Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 14. října 2020 13:52

euridike Díky , to mi lichotí. Pravda je, že se o ty vůně zajímám už vlastně 40 let a za tu dobu jsem stačila poznat alespoň sama sebe, takže si vybírám už opravdu cíleněji (a možná tak i přicházím o netušené poklady).

Online Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 14. října 2020 13:53

Luna To jsi vystihla velmi přesně! Insolence EdP má v sobě také temnější podtón, na rozdíl od EdT,  ovšem s Eau Capitale se ti vůbec nedivím. A perfektně se hodí k tvému stylu oblékání.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. října 2020 14:50

Luna 

...Insolence EdP nemá ještě skoro nic odžito... Eau Capitale už prošla kde čím...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. října 2020 14:52

Miru A tak to bych zas nemyslela, odzito ma kazda jinak. Insolence me celou dobu drzela nad vodou, nejlepsi kamoska.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. října 2020 15:01

Luna 

...to já vím, jak moc pro Tebe Insolence znamená...

Asi jsem se vyjádřila ne zcela přesně. Myslela jsem to tak, že

Eau Capitale by mohla klidně dělat psycholožku v kriminále...

Insolence moc ne. Je skvělá, umí podržet, nekritizuje, je s ní zábava, umí dodat pocit dámy i divošky, je schopna vyvést kdejakou lumpačinu i obléct velkou večerní...

...ale pochopit čeho je člověk schopen, jak člověku je, když vstane s hubou, od ještě vlhký hlíny, ale očima už hledá nad sebou, na nebi ne hvězdy, leč slunce...,

a pak, když odvyprávíš vlastní nebo někdo jiný svůj příběh, jen přivře oči a kývne, jakože rozumí, protože

mlčky pochopit umí jen Capitale...

Podle mě

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 14. října 2020 15:45

Miru Krásne napísané!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. října 2020 16:06

Miru

No jak výše řekla Biely kvet, netřeba hledat jiná slova - krásně napsané...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. října 2020 17:40
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. října 2020 20:56

Luna Tobě strašně sedne. Je to jak kdyby k tobě vždycky patřila a možná to umocnilo i to prostředí. 

Já jsem dneska zkoušela 4 vůně, ale jen jedna mě nadchla. Nedokážu si ale představit, že bych ji nosila.

Grimoire Anatole Lebreton

Otevřu dveře malého krámku. Tak malého, že se tam vejdou jen dva lidé. Má nízké stropy a nábytek je ošetřený včelím voskem. Všude jsou bylinky v plátěných sáčcích, koření a levandulové kuličky proti molům. Nabízí i různé pryskyřice, kadidla a vonné tyčinky, nechybí ani svíčky. Prodavačka se ptá, co si přeju a já si přeju v tom krámku zůstat už napořád. Je to vůně, která mi připomíná dětství ve staré chalupě u tety, kde to přesně takhle vonělo.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. října 2020 21:23

Renusatko Grimoire zní moc pěkně

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. října 2020 21:46

KorsičankaTa vůně je úžasná. Myslím, že tobě by se líbila. Jen já asi tohle ještě neumím nosit. Kadidlovky na mě pořád působí tak "kostelně" a trochu zatuchle obžvlášť v některém složení. Líbí se mi ta vůně, mám ji ráda, ale neumím ji dát na sebe.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. října 2020 21:48

Renusatko A zkoušelas? Aspoň doma

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 14. října 2020 21:59

Renusatko jo, mně se třeba strašně moc líbí Cardinal, opravdu nádherná vůně, recenze Panenka ji dokonale vystihuje.. mám odstřik a nenosím, nejde mi ani kombinovat.. holt nejsem ani mužný typ a ani duchovní

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. října 2020 22:01

Korsičanka tuhle si odkládám, že to asi vyzkouším. Jinak zatím jen na ruku.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. října 2020 22:42

Renusatko Dekuju No zazilas me vy mym zivlu. Vcetne vune. To byla primo Lunarni esence.

Jinak ta recenze je krasna, moc rada jsem si po dlouhe dobe nejakou precetla. A s kadidlem to mam podobne. Vetsinou ho ve vunich nemuzu, i kdyz samo o sobe mi voni. Na mne uz je ta slozka asi az prilis morbidni.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. října 2020 09:38
Reakce na Luna:

A s kadidlem to mam podobne. Vetsinou ho ve vunich nemuzu, i kdyz samo o sobe mi voni. Na mne uz je ta slozka asi az prilis morbidni.

​Mám to stejně - s několika výjimkami, tou jednou je třeba Zagorsk, v tom se asi shodneme...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. října 2020 09:39

Renusatko Grimoire je krásná vůně, Tvoje recenze ji moc hezky vystihuje...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. října 2020 11:37

Musc Impérial (Atelier Cologne) - zběsilý rej citrusů, dřeva a bylin s rušivými zelenými listy (černý rybíz?)....je to až  skoro takové neuspořádané a potemnělé. Rozvoněla se ale do vcelku sympatické podoby sladkého cedru  a a levandule uložené v koženém váčku. Slabinou je jak intenzita, tak výdrž.

Honour Woman (Eau de Parfum) (Amouage) - průsvitné okvětní plátky bílých květin, z nichž znatelně vyčnívá zelená gardénie. Zpočátku svěží, postupně krémově zesládla a zelené tóny se vytratily. V dojezdu navíc vzdálené tóny surové kůže. Působí na mě jako hedvábný šál přehozený přes nový kožený pásek.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:33

LAMPBLACK Bruno Fazzolari

A tak tohle je snadné...
Tohle je zcela jasně moje milovaná jadebug.
Šťavnato a hořkosladko, L. A. a beach style, nic pro sweet chicks, tohle je California gurl, která nemusí jít s davem, je sama za sebe, v plné síle, girl power included, jo, tohle je Jade...

Vůně šťavnatá, plná, silná, černě opepřený hořkosladký grep s táhlým bylinně ořechovým tónem.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. října 2020 12:35

MANHATTAN Bond No. 9

Podzim na Manhattanu, v místech, kde je to posh, butiky a prvotřídní restaurace, parfémy a kašmír a kožešiny a horká čokoláda v čínském porcelánu, hovory o programu Metropolitní opery, nákupech u Tiffanyho a o večírcích u Yoshiho. Hmatatelná nálada toho všeho, hřejivá, opojná a snad lehce lehounce monotónně táhlá, jako nekončící společenská konverzace...

Krásná vůně.
Ano, je takřka lineární.
I den bývá občas takový.
Někdy i život.
Přesto může být dolce...

Vůně tmavé, rozpouštějící se čokolády, švestkové dužiny ve vší své přezrálosti, až neživě dokonalých podzimních květů, sladkých a důstojných, špetka muškátového oříšku pro zdání pikantnosti a otisk měkkého oděvního semiše. Něco v ní mi připomíná Veleno Doré.