Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. května 2022 13:09

Jorum Studio: Trimerous

Vytváří scenérii jak vystřiženou z knížek Marcela Pagnola. 

Je pozdní léto, čas sklizně, 

Luka voní mateřídouškou, ostružiny jsou ale ještě nakyslé a čekají na déšť, aby mohly dozrát.

Je to období, kdy vás osvěží studená perlivá voda nebo ledový černý čaj s plátky citrónu a badyánovou hvězdičkou a mrkvový salát.

Zahradníkovi právě dovezli cibulky kosatce, ještě zaprášené od hlíny, které chce začátkem podzimu zasít.

Jenže ty budou muset počkat, jeho paní si totiž navlékla semišové rukavičky a spěchají do nedalekého kostela, jehož zvony právě odbíjejí odpolední mši, doprovázenou jemnou vůní páleného kadidla.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. května 2022 15:03

wendulka hezke, hezke :)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. května 2022 16:01

andry 

Akorát by mohla lépe držet. Jinak se moc povedla .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. května 2022 16:06

wendulka na mne drzi od vecera do rana

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. května 2022 17:20

andry Hm, tak na mně 4 hodiny po nástřihu max. a nazdar.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. května 2022 17:26

wendulka Udělali jsme v naší pražské pětce stejný poznatek s vůněmi od Jorum.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. května 2022 17:39

Korsičanka wendulka ze by se konal zazrak a na mne neco drzelo, kdyz na jinych ne? Provedu prilezitostne zatezovy test.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. května 2022 10:13

SWEET LEAF Room 1015

"4:20 am, still on the road. The sun, as pink as grapefruit, is melting on the turquoise horizon. It’s dripping slowly on the blue concrete under your wheels. These purple trees along the road, they wave their leaves like old friends. Red eucalyptus tentacles are sucking up the last drop of the dawn. The whiffs of dreamy jasmine clouds and cannabis floating around…The green angelica on orange sand looks so unreal… The universe rolled in a piece of thin white paper, and you’re behind the wheel. Sweet Leaf - the scent of a colourful trip with no destination."

Jojo, tohle je slušný road trippin'. 

A road to perdition zároveň. 

Zelený, zemitý, bylinný mix rozšmelcovaných špinavých pomerančů, syrově šťavnatých listů cannabis a ohořelých klůcků napuštěných terpentýnem, které se někdo snažil vyprat v marseillském mýdle. 

Výše zmíněnou scenérii v této vůni nespatřuji, to spíš zhmotněné psychedelické vize společensky unaveného Houseňáka... 

P. S. 

Kdesi jsem četla, že Sweet Leaf velmi připomíná Smoke for the Soul By Kilian. Ne. To je jako porovnávat nebe a dudy. /A dudy jsou Sweet Leaf, aby bylo jasno./

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:26

Aedes de Venustas Pelargonium.

Nemůžu přestat čichat ke kůži. Pořád. Tak krásně propracovaná vůně! Kombinace složek, které mi dokonale dávají smysl... úvodní citrusy, které zrcadlí citrusovou fasetu samotné pelargonie, špetka koření, která naznačuje její umírněnou štiplavost a pojí se krásně k prohřátému dřevitému základu, kosatec a mrkvové semínko nedávají zapomenout, že se nedívám na brčálově zelenou bylinu, ale rostlinu v květu. Vůně je svěží a zároveň lehce prohřátá, hladká, téměř aromaterapeutická. Slunečný jarní den na Lago di Garda, gerania zářivých květů v prastarých kamenných květináčích s reliéfy, balustrády nad jezerem, vzduch je prosycený vůní, prohřívá se sluncem, přesto zůstává svěží od vody.
(spotřebuju 100ml...?!?)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:54

marieu

Ty jsi fakt skvělá & neuvěřitelná v mnoha ohledech...

/A spotřebuješ, co by ne...! /

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:05

marieu A kde si ju zohnala, ak sa môžem spýtať, myslela som si, že je už takmer nezohnateľná...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:11

marieu (S)potřebuješ !

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:13

Biely kvet Po návratu na evropský trh je opět ve Vavavoom: https://www.vava-voom.cz/parfemy/pelargonium/

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:13

euridike ale houbeles. Jen jednou za (dlouhý) čas natrefím na vůni, ke které mám dokonce myšlenku. A to je celý. Já ale doslova žeru tvý recenze...!

Biely kvet značka očividně vstala z mrtvých, někdy vloni na podzim jsem zcela náhodou zahlídla článek o plánovaném pokračování produkce a teď jsem zjistila, že se u nás sežene ve Vavavoom. Úplně se bojím zítra vyzkoušet Iris Nazarena...! Jo, ale původní flakony mi konvenovaly teda víc.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:21

Fleur marieu Ďakujem!

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:23
Reakce na marieu:

euridike ale houbeles. Jen jednou za (dlouhý) čas natrefím na vůni, ke které mám dokonce myšlenku. A to je celý. Já ale doslova žeru tvý recenze...!

Biely kvet značka očividně vstala z mrtvých, někdy vloni na podzim jsem zcela náhodou zahlídla článek o plánovaném pokračování produkce a teď jsem zjistila, že se u nás sežene ve Vavavoom. Úplně se bojím zítra vyzkoušet Iris Nazarena...! Jo, ale původní flakony mi konvenovaly teda víc.

​Teda tie flakóny, to je pre mňa sklamanie. Keby bol v tom pôvodnom červenom, ten bol prekrásny,  to je škoda! 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:45

Biely kvet

Taky si říkám, že se změnou flakonu je kousek kouzla pryč... 

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:51

Rose de Russie (Tom Ford) - sytá rudá růže vypodložená vysušeným dřevem a trochu zeleného listí, po rozvonění kouřová a trochu zaolejovaná kůže s růží a navlhlým tabákem.  A v dojezdu pak návrat k zeleni - sladce opepřené zelené konopí, pomalu usychající, nepatrně olejové a koučově cypřišové.  Balancuje na hraně mezi unisexem a vůní ryze pánskou. Výborná intenzita a skvělá výdrž jsou bonusem u povedené originální vůně.

999 Nic pro tebe.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 23. května 2022 21:55
Reakce na euridike:

Biely kvet

Taky si říkám, že se změnou flakonu je kousek kouzla pryč... 

​Pre mňa doslova kusisko....

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2022 22:12

marieu 

Podle tvojí recenze to zní tak že spotřebuješ.

A jo, Pelargonium je dobrá vůně.