Aaron Terence Hudgens

...když jsem byla malá, a to už je fakt hodně dávno, stála se na ně buď fronta a nebo jsme je mívali ve školce ke svačině, rozkrojené na půlku a při vykusování tmavorudonachové dužniny jsme pak měli lepkavé prstíky, rty i tváře - 

krvavé kubánské pomeranče...

...sladké, sluneční, tmavé.

i tahle vůně - byť pomerančová, tak tmavá, žádná přitrapnělá mainstream chichi, ahojky citrusovka,

ale kouzelná, potemnělá, tlumená pižmem vpíjejícím se do santalové pěny, vůně barvou téměř vínových 

pomerančů,

kdy jejich citrusovost ohladil laskavý, chápavý jasmín, kolem nějž si sem tam rozpustile tančí pár mikropilinek z tangerinkové kůry.

Tmavě oranžová vůně prostoupená hutným teplem těla s podprahovými nano tóny čokolády s delikátní větrovostí.

Stručně.?

Noční/temné pomeranče, resp. pomeranče, které se jí po 22 hodině...

...mimořádně povedené!

(a to citrusovky nemusím. Připadají mi příliš prosté...)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 18:03

Afrika Olifant Nishane

...teda, nevím jistě, jestli to není něco jiného, na vzorku je totiž jenom VAN Afrika, ale napíšu, co cítím -

myslím, že v této vůni je opravdová cibetka, cibetkové pižmo, animální živočišnost(prostě teplý pach živočicha).

Ne nijak úderná, ona živočišnost, ale vytrvalá, jako když si nesmývatelným fixem uděláte na kůži šmouhu..., a taková zvláštně, velmi přijemně měkce pichlavá.

Ve vonném lektvaru se tedy mísí cibetka

s rozpuštěnou černou kůží, prachově vláčným oudem

(spíše pouze s jeho velmi příjemným akcentem),

hedvábně zhutněno opět prachovou ambrou a prostupováno nasládlými mikronitkami stříbřitě šedavých kadidlových strunek...

Tahle kompozice není těžká, myslím, že právě zásluhou oudové silice je ve vůni jakýsi éterický čajový tón, jenž vůni nadlehčuje a činí ji téměř slastnou.

Tahle skladba není prostorovka, ale vytrvalec. Musí. Aby vydržel dlouhý běh pouští, prostě nic pro sprintery...

Lahodná, delikátně živočišná, naorientálnělá exotika.

Beru

PS: ...no, než jsem našla obrázek, vůně je velmi velmi intimní, takový opatrný zaprášený čajový dýchánek v subtilním kořeném křesílku. Oproti úvodu. Který sliboval tak krásnou a nešizenou živočišnost.

Nicméně vůně je velmi elegantní, nasládlá oním čajem, delikátně kožená.

Takže vlastně dost dobrá.

Ovšem intenzita na mně trapná, HODNĚ intimní.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 25. května 2022 18:36

Bee Zoologist

...ach!

Alkoholovou vanilkou proprášený med...

...med ve chvilince vonící i delikátními naovocnělými tóny(otočník + mimóza + pomerančový květ),

a v další chvilince vůně pozbývá své tak příjemné, nepřeslazené medovosti v hlavní roli a přidávají se tlumená santalová dřeva nasáknutá lehkou labdanovou vodou.

Bee voní tlumeně medově, prachovým pylem, navláčnělým tekutými pryskyřicemi, do nichž někdo strouhnul párkrát i z voskových pláství.

Chutné a takové vznášející se...

...jak pyl v teplém letním povětří, kdy ostré slunce je v oparu/pylově rozmlžená květinová vůně na jemně dřevito medovém základu...

Akorát jemná vůně