Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 21:02

černá káva To si piš, hned, jak to mezi okresy ti vládní kreténi uvolní

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 22:48

Bruno Acampora: Young Hearts 

Zelené pichlavé jehličky, mentolově větrové, galbanové a pryskyřičné. Pohádky z mechu a kapradí, v chladivém stínu borovic a bříz. To je přímo elixir energie, zelenější už to nejde. Jenom vánek jasmínu a růže povlávají v okolí, než zmizí v mechovém pačuli a tělově teplém pižmu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 13:12

Der Duft: Act

Přivítá vás důvěrně známým závanem lehce kafrové levandule s podtóny sena a lesních jahod, ošlehávané větrem skalisek, jejíž vůně se mísí s jehličnatým cypřišem, dřevem, balzamickou ambrou a kouřově tabákovým vetiverem. Nevědět, co mám právě na ruce, tvrdila bych, že jsem ocitla na jedné z horských bystřin Andyho Causse Méjean se skalisky, pokrytými mechem. Jen na téhle pastevci místo pražených mandlí svačí šťavnatou karambolu.

Orto Parisi: Brutus

Asi nejslavnějším citátem Marca Junia Bruta je: "Ne, že bych Caesara nemiloval, ale republiku miluji víc." Také ale prý řekl: "Spálit Řím nebo jej opustit navždy." Nakonec byl donucen k tomu druhému. To Alessandro Gualtieri se rozhodl pro první možnost a spálil bergamotově drsný Řím téměř na popel. V jeho zaprášených rozvalinách potom nechal mezi těly obětí, nabalzamovaných kokosovým olejem a přikrytých kůží (labdanum, santal) a tlejícími zvířecími mršinami (pačuli), obřadně vykvést jen divokou levanduli a mátově svěží pelargónií.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 14:09

wendulka Je ten kafr v Act výrazný? A citrusy na začátku nebyly? Podle složení a recenzí to byl můj kandidát na vyzkoušení... ale po Tvé recenzi nevím... zvlášť po zkušenosti s Natsumeku.

PS: Ta recenze je na Brutus je 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 16:01

svěženkář 

Na můj vkus je ta levandule kafrová tak akorát.

Citrusy na začátku na mně ano, ale jenom trochu. Mě hlavně překvapila ta podoba s Causse Méjean. No na tvojí kůži může zafungovat třeba malinko jinak. Nicméně pokud jde o výraznější citrusy, to chce od Prina zkusit asi spíš Oliver...

No na mně je Brutus vlastně kombinace původní toaletky Coromandelu s takovým tím živočišně hřejivým santalem s tóny kokosu a kořenité růže, typickým pro všechny vůně Orto Parisi, říznutý opět kafrovou levandulí s tóny sena a mátově svěží pelargónie, což tématicky dobrý, ale na nošení teda ani náhodou, nelíbí se mi ani trochu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 16:01

svěženkář 

Na můj vkus je ta levandule kafrová tak akorát.

Citrusy na začátku na mně ano, ale jenom trochu. Mě hlavně překvapila ta podoba s Causse Méjean. No na tvojí kůži může zafungovat třeba malinko jinak. Nicméně pokud jde o výraznější citrusy, to chce od Prina zkusit asi spíš Oliver...

No na mně je Brutus vlastně kombinace původní toaletky Coromandelu s takovým tím živočišně hřejivým santalem s tóny kokosu a kořenité růže, typickým pro všechny vůně Orto Parisi, říznutý opět kafrovou levandulí s tóny sena a mátově svěží pelargónií, což tématicky dobrý, ale pro mě na nošení teda ani náhodou, nelíbí se mi ani trochu.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 04. dubna 2021 17:23

wendulka Mám teď od Prina doma přes 16 vzorků, jen se ne a ne dostst k prohkoušení. Tento víkend jsem otestoval další 2 vůně ALD... a asi Prina předběhnou ještě Bogue a Francesca Bianchi...

jj, Orto Parisi jdou vzít tak někam na vernisáž... případně ještě na maškarní

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 11:28

8 88 (Comme des Garçons) - starodávná dřevěná kořenka, načichlá vším, co v ní kdysi bylo uloženo (nejvíc tedy bylo šafránu a růžového pepře) - kombinace moc příjemná. Méně příjemnější byly sladce svěží pižmové květinky, které se začaly hlásit o slovo. Ale jejich aktivita neměla dlouhého chování, protože ambra - temná, lehce medicinální a postupně sládnoucí - opanovala pole.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 19:06

euridike 

...Tvoje recenze na 

Roasted Coffee Cigarette Whisky 

je 

dokonalá.

(žádný srdce, žádný vykřičník. Prostě lakonické konstatování faktu. A v tom je ona síla podstaty...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 22:24

euridike 

I mě těší, že se v pohledu na Roasted Coffee Cigarette Whisky shodneme.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. dubna 2021 22:58

Olympic Orchids Artisan Perfumes: Night Flyer

Údajně by se mělo jednat o vůni, kterou Ellen původně vytvořila pro značku Zoologist. Tu jsem sice bohužel neměla možnost vyzkoušet, no když čtu dosavadní recenze a srovnávám se svými dojmy, tak tomu věřím. Její netopýr je podle všeho vegetarián se zálibou v tropickém ovoci a rostlinných koříncích. Nejradši má přezrálé banány, fíky a maracuju. Jejich zásoby si syslí ve svojí jeskyni vystlané hroudami prachu a hlíny. To by ještě tak nevadilo, kdyby neměl hygienu ještě víc na háku, než jeho myší příbuzná v Cuir d´Ange.

Euphorium Brooklyn: Chocolatl

Všechny dosavadní čokoládové vůně, které jsem doposud vyzkoušela, působily cukrárensky. Chocolatl je jiná. Kombinací s oříšky, rozinkami a sušenými švestkami sice tak trochu evokuje hořkou Studentskou Pečeť, avšak s použitím drcených kakaových bobů nejvyšší možné kvality. Není to ale ještě hotová tabulka, jedná se teprve o připravenou hutnou směs, zahřívanou prostřednictvím myrhy a dalších pryskyřic.

Mistr čokolatiér ji sice osladil špetkou zkaramelizovaného vanilkového cukru a kapkou medu, no zároveň do ní zamíchal i čerstvě namletou arabiku s chai kořením (drcený pepř, muškátový oříšek, hřebíček a mletou skořici), čímž ji společně s kastoreem dodal příjemný pikantně živočišný nádech, jaký měla např. Anima Dulcis včetně srovnatelné intenzity a výdrže.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 10:33

Miru 

/Ty mi vždycky rozumíš - a vždycky znovu mi to udělá radost, že víš.../

wendulka 

Já bych řekla, že my dvě se shodneme ve většině případů - a to mě fakt těší... /

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 13:18

euridike wendulka Ad Slow Explosions - je více orientální, nebo spíše evropská? A dala by se najít nějaká spřízněnost s jinými vůněmi, alespoň typově? Hledám něco trošku jako Galop, Kelly Caleche, prostě růže, kůže, ale nechci tam moc koření jako z indické kuchyně.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 13:51

Fleur 

Já ji nevnímám jako orientální, není tam žádná nálož koření, kůže je decentně sladká, růže plná, oblá, uvadající, takže hezky měkká a vláčná, ale na mně docela výrazně vystupuje to zelené jablko, nezralé, šťavnaté, jako by tam vůbec nepatřilo, ale mně se to líbí, protože je to trochu divné /je to podobný tón jako v Outrageous/ - mám pocit, že Tobě by se tak, jak ta vůně vyznívá na mně, asi nelíbila...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 14:11

euridike Díky! Outrageous je vzpomínka na nevytápěný pokoj s plesnivějícími zdmi, v němž jsou přes zimu skladována jablka...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 14:17

Fleur 

Já Outrageous! miluju, nemám v té vůni plíseň, jen zelená navinulá jablka, ořechy, terpentýn, jablečné žvýkačky, surový cukr a tak...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 15:55

euridike Děkuji, tak tím pádem je mi jasné, že moje cesta tudy opravdu nepovede .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 17:50
Reakce na Fleur:

euridike wendulka Ad Slow Explosions - je více orientální, nebo spíše evropská? A dala by se najít nějaká spřízněnost s jinými vůněmi, alespoň typově? Hledám něco trošku jako Galop, Kelly Caleche, prostě růže, kůže, ale nechci tam moc koření jako z indické kuchyně.

​Podoba s Galop a Kelly Caleche ani náhodou.

Souhlasím s euridike , že to zelené jablko s kašmeranem v ní vytváří typově podobný tón jako v Outrageous. Jako je to dobrý, ale to, co hledáš, to bohužel není.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. dubna 2021 19:00
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 07. dubna 2021 12:29

Majaĩna Sin (The Different Company) - gurmánské orgie začaly hustým ovocným nektarem, do kterého se ponořily šťavnaté kousky hořkosladkého pomeranče a vzduchem prolétlo pár zrnek nesladké skořice. Dobře vychlazená sladká zázvorová limonáda pak tlumí jakékoliv pokusy o přeslazenost, či snad nedejbože o ulepenost. Po rozvonění pak pižmem odlehčená labdanově kořeněná ambra s vanilkou a jemným květinovým nádechem, S ohledem na zařazení do kolekce L´Esprit Cologne je solidní intenzitu a víc než slušná výdrž velmi příjemným (a hlavně nečekaným) překvapením).