Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 23. února 2021 14:59

Fleur alibi 

Já vlastně ani nevím, co to se mnou je. Mně se prostě psát nechce, ale vůbec. Měla jsem hodně psavé a emotivní období, popsala jsem stohy papíru, mám fakt asi stovku recenzí, které jsou napsané, jen se mi k nim momentálně nechce nějak vracet. Dokonce jsem měla o víkendu velmi lákavou myšlenku, že ty listy prostě přihodím do ohně v krbu, úplně mi v hlavě zněla Arsonist´s Lullabye, ale neudělala jsem to... Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál...

svěženkář 

On the Road považuji za takovou nejmilejší a nejlaskavější, nejlíbivější, She Came to Stay je hlubší, emotivnější, zajímavější /a jak je v ní pelargonie, tak se mi líbí hodně/, The Decay of the Angel je pro mě prostě ...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:08

euridike já tomu naprosto rozumím. to je úplně v pořádku. člověk se v těch emocích nemůže utápět pořád. zvlášť, když se posunul dál...  jen to prosím nepal. já takto naházela do krbu skoro všechno po smrti táty. člověk neví dne ani hodiny, a pak by to mohl někdo nepovolaný číst...  no něčeho už jsem i zalitovala

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:28
Reakce na slniecko:

​jj...akože úplne "líbivky" by som ich nenazvala, skôr viac (kvalitný starý) mainstream...ale to mám pocit aj u tých ďalších thajských značiek, že sa odrážajú od totálnych klasík a klasických akordov a potom z toho idú ďalej.

No konkrétně pro Cigar Rum to ale za mě neplatí, ovšem třeba na Gheorghe je tenhle příměr naprosto přesný!

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:35

wendulka my jsme se slniecko mluvili o úplně prvních vůních z 2017 a 2018... nicméně Strangers Perfumerie je podle mne ve stylu Tom Ford. Prissana/Prin/Pryn Parfums jsou více experimentání či "niche": oudy, lesy, experimenty.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:39

svěženkář No však Gheorghe je z roku 2018. Poznávám tam dvě mé oblíbené klasiky Guerlain a Caron - L´Heure Bleue a Tabac Blond plus Lui a samozřejmě i to moderní navíc přímo od Prina.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:48

wendulka To jo, myslel jsem ale Cigar Rum Intense z 2019... jak Tom Ford Intense varianta starší vůně ;-).

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:49

alibi 

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. února 2021 15:52

euridike Díky! Na tdota se chystám, všichni se na něj ptají... předtím asi scts. Mám co dělat do konce týdne.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2021 16:02
Reakce na svěženkář:

wendulka To jo, myslel jsem ale Cigar Rum Intense z 2019... jak Tom Ford Intense varianta starší vůně ;-).

Aha, tu novou neznám, jen tu původní Cigar Rum. Nicméně to s tebou souhlasím, že kromě Kilianovy Apple Brandy by se dala tématicky přirovnat i k Fordově Plum Japonais.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 23. února 2021 16:11
Reakce na Fleur:

A jak jsi dávala ten hudební odkaz, tak mně spíš naskakují asociace jako z filmů Wese Andersona.

​Asi radšej nechcem vedieť aké

Edit.....alebo chcem!!!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. února 2021 18:17

Absinth Nasomatto

...hořkosladké.

Nasládlá hebce hustá, vláčně, téměř nesladce likérová, trpká zelenost.

Tlumená.

Příjemně dráždivá, návyková, lahodná,

až lahodně bolestná...

...asi jako život.

(a možná proto miluji Solis i...)

Pelyněk, jeho listy, lístky naloženy v řídkým ale dobrým chlastu s bílou čokoládou...

...v ústech, na patře, zbytky chuti ze změklých čtverečků bílé - jindy tak hnusně, jak cecek sladké - čokolády,

k tomu polknout potáhnutí z tenkého vanilkového/holčičího doutníku a z roztěkanosti vydechnout těsně nad popelníkem z těžkého broušeného skla...

...stovky, tisíce mikro, nano šedavých částic rozlétnuvších se všude kolem,

si postupně tiše sedají, kde je zrovna místo...

Tmavě sytou, hutnou, odevzdanou  zeleností prostupující nesladká vanilka jak molekuly světla a lehkosti s chutí 

měkkého vláčného popela...

Podprahová kouřovost z vetiveru a vlhkost slin.

...opojnost pomíjivosti...

Kur*a!

To přece znám!?!

...měkká,

bez vzduchu, bez možnosti se nadechnout, udušena vlastními myšlenkami a pocity -

White Suede Tom Ford

(bez jedu konvalin. Už jen odevzdání se...)

...můžete si stokrát opakovat, že už je to oukej, ale akorát tak

ho**o.

Není. 

...někteří lidé prostě z vašeho života jen tak nezmizí.

K otevření rány stačí tak málo...

...dokud totiž budete vědět,

že ten člověk žije,

existuje,

tak naděje, možnost,

že se opět potkáte, prostě

je...

Krásná vůně.

Měkce zeleně kouřová/vetiverová

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. února 2021 19:21

Blamage Nasomatto

...bělostná, delikátně měkce dřevitá svěžest hladící černou lesklou kůži luxusního křiváku teplého lidským tělem...

Bílý

Lesk

a

Mat

a

Gin, nepatrný hlt

End.?

Ne

a

Snad

Opět

Mohu...

a

Ty

Tušíš...

Osud

Svěží prachová vláčná bílá, delikátním dřevem hustá, kůží jemně nakyslá.

Fascinace bílou, tlumeně pastelově zelenou krémovou svěžestí.

Kůže?

Óká.

Žádná podprsenka, žádný body ani hedvábná košilka.

Jen kožená bunda, holé tělo a šelestění březových lístků kolem bílého kmene...

(narvat hrsti zelených lístků z břízy, rozemnout je, nejlépe vzteky - to je pak vše na padrť, a pomatlat si to přímo na nahou kůži)

a máte 

Blamage...

Rick Owens Spring 2020(to jsou barvy, podstata vůně)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. února 2021 19:47

Huitieme Art Shermine Pierre Guillaume

Totálně 

BOŽSKÉ!

Okamžitě 

tužebník.

Yes. Yes. YES!.

...Is it me.!??!!!

Bílé. Čisté. Laskavé. Všeobjímající. Intenzivně tiché a intenzivně tišše zářivé.

...křehoučce peříčkově pižmové, lahodné, něžné, andělské, milé, vláčné, nasládlé, vanilkové, sklovitě krémové, osvěžující a teple chladivé, hranostajově kožešinkové, kosatcové pohlazení z Apres L´Ondée, růžové luxusně delikátními růžovými dřevy, vzdušné, černé guajakem a současně jasné až oslepující sluncem lásky a klidu, jásavé sluneční čistotou a opatrné věděním, pokorou...

(vodně vzdušně dřevito krémově pižmovo lahodná erotická čistota 

ducha

i

těla)

N I R V Á N A.

L Á S K A.

D R O G A.

Mega strach, ať tu tahle kráska zůstane.

Na doživotí...

"...deset let je málo!, doživotí!... ...d o ž i v o t í"

...aneb - jak říkají cigánky:

"Je mi konec... Zdechla jsem."

Must have

((Annayake Tomo Her existuje i jinde...))

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. února 2021 19:54

Tuberoza Nishane

Tuberóza.

Krémová, belostná, ylangová, naovocnělá, sytá, poctivá, křehce nazelenalá.

Typově k vůni Juicy Couture Juicy Couture a k Bloom Gucci Nettare di Fiori s více ovocem  a pak i k jiným vůním s tuberozou v hlavní roli.

Kvalitní, ale nic objevného.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. února 2021 20:06

Feu de Bengale J. Lesquendieu

...v řídkém ale hladkém mandlovém, vetiverem delikátně zakouřeném, mléce

utopená tlumená necitrusová mandarinka a pak, k tomu

vanilkou obarvený jemný balzám tolu s kadidlovými akcenty, jež příjemně dráždí a lákají,

svádí...

Lahodná vůně. Sofistikovaně luxusní.

Má v sobě tíhu i lehkost

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. února 2021 20:17
@Miru z Shermine jsem byla unešená ale skončila na mně jako prací prášek,děkuju za připomenutí,musím zkusit znovu ;)
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. února 2021 22:19

Strangers Parfumerie: Gheorghe

Je kromě Savitri dalším důkazem, že Prin výborně ovládá i umění tradiční parfémové školy. Palčivě dřevitý hřebíček s karafiátem v ní totiž dává vzpomenout na skvostnou L´Heure Bleue v koncentraci eau de parfum (Guerlain), tak v kombinaci s tabákem, příjemně živočišným kastoreem, labdanem s koženým tónem, senem a vanilkou na Tabac Blond v koncentraci čistý parfém (Caron) a ve spojení s hruškou dokonce částečně i na Lui (Guerlain). 

Kromě nich však navíc přináší i autentickou vůni slaměnky, no Prinovi se do ní povedlo společně s vůní dobře vyzrálé whisky díky směsi pryskyřic, drceného černého pepře a dřeva dostat ovčí farmu rurálního Yorkshiru se stohem sena, zaprášenými balvany a rašelinou i toho Gheorghe z "Na konci světa". Výsledkem tak je naprosto komplexní vůně, vycházející ze starého kvalitního mainstreamu, posunutá doprovodnými originálními prvky ještě někam dál.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. února 2021 22:41

Rajský sex
(Timothy Han: SHE CAME TO STAY)

Tahle holka ví, jak na to. Otevřela flašku. Gin od Žufánka. Já jí přinesl pelargonie, v květináči. Nalili jsme si a vonělo to trochu jako v laborce či u zubaře... Než jsem utrhl květ pelargie a dal jí ho za ucho. Následný polibek měl příchuť ginu a trvání věčnosti. Dívali jsme se na sebe... dokonalá předehra. Jídlo. Před a nebo po sexu. Hladové pohledy. A protože věděla, že láska prochází žaludkem, udělala rajskou. Chutnala sladce. Horká, sladká... jako ona. A pak jsme se přesunuli za žhavých polibků s příchutí rajské (hřebíčku) a ginu (citron, koření) do ložnice na santalovou postel. Květ pelargonie za jejím uchem stále voněl a nějakým zázrakem tam zůstal. I ona zůstala.

Zajímavá květinovka se suchým beafeaterovým úvodem (s kapkami citronu) a vzdušnou vůní růžových pelargonií. Pelargonie postupně sládnou, spojí se na chvíli (mezi 15-30 min.) se směsí koření (bazalka, hřebíček, muškátový oříšek). Dominuje hřebíček z rajské omáčky. Poté se pelargonie vrátí s nyní již jemnějším hřebíčkem. A od 40-50 min. se objeví světlý hřejivý santal prohřátý pačuli. A chladivý vetiver na hladkém cedru.

Zachumláni pod dekou prohřátou živočišným teplem (pačuli, jemný cedr) se přesuneme s pokračováním na kožený gauč. Tady je vůně nejerotičtější. Chraplavý vetiver trochu škrábe, živočišná horkost těl (pačuli nasládlé sametově sladkým hřebíčkem podkreslují nězně vzdušné pelargonie jak intimní dotyky zamilovaných). Láska, důvěra. Nappa kůže teplá od dvou těl.

Pelargonii máš za uchem... a tu chvíli smyslného spojení okořeníme. Jsi sladko-kořeněná!
She came. To stay. The world stayed behind, the world stood still.

Drydownn nabídne vůni pelargonie se vzdušným vetiverem na chladivém cedru, ale ta rajská chvíle je sladká. Sladká po hřebíčku z rajské.

...věděla, že láska prochází žaludkem, tak udělala rajskou. A zůstala. Několik hodin (4-6... ale na tom vlastně nesejde... když jí miluješ, neřešíš to...)

#niche #květinovka #rajská

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. února 2021 23:08
Reakce na euridike:

She Came to Stay je hlubší, emotivnější, zajímavější /a jak je v ní pelargonie, tak se mi líbí hodně/

​Han to tedy s tou rajskou a hřebíčkem skoro přehnal, nebýt toho hřejivého erotična nakonec.

Like, like!

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. února 2021 23:21

Miru Blamage asi potřebuju vyzkoušet...

Lákavý popis!