Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 12:46

Korsičanka Vůni neznám, ale snad ani nechci zkoušet, i přesto, že na damany jsme se do ZOO chodili dívat rádi

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 12:55

daniela Jojo, jsou-li ta zvířátka dostatečně vzdálená našemu nosu...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 13:22
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 14:05

Euphorium Brooklyn: Ume

Vůni octově nakyslých švestek, macerovaných v kvalitním koňaku s tóny hořkoslané balzamické ambry jsem si zamilovala už ve Fordově Plum Japonais. Najdete je i zde jako součást pikniku ve sněhem zapadané, zimní mechové zahradě v nově postaveném dřevěném altánku, který ještě voní terpentýnem. Předchází mu dezert v podobě koláče se švestkami a meruňkami, posypaném perníčkovým kořením (lékořicový anýz), k němuž dostanete sklenici ledového matcha čaje s citronovou šťávou a oslazeného špetkou zkaramelizovaného vanilkového cukru s plátkem limetky a lístky máty. Doutnající dřevo z ohniště pak pozvolna rozehřívá zmrzlou zem. Hutností, intenzitou, výdrží a i technikou zpracování by se podle mě dala přirovnat k vůním Slumberhouse.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 15:38

wendulka zajímavé. zní to tak komplikovaně, že si to vůbec nedokážu představit dohromady

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 15:45

alibi 

Já vím, ale ono je to jako celek vážně dobrý.

Tu bys podle mě mohla zkusit taky, pokud ti zkříží cestu.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:19

Ottoman Empire

(Areej le Doré)


Od této vůně jsem měl zcela jiná očekávání, takže to neměla jednoduché. Několikrát jsem přivoněl k víčku a rozprašovači - přídlib sladké orientalní, opulentní hostiny. Jak slibovaly nadšené recenze a hype kolem této značky. Na Kafkaesque blogu přirovnává autor vůni k původnímu Shalimaru pro jeho komplexnost a opulentnost. A přítomnost živočišných pachů, které z Shalimaru od 30. let minulého století postupně mizí. Na mé kůži byly dosud všechny vůně ALD krotké. War and Peace dokonce klidnou, hlubokou až rozjímavou vůní, sálající neotřesitelný klid.

Ale od začátku. Ten je tichý a civilní. Vnímám silnou kůži, opracovanou ale nelakovanou, vůni italské galanterie, s nádechem živočišnosti. Vedle toho se hlásí jelení pižmo. Stejně průzračné a světlé jak kosatce. Možná ho znáte ze Siberian Musk. Jen je zde bez pichlavých a pikantních tónů, hladké a rychle sládne, zabarvuje se pylem tuberózy a typickým živočišným "ocáskem". Objevuje se i v srsti zaschlý pot, moč i výkaly. Ale nic hrozného. Vše je pohlceno rostoucí medovou sladkostí, prohloubenou živočišným pižem a kastoreem. Sladké zvířátko. Milé, krotké, něžné.


Hlavní linie vůně je hebké, sladké pižmo naložené v lučním medu. Na pozadí za stěnou z tekutého medu je trochu kůže, oudu, bílé květy, jasmín a ylang ylang. Možná i nějaké temné tajemství. Ale medové.

Zhruba po půlhofině se kůže zcela vytrácí. A zůstává jen omamná sladkost pylu, medoviny (bez alkoholu nebo jen s tím nejjemnějším), medu rozpuštěného v čaji - jen bez čaje. Tekuté průzračné zlato... prozářené sluncem, lehkou melancholií... lahodný lok na dobrou noc. Neskutečně přijemná, pohodová, sladká slast!

Když ale nosem zahloubáte hloubš, naleznete světy. Sametově hebké, průzračné, pylové... medová města, rozkvetlé louky. Prosluněný letní večer na verandě i nahá těla zachumlaná v kožešině před krbem. V hřejivém sálajícím teple, s medovým nápojem, zlatavou tekutinou válející se v křišťálových sklenkách, odrážejících barvy ohně, po skle klouzající plameny... které hřejí ale nepálí.

Dokonalá pylově medová a nikdy nekončící sladkost. Luxus se schovaným jelenem.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:24

svěženkář 

...krása krás.!

(zajímala by mě i hodně vůně War and Peace!, zrovna včera jsem o ní četla...)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:28

wendulka právě, zaujalo mě to. Když říkáš, tak jsem si ji poznačila na vyzkoušení

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:31

svěženkář úžasná představa. Jen na mě ty ALD nějak nefungují

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:40

Miru na Tebe jsem myslel, když jsem to psal... Tvůj styl by k tomu skvěle seděl a děkuji! 

alibi Čím "silnější" vůně (větší obsah vonných esencí), tím více záleží na kůži. Tak nezoufej! Ona nějská vyjde!

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:41

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 16:44

svěženkář Paráda!Nevím, zda jsem zkoušela právě tuto. Ale je patrné, že na mužské kůži budou mnohé Adamovy vůně krotší, než na dámské. Proto mi vyhovuje aplikovat Cuir de Russie na oděv. A Plumeria de Orris je naštěstí dost dámská

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 17:14

Korsičanka Nevím, jestli na mužské obecně. Moje kůže mi umožňuje nosit třeba Black Afgano na denní bázi, aniž by obtěžovala okolí. Asi tak.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 18:25

svěženkář Mně BA ani žádná jiná - kromě Narcotic Venus - od Nasomatta taky neobtěžuje:)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 18:30

Korsičanka

Všichni reportují, jaký je Black Afgano pro ně a ostatní bolehlav... někteří jedinci jsou těmi šťastnými, že?! 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 19:49
Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 19:52

Korsičanka Tak budeš muset chodit k nám. Mně se líbí, ale na někom.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 20:06

Renusatko Připomeň, až se budeme mít setkat:)

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 03. dubna 2021 20:49
Reakce na Korsičanka:

Renusatko Připomeň, až se budeme mít setkat:)

​Bude to vůbec někdy?