Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. března 2021 11:47

KAFRÁNÍ

Doporučená hudba:

Vincint Cannady Creep
https://youtu.be/HwDFtwVkTF8

Dva roky jsem se za Tebou otáčel. Dva roky Tě nemohl dostat z hlavy. A pak jsem konečně sebral odvahu a rozbil si hubu...
A tys vzala svými něžnými prsty mou hlavu do dlaní a ošetřila mne. Mělas být pulp, ale pro mne jen fikcí. Fatamorgána.
Nejnádhernější citrusový ohňostroj, orchestr japonského jara. A mělo to vydržet navždy. To se tak říká. Řeči, kecy, slova bez činů? To zase ne. Jen takové kafrání!

Mělas být přírodní kráska, s tváří rozzářenou citrusy (yuzu, bergamot a hořký pomeranč), s tzv. pulp note (zdrsněný citrusový akord). Pořád jsem měl pochybnosti o tom kafru. A ano. Dominantní nemocniční kafrová mast! Tak po čtvrthodině zjemňená zhrublými citrusy. Ale stále probleskující v původní dominanci. Časem se přidá jemný kosatec na pozadí a mast zjemní, stejně tak levandule a jemné čisté růže. Fakt dobrý, i ten jemný bergamot s pelyňkem na osvěžení a trochu vetiveru nakonec. Výdrž přes 6 hodin, těžko smytelná.

Ano jsi přírodní kráska, ale já nejsem nemocný. Ta kafrová mast není žel nic pro mne. Jsem rád, jestli máš svého doktora. Děkuji za příjemně strávený čas, pohlazení tvých něžných rukou a popovídání. Nakafrali jsme toho dost. Zůstane příjemná vzpomínka a tvůj úsměv s nevyřčeným...

Moby: Creep

https://youtu.be/X1o8yWx93ME

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 27. března 2021 14:15

svěženkář 

...vůně pro mě ne. Ale to ze života, to je krásný...!.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. března 2021 14:18

svěženkář 

Mobyho verze Creep i Tvoje recenze - ...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. března 2021 14:42

Miru Díky! 

euridike

PS: ...ale Vincint taky dobrý, ne? Moby je ová záležitost, prostě jsem musel.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. března 2021 14:50

svěženkář 

... jj, to je čistá krása, taková ta velká a dokonalá, Moby jsou ty tiché introvertní emoce, obojí je mi blízké, obojí se mi líbí velice...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 27. března 2021 15:51

euridike jj, vincint je trochu s kalkulem, ale má náboj. Moby je civilní a autentický.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. března 2021 07:58

Nanshe - Nishane

Už dlouho jsem se u žádné vůně nerozhodovala, jestli líbí nebo nelíbí. Protože ze začátku byla ostře pánská, bergamot s kardamomem vytvořil dojem pánské kolínské. Postupně se rozehrály i jiné tóny a dojem se pomaličku překlopil v unisex vůni..a u té i zůstal.

Má v sobě trochu ženské něhy z jemného pudru a tělového musku. Má v sobě výrazné tóny růží, jsou to spíše trnité zelené stonky s tmavými květy než něžná růžová poupátka. Má v sobě i vysloveně pánský, svěže dřevitý akcent yuzu a santalu.. cítím i slanou mořskou vodu.  A to vše dohromady mi po rozložení vytváří převládající chypre dojem, podobný, jako mám v Lumiere Noire (M. F. Kurkdjian).

Hra kontrastů. Dává se do pohybu s mým pohybem. Když jsem v klidu, skoro ji necítím. Při sebemenším pohnutí tělem se najednou ozývá. Přichází to jak vlnky na moři.

Začínám asi rozumět, jak to Cécile Zarokain s bohyní proroctví a plodnosti myslela. Že ji vystihla hodně netradičním způsobem, ale skvěle. Protože k plodnosti je zapotřebí yin i yang. A proroctví přichází jako vnuknutí, nečekaně, mysl musí být otevřená do minulosti i budoucnosti. Proto tolik kontrastů a proto zdánlivý klid jako ticho před bouří.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. března 2021 09:06

Martula inspirující recenze

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. března 2021 09:18

alibi Díky

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. března 2021 10:02

Martula Krásná recenze! 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 28. března 2021 10:13

Martula Nádherná recenze, láká jak k vyzkoušení vůně, tak ku psaní

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. března 2021 11:21

Martula 

Krásně napsaná recenze...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. března 2021 12:52

Martula 

S těmi kontrasty u Cecile, které zmiňuješ, já zápasím ve všech jejích vůních. Do vkusu se mi zatím kromě Aura Sublime trefila jen Remember Me.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. března 2021 13:14

Dalia Korsičanka euridike děkuji

wendulka No, jo, je to trochu divočina

Offline Petya Charmite
Avatar
199 příspěvků moje polička 28. března 2021 14:16
Reakce na Martula:

Nanshe - Nishane

Už dlouho jsem se u žádné vůně nerozhodovala, jestli líbí nebo nelíbí. Protože ze začátku byla ostře pánská, bergamot s kardamomem vytvořil dojem pánské kolínské. Postupně se rozehrály i jiné tóny a dojem se pomaličku překlopil v unisex vůni..a u té i zůstal.

Má v sobě trochu ženské něhy z jemného pudru a tělového musku. Má v sobě výrazné tóny růží, jsou to spíše trnité zelené stonky s tmavými květy než něžná růžová poupátka. Má v sobě i vysloveně pánský, svěže dřevitý akcent yuzu a santalu.. cítím i slanou mořskou vodu.  A to vše dohromady mi po rozložení vytváří převládající chypre dojem, podobný, jako mám v Lumiere Noire (M. F. Kurkdjian).

Hra kontrastů. Dává se do pohybu s mým pohybem. Když jsem v klidu, skoro ji necítím. Při sebemenším pohnutí tělem se najednou ozývá. Přichází to jak vlnky na moři.

Začínám asi rozumět, jak to Cécile Zarokain s bohyní proroctví a plodnosti myslela. Že ji vystihla hodně netradičním způsobem, ale skvěle. Protože k plodnosti je zapotřebí yin i yang. A proroctví přichází jako vnuknutí, nečekaně, mysl musí být otevřená do minulosti i budoucnosti. Proto tolik kontrastů a proto zdánlivý klid jako ticho před bouří.

​Krásně jsi ji popsala... Originálně. Stejně jako sama vůně je originál!

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. března 2021 15:29

Petya Charmite Děkuji za možnost vyzkoušet ji

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. března 2021 17:57

Meo Fuscioni: Little Song

Vůně espressa? Ale kdeže. To jen útroby komnaty zámku, přestavěného podle zásad historizujícího romantismu odhalily masivní dobový stůl z růžového dřeva, pokrytý letitým zázvorovým prachem, mezi který se vmísilo i pár mikroskopických zrnek kávových bobů, když se na něm kdysi naposled mlelo, jehož zásuvky odhalí nečekaný poklad. Tím je krabice kvalitních doutníků a karafa s archivní brandy. Nezbývá, než se s nimi usadit do křesla z živočišné kůže a patřičně si obojí užít.

Widian: Gold II

Je šafránově semišovou růží, která vykvetla v pouštní oáze ve stínu pomerančovníku. Obklopená ambrově rozžhavenými písečnými dunami a ošlehaná pryskyřičnatým si však uchovala pylovou sladkost. Jen je škoda toho laciného čpícího cedru v základu.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. března 2021 19:23

Holy Stick Chapel Factory

...jako by jste měli v chřípí husté  ale nadýchané kadidlo, jež prostupuje hodně naměkčelými listy pačuli...

...a tohle pačuli voní jako tabákové listy ochucené naovocněle čajovými akcenty, paradoxně nasládlé vláčným hřebíčkem.

...a cedr.

Cedr ve vůni Holy Stick není křupavý a už vůbec ne tužkový,

ale nádherně dodává vůni světlo, pastelově lesknoucí se vlahou průzračnost, lehkost.

...a kardamon.

Kardamonový prach dodává teple vlhkou, delikátně chutnou pudrovost.

...když zavřete oči a nasajete vůni ze své kůže - oči, byť za zavřenými víčky, se vám začnou usmívat, rty se roztáhnou do šířky, a v duši se vám rozhostí radost a klid...

...radostná meditace/meditační/tichá radost.

Kdy svítí vaše srdce i duše.?..

...když se vznášíte s vědomím přítomné lásky...

Lahodně voňavé světlo.

Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 29. března 2021 10:25

Follow (Kerosene) - tekutý kávový krém s malou kapičkou sladkého likéru, pomalu vytékající z hořkočokoládové pralinky. Kolem víří vůně čerstvě namleté kávy s kardamomem. Vůně sama o sobě lahodná, ale spíš ve smyslu chuťovém. Bohužel pro mé čichové buňky po rozvonění už tak příjemné nejsou sladkokyselé zelené tóny (ze všeho nejvíc mi připomínají šťávu z aloe) a výrazná sladká připálenina. O originalitě vůbec nemůže být diskuse, neznám druhou takovou.

wendulka Přirovnání ke Kofile je trefné.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. března 2021 10:46

jerry 

Follow vnímám naprosto stejně jako Ty - a ještě jsem se nerozhodla, jestli mě tam ty zelené tóny iritují - nebo ne... //Mně trochu připomínají Muglerovu Auru, což mě baví, ta podivnost...//