Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 22. října 2020 18:57

Korsičanka 

...aha...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. října 2020 23:02

Maison Crivelli: Iris Malikhân

Je sněhobílým křídovým kosatcem, který vykvetl v cypřišovém háji, hustě prorostlém zeleným galbanem vedle keře, plně obsypaném bobulkami černého rybízu. Opravdovou sílu jeho zemitým kořenům dodala ale až teplá prachová skořice a taky vanilka, jejíž prostřednictvím nabyl plnokrevnou máslovou podobu. Zároveň má v sobě koženou měkkost Iris Nazarena, provzdušněnou mimózou z Infusion de Mimosa s vůní najemno namletých mandlí a sluncem prohřátého sena.

DiVina Terra: Fioraie

Dá se říct, že částečně navazuje na Terenziho Cassiopea. V tomhle případě Paolo místo bonparového rybízu smíchal sladkou maracuju a čerstvě vymačkanou mandarinkovou šťávu s kandovanými švestkami a osvěžil je bergamotem. Vynechal mléko a tentokrát s medem nešetřil a čerstvě uvařený jím všechno ovoce zalil. Pak si vzpomněl, že chtěl vlastně vytvořit květinovku na pačuliovém základu s mechovými tóny chypre a ambrou, a tak rychle běžel pro zelené jasmínové výhonky.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. října 2020 09:38

wendulka Iris Malikhan je pro mě čirá krása, skvěle jsi ji popsala... /Teda ale - hned dvě vůně s rybízem? Ty? Co se to děje? /

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. října 2020 09:54

euridike 

Však se mi taky líbí jen Iris Malikhan, o ten jsem si řekla, vzorek Fioraie jsem dostala v létě k nákupu, jinak bych se neobtěžovala...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:01

wendulka Chápu - já nejsem na pačuli, ale když jsem dostala vzorek Patchouli Nobile, taky jsem ho musela prozkoušet, co kdyby náhodou...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:06

wendulka Pěkně lákáš. Ještě že se člověk nemůže vydat do Prahy a 150,- za poštu se vzorky fakt  nedám

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:20

Korsičanka děkuji...a přesně proto ty bláboly píšu

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:25

wendulka no i já pěkně děkuju za tvoje recenze,doteď jsem netušila že má Terenzi další značku,to zas bude zkoušení a do toho kosatec Korsičanka se teda bojím,že už jsem za poštu platila i víc než 150,- a teď mě naprosto uzemnila částka za vzorky z Anglie-to už je i na mě moc

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:40

teena-s Když Tě tu vidím - Tvoje recenze na Moon Dance je skvělá, díky za ni... /Škoda, že recenze většinou nedáváš i sem do diskuse, bych si o nich někdy ráda podiskutovala.../

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:44

euridike Už jsem to teena-s  taky psala:)))

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 23. října 2020 10:52
Reakce na euridike:

teena-s Když Tě tu vidím - Tvoje recenze na Moon Dance je skvělá, díky za ni... /Škoda, že recenze většinou nedáváš i sem do diskuse, bych si o nich někdy ráda podiskutovala.../

​naprostý souhlas...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:18

euridike Miru děvenky mé starostlivé :D děkuji za ohlasy,to že neumísťuji i do vláken je dáno nesoučinností mého výpočetního střediska které je na úrovni děrovacích štítků v kombinaci s mojí pohodlností,mohu dodatečně kopírovat i sem pokud usednu k PC,nemaje ani chytrého telefonu-jsem odkázána na nepromptní reagování :D MD vyzkouším znovu a jsem si jista,že už nebude mít účinek srdcervoucí-momentálně musím prozkoumat nakolik je podobný Patchouli Ardent(na podnět jedné z čichaček) Na fragra dokonce někdo cítí jako T.T. Ursa-no to je podle mě ouplnej nesmysl...kůže?

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:27

Moon Dance:

Mám ráda emoce,čekala jsem další "trapně růžovou"vůni .Rozbalím,ťupnu,založím,zapomenu.Už z balíčku tu růži s fialkou cítím,vnímám ji a spouští mi po tváři slzy,je v ní tolik bolesti jako v těch bezesných nocích kdy jsem nemohla spát,tak bezmocná jsem vzhlížela k chladnému měsíci a ptala se proč?... Ta vůně nechala vytanout na povrch vzpomínky a pocity,které jsem dávno chtěla pohřbít,ale jsou tam a už se jich nikdy nezbavím,tu vůni budu použivat jen nihilisticky,sebedestruktivně,samotrýznitelsky.Je vymydleně temně modrá a svítí na ní hvězdy a já vím,že on se na mě z jedné z nich dívá a hlídá mě,měsíční kráter v mém srdci a ja bych si s ním tak ráda zatančila a řekla mu jak moc...Pláč...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:40

teena-s Musím to zopakovat ještě jednou - krásná recenze, příznačná fotka. Moon Dance je moje několikaletá signature, natolik srdeční záležitost, že recenzi k ní napsat nemůžu, o to víc mě potěšila ta Tvoje...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:47

euridike třeba se Ti povede překročit vlastní stín a popsat ji,vlastně je to docela obyčejná fialinková vůně s růžovým keříkem,sladká trochu vodní,jako některý "déšť "od Guerlaina,je roztomilá taková holčičkovská a přesně se mi hodí ke tvému avataru,dramaticky rozevlátá,něžná a vnitřně rozdrásaná(tak na mě působí foto)hodná a proto ubližovaná,(doufám že to neodpovídá skutečnosti)nešťastná že něco hrozně chce ale vlastně neví co

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:54

teena-s Vystihla jsi ji a mě dohromady až bolestně přesně - ale jsem za to ráda, s dovolením si tahle Tvoje slova schovám...

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:54

teena-s 

...hm, zajímavé...

Musela bych Moon Dance zkusit znovu, ale kdysi to pro mě byla dost intenzivní vůně(nejen podstatou)...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 23. října 2020 11:58

Miru Pro mě je Moon Dance hluboce, teskně, vábně táhlá jako měsíční paprsek... Takový pohled do hlubiny - nebo možná z hlubiny... A slova "i za noci temné jdi za snem"...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 23. října 2020 12:00

na předloktí mám ťupnutíčko Interlude Black Iris,ta původní pro mě byla nenositelná protože moc perníčkové koření,moc sladkost,moc koženost,moc dým,moc bolehlav,tahle je jí příliš podobná a přesto ji rozetíná stříbrný drátek,uškrtí ji tam kde její předek vyspíval,je to verze junior,kosatec funguje jako perlátor,fialka malinko prosvětluje,už to není vůně z katakomb ale do komnaty s velkým oknem na jihovýchod,chce to víc tepla asi,jinak je to kopie same sebe před 20 lety

Online Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 23. října 2020 12:02

euridike 

...musela bych zkusit znovu, člověk se mění, jeho vnímání, všeho se mění...

Ale momentálně mě vyloženě neláká nic, jen občas narazím na vůně se zajímavým složením, tak si tak hraju s tužebníkem...