Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:12

jerry Já bych si ji nekoupila ze zásady :-).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:34

Goldfield & Banks: White Sandalwood

Ano, tohle je sněhobílý krémový santal pro Sněhurku, kterou je jemně kořenitá růže v šafránově semišových šatech. Sice není mysorský, za mléčnost vděčí spíše kosmetickému pižmu, taky ale překvapivě nevytváří tóny kokosu, jimiž mě dráždí australský santal ve fordovském Santal Blush nebo Freudian Wood (WienerBlut). V úvodu je jen doplněný špetkou tymiánu, jak jej můžete znát např. z Ange ou Démon a pak už si drží svoji výše zmíněnou linii.

Aaron Terence Hughes: Violet Delirium

Aaron je vážně vtipálek. Fialka se tu vážně schovává a to v podobě mikroskopických krystalků fialkových bonbónů v čokoládě z rumových pralinek, které se objeví po nahořkle bylinném šafránovém úvodu s kořenitou růží. Ale na gurmánku zapomeňte, na tu si evidentně nepotrpí. Čokoláda totiž zmizí rychleji než se stihne pořádně rozvonět a fialková sladkost ustoupí do pozadí vůni čínských gum s tóny ovoce - pán si podle všeho potrpí na jasmín sambac. Ve Violet Delirium je ovšem na rozdíl od Slut zapracovaný společně s živočišným oudem a ambrou na orientální způsob. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:42

Etat Libre d'Orange: You Or Someone Like You 

Zahrada s čerstvě posečenou trávou, na stole je sklenice sladké citrusové limonády s mátou. Léto. Kvetoucí růže, pelargonie v truhlících na oknech. Na keřích černého rybízu se pod listy schovávají první černé kuličky. Ležíš v trávě a s rukama pod hlavou pozoruješ bílé oblaky.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. května 2022 09:40

slniecko wendulka

Nejlepší charakteristiky Jungle Jezabel a Slut, jaké jsem kdy četla, velmi výstižné...!

blackviolet 

Krásný popis atmosféry You or Someone Like You...

jerry 

Rose de Russie mě po Tvých slovech dost láká, ale vidím, že vůně doslova klame tělem, když se dívám na barvu tekutiny ve flakonu. :)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 24. května 2022 11:40

euridike 

Taky jsem si všimla - předpokládám, že ten kontrast je záměrem.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 11:51

Jasmin 17 Le Labo

Jasmín.

jasmín zeleně neroliově svěží a s takovou šťavnatě tlumeně citrusově(hořkopomerančově/kůra) notou.

Je to luxusní mýdlo v luxusních bio spa někde v alpách...

...anebo moderní pojetí delikátní, lahodňoukaté chypre s hlavní rolí radostného jasmínu v mydlinkových, čistotou jískřících bublinkách, jež jsou hlaďounkaté neroliovopomerančovým, jemně nasládlým vláčným sirupem.

Jasmin 17 má eleganci vůní 24Fabourgh Hermes a lehkost vůní Miss Dior vydávaných po roce 2014...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 12:02

Patchouli 24 Le Labo

...ach!..

...prostě

krásné.

...krásné, jiskřivé pačuli -

jakoby se cachtalo v průzračném jezeře a roztřikované vodní mikrokapky se blyštěly v ostrém slunci,

jenže současně s tím vnímám i pryskyřici zahušťující celou kompozici, 

pryskyřici nadýchaně hutnou, zlatistě khaki, rozpustile matlající prstíky po hedvábí slonovinové kosti -

tyhle světlé barvy zas na svědomí má

stříbřitě akvarelově šedavá březová kůra, která společně s bledě pastelovou vanilkou vůni lahodně nasládle provzdušňují vzájemně vytvořenou

distingovanou přidrzlostí... 

Slastná vůně.

V hedvábně éterické pryskyřici dobrovolně topící se pačuli, jenž se něžně líbá s vanilkou

EDIT: ...hm. Tak nic. Protože vůně do půlhodiny z kůže zmizela, vytratila se jak spratek po průšvihu...

Škoda

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 12:13

Cuir Mauresque Serge Lutens

...mýdlový odér vdýchnutý do plastových nafukovacích balonků.

To je absolutně prvnotní vjem po nástřiku.

A pak, pak si k tomu nafouknutému balonku přivoníte, olíznete jej a v ústech mikrochuť gumy, zbytky vyžvejkané/už téměř bez chuti/ bubble gum a blíže neurčitelného cíga.

A pak - cvak - lahodný, velejemně živočišně přitažlivý kmín v mydlinkových bublinkách s luxusně delikátním nádechem z mandarinek, rozpouštějící se v oudové kolínské...

Tahle kůže se mnou voní lahodně, jak saténový, vzduchem vznášející se pléd, strašně jemný - jemně utkaný, hladí mě v nose do maximálně nadýchané pěny vyšlehaným bezgravitačním krémem z pryskyřic políbených mandarinkou, jimž žehná - jako zralý a zkušený - elegantní, distingovaně živočišný kmín s mazlivými jiskřičkami v očích...

Barva.? Jo, oranžová, platinové jiskry, ale uvědomuji si pod těmi teplými tóny i černou, prostě temnotu...

(a vy si vyberte, co si pod slovem "temnota" představíte...)

Hodně povedené

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 12:30

...tak moc jsem chtěla zkusit tuhle nechutně drahou vůni, která byla dlouho nedostupná. Ale zadařilo se, takže

La Proie Pour L´Ombre Serge Lutens

...u m í r á m!!..

Vrátila se úplně původní řada vůní Lolita Lempicka L´Eau de Minuit Midnight.

Ultra lahodně chutná hedvábně hustá lékořice s vanilkovou pěnou a

pod těmihle dvěma vnímám prachově vláčnou, černo černou matnou i lesklou luxusní kůži.

Nirvána

...kdy vzduchem nad tím vším se vznáší prach vzpomínek smetených z vysokých polic knih,

a když přivřu oči, velmi příjemně zprachovatí celá vůně a

ach ano, mohu sedět v těžkém křesle chesterfield, mohu mít v ústech zbytky Cuban Havana cigars mísící se s whiskyovým lokem...

Gentleman´s fragrance i pro ženy,

NÁDHERNÁ...

https://www.youtube.com/watch?v=dbYCAXYouM4&list=RD2Z26F-hF8XA&index=17

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 14:15

Fire At Will Jovoy

Vanilka.

Do nadýchana našlehaný, delikátně narumovělý vanilkový krém do věnečků z odpalovaného těsta

Laskomina

Lahodnost

Ve vůni vnímám to samé vlhko, jako když ono výše zmiňované těsto navlhne a zvláční tím, že si na něm požitkářsky hoví lahodný krém.

A to je vše.

...nikomu z cukru netrnou zuby,

nikdo nepotřebuje vodou zapíjet nadměrnou sladkost,

nikoho tahle gurmánská vanilka nenudí,

ale, jen

konejší...

Nekomplikované, milé, uklidňující.

(intenzita a výdrž směšná. Vanino.!, ve srovnání s tím je Ligno těžkotonáž...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 14:23

Pavillon Rouge Jovoy

Slast

Čajová whisky s luxusně delikátními vláčnými tabákovými listy.

Požitkářství.

Vanilková nasládlost

Čajová šťavnatost

Hedvábně semišové whisky drhnutí

Měkce navlhlá prašnost koření

A někde v dálce nebo na dně pocitového oceánu musí být, je přitomna kůže a pryskyřice.

Protože vůně má stabilitu při zachování radostné bezgravitačnosti.

Posléze ona kůže začíná vůní prostupovat jak molekuly vzduchu, jak vzduchové bublinky stoupající z hlubin směrem k hladině, a čím blíže jsou světlu, tím jsou intenzivnější. Ale pořád jako by se ve vůni rozpouštěly, ty molekuly kůže. Velmi příjemné. Přitažlivé. Tlumeně fascinující...

...oukej, tak

na mě kývnul a

já jsem

prostě

šla...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 15:02

Cuir d´Iris Atelier Materi

...vzdušný ale hustý kosatec podmalovaný hedvábně drhnoucím tónem nasládlého ginu(piment)

Modrá obloha

...semiš, odstíny modré s béžovými,

semiš kosatcový, delikátně hutný jemně pižmovým santalovým vánkem.

Nijak složitá vůně. Ale parádně propracovaná, jasná, chutně lahodná, osvěžující a současně chladivě teple objímající jak noční vzduch...

Pro milovnice kosatců, nočních kosatců je zkouška vůně téměř povinností.

Parádní...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. května 2022 15:22

Cacao Porcelana Atelier Materi

Poctivé kakao...

...nepřeslazené, pouze nasládlé sladkou, delikátní rumovou trestí,

kakao z vysokoprocentního prášku a s bílou čokoládou na zjemnění pocitově tmavohnědého drhnutí.

Podprahově vnímám i luxusně jemnou živočisnot, nejspíš zásluhou jasmínu přítomného ve složení,

a tabák s pačuli vůni zhutňují, ztmavují a posunují směrem od eventuální kalorické bomby do roviny temně zajímavé

(s naovocněle koženými nanotóny),

téměř

fascinující...

...provzdušněné, poctivě živočišné pačuliové a tabákové listy naměkčené nocí, rumem a s prachově vláčnou kakaovou glazurou

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 24. května 2022 19:46
Reakce na andry:

slniecko peroxidova pani s ruzovou rtenkou, tlustou vrstvou rasenky, lesklou celenkou, barevnyma leginama a steklema s platformou, co zvyka zvykacku s otevrenou pusou a ma silny jizansky prizvuk. Zkratka dokonaly soulad vune a flakonu

Texas, alebo Florida. Inde by to bolo viac čipky a púdru. Ale presne!!!

euridike ďakujem! 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 24. května 2022 19:46
Reakce na wendulka:

Jorum Studio: Trimerous

Vytváří scenérii jak vystřiženou z knížek Marcela Pagnola. 

Je pozdní léto, čas sklizně, 

Luka voní mateřídouškou, ostružiny jsou ale ještě nakyslé a čekají na déšť, aby mohly dozrát.

Je to období, kdy vás osvěží studená perlivá voda nebo ledový černý čaj s plátky citrónu a badyánovou hvězdičkou a mrkvový salát.

Zahradníkovi právě dovezli cibulky kosatce, ještě zaprášené od hlíny, které chce začátkem podzimu zasít.

Jenže ty budou muset počkat, jeho paní si totiž navlékla semišové rukavičky a spěchají do nedalekého kostela, jehož zvony právě odbíjejí odpolední mši, doprovázenou jemnou vůní páleného kadidla.

​Materina dúška? Som samé ucho!!!

Offline marieu
Avatar
4473 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:00

Zálibně si čtu všechny vaše příspěvky, kochám se postřehy, zvažuju, co bych ráda zkoušela, kochám se Miru obrázky (jako vždy )...

já dneska neodolala a po včerejším Pelargoniu se odvážila zkusit Iris Nazarena. Bála jsem se, že se mi nebude líbit, že na mě bude ostrý jalovcem, příliš pánský kombinací oudu, kadidla a vetiveru. A teď se bojím, že ho budu potřebovat. Ani nevím, jak bych to popsala, každé přičichnutí je jak impulz, co rozšíří zornice, jak kdybych měla pro každou molekulu z té vůně v mozku receptor, kam zapadne a něco ve mně spustí. Tohle je "můj" kosatec temných zákoutí. Totiž celý ten vývoj od dušeněmrkvičkového, měkcepudrového vyznění je kouzelný, hladce a samozejmě klouže a přechází s tím, jak vystupují jednotlivé složky do popředí. Ale pak přijde ta velejemná kůže, objeví se první proužky kadidlového kouře s oudem, dřevitý vetiver, a to už jsem fakt ztracená. Tohle je ten hluboký témbr, který rezonuje někde ve mně, který mi nedovolí číst humoristický knihy, který mě nutí poslouchat melancholickou hudbu, díky kterému nebudu nikdy, nikdy dokonale ladylike. A mám v sobě klid, protože i tak je to v pořádku. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:16

Jovoy Paris

Pavillon Rouge 

Tabak a koža. Najprv viac tabaku, potom viac kože. Nejaký kadidlový tón. A takto drží bez zmeny. Koža, dym, tabak. Hotovo.

Louis Vuitton

Les Sables Roses 

Áno. Ruže. Ruže mám ja rada. A táto je taká....z ruží, no. Trochu pripomína bulharský olejček, trochu ružovú vodu, resp. ide to skôr v opačnom poradí, od tej vody cez olejček k ťažším, animálnym fixátorom, ako ambra a oud (oboje tipujem na syntetiku). Pekná, ale niečo, čo tu bolo už X krát. Zase ale, ak by som hľadala náhradu za niečo z toho strateného X z minulosti, bola by som asi rada. Ako, asi si ju nekúpim, už pre tú cenu nie. Ale ako, slušná práca, aj keď viac remeselná než kreatívna.

Olympic Orchids Artisan Perfumes

Golden Cattleya

Nádherná zlatistá kombinácia, ktorej kraľuje kvetinový med. Do toho narcis podobný tomu v Olene, omamný pomarančový kvet a trocha pomarančovej kôry. Trocha peľu. Dôrazne odporúčam opatrné dávkovanie....ale je nádherná...a zlatozlatá.

Tropic of Capricorn 

Tu je nejaké zvíře, ktoré si myslí, asi právom, že to nado mnou vyhrá. Ale ja sa nedám! (Ok, výsledok - po asi polhodinovom súboji z očí do očí som stiahla chvost a uchýlila sa do sprchy...)

Comptoir Sud Pacifique

Aloha Tiaré (Eau de Toilette) 

Vôňa v najlepších tradíciách značky. Krásna, letná, tropická, exotické biele kvety s kokosom a veľmi jemnou vanilkou a pižmom, ktoré ale napriek popisu nepôsobia ani ťažko, ani bolehlavovo, a dokonca ani kokosovo jedlo. Parádna letnička.

Solstice Scents

Sea Of Gray 

Sivo sivá...sivá hladina, sivý príboj, "deka" sivých oblakov, svetlosivý opar na brehu....počasie, v akom sa zvykla rada prechádzať pri vode....akurát tu je to slaná voda. Soľ a morské riasy sú dominantné hneď v úvode, neskôr ich zmäkčí kvetinový tón plumérie s vanilkou, asi ako tá zmienená prízemná hmla...Choya nakh je attar vyrábaný z toho, čo more vyvrhne na pláž a aj tak vonia...ako mušle donesené na dne kufra z dovolenky. Pekné, príjemné, nezvyklé, relaxačné.

Anka Kuş Parfüm

Ismail Efendi - The Rose Bandit 

Kvetinová ťažkotonáž. Aj by som vtipkovala niečo o útočných zbraniach, ale v tejto situácii na to nemám náladu. Tak skúsme nejako námornícky. Túto nákladnú loď naložili trochu viac, ako bolo treba. čiara ponoru je niekde pol metra pod hladinou, Ale tak treba to odviezť nejako všetko nie? Takže áno, aj kontajner s ružami, aj ....s oreganom, aj s levanduľou, aj....proste všetko a všetkého nadmieru. Ten s malinami navrchu nie je dobre pripevnený a pri príboji sa trochu kĺže. Ako všetko je to pekné, ale je toho tak nejako príliš.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. května 2022 20:29

slniecko  The Rose Bandit...Ako všetko je to pekné, ale je toho tak nejako príliš.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. května 2022 09:53

UNE AMOURETTE ROLAND MOURET Etat Libre d'Orange

This is a love affair.

It won't last forever, but it's unforgettable.

Kdo že je vlastně ten Roland Mouret? V první řadě módní návrhář. Ale taky bývalý act up aktivista, novinář, kreativní ředitel časopisu Gai Pied, model značek Jean-Paul Gaultier či Yohji Yamamoto, ale především autor legendární róby nesoucí název Galaxy Dress, kterou v roce 2006 mnozí nazývali modelem sezóny. Oblékal Ditu Von Teese i Meghan Markle, výrazně ovlivnil návrhářskou tvorbu Victorie Beckham. A jen tak mimochodem - jeho sestra Geneviève je parfumérka. 

A jak došlo k tomu, že Roland Mouret spojil své jméno se značkou ELdO? Je to jednoduché - Roland i Etienne de Swardt vyznávají to samé - provokativnost, odvážnou estetiku, smyslnost a erotičnost. A jak řekl Etienne: "Roland drapes bodies - we drape skin. Roland talks about dressing to undress — and what better way is there to reveal the full power of a fragrance? We’re made for each other. Together, we have merged our philosophies, our attitudes and our identities, and created Une Amourette." 

A co tedy Une Amourette skrývá a odhaluje? Vonné tyčinky Nag champa, kouřovou drapérii zdobenou květy vždyzeleného stromu magnolia champaca, prašně sladké neroli s otisky kardamomu, medově vanilkové pačuli - a uprostřed toho všeho kosatec, zemitý, prašný, s fialkovým nádechem měkkého nubuku.

Vysoce elegantní kreace.

Dřevitá, orientální.

A na poměry značky překvapivě krotká.

//ELdO uvádí tyto ingredience: růžový pepř, kardamom, neroli, broskev, iris, pačuli, opoponax, akigalawood, vanilkový absolut//

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 25. května 2022 11:31