Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. října 2020 07:36
@Miru krásná recenze,patrně nás postihlo totéž-většinu vůní cítím étericky,snad to brzo přejde,a jasně pocákat oblečení jde ale já chci vonět hlavně sobě a to i nahatá :D
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 08:00

domenica 

...ale mně se fakt ten čich tak jednou, max dvakrát za den na asi hodinu vrátí. A porovnávám to s jinými pachy vůněmi.

A takhle jsem to cítila. Není to o tom, že cítím blbě/jakože jinak, ale spíš hodně slabě - jako intenzitu a něco necítím i tak vůbec. A pak tahle "světlá chvilka" zase zmizí...

...však jsem psala, že budu znovu zkoušet, až zas budu ok.

Taková recenze na tři části(kdy dvě už jsou...)

A taky bych moc ráda, kdyby se třeba ta intenzita i výdrž změnily a abych víc cítila kávu a ne jen pár opatrných molekul...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 08:02

teena-s 

...yes!.

(já na oblečení stříkám méně než na tělo, na těle je to pro mě zásadní)

Moc držím pěsti...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 08:06

viktorka_od splavu domenica Korsičanka 

...ano, o tom parfémy - teda pro mě určitě, zásadně - jsou =

musí pracovat s chemií člověka.!,

musí se spojit s kůží, s pokožkou, s živým teplem, s charakterem člověka a pak to má význam...

(a ano, na oblečení je to, sice příjemný nebo i krásný, ale pořád jen doplněk...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. října 2020 09:44

TOBACCO MANDARIN Byredo

Miru by pro tuto vůni jistě měla tu pravou fotografii.
Já ne.
A Miru by pro tuto vůni jistě měla i ta pravá slova.
Já možná ne...
Já ji prostě zase "jen" vidím.
Podvečer v Hemingwayově pracovně, okna dokořán, soumrak jimi protéká a vzlíná dovnitř, vkrádá se tiše jako zloděj, plazí se po kožených křeslech a taburetech, jsou sedřené časem, ranhojič tma je měkce objímá, u prahu laťková bedýnka s pomeranči a mandarinkami, Ernest stojí u stolu, před ním otlučený psací stroj, popelník, dřevěné krabice s doutníky, on tichý a zádumčivý, tma vším pomalu prostupuje, je nahořklá jako mandarinková jadýrka, ulpívá vláčně jako grapefruitový olej, tabák, všude ten tabák, rozsypaný na podlaze, na stole, prochází se po listech papíru jako malí Kafkovi brouci...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. října 2020 09:48

ROUGE Comme des Garcons

Vůně zemitě plnokrevná, srdce mi s ní a z ní tluče a tepe, vůně červeného vína svařeného se šťávou z červené řepy, v té táhlé rudé vůni černé nitky vláken ze stonků pelargonie, do flakonů ji snad plnila sama Lucrezia Borgia pod dohledem dvorního kardiologa, protože kdo má srdce, ten docela jistě zemře – a tahle vůně – ano, ta srdce má, je jím ona sama, nonšalantně, nekompromisně, sladce a krutě.


Tohle je Baudelaire a jeho víno samotářovo, v něm prach a zemina a vzpomínka na van Gogha a jeho Jedlíky brambor, pro tu rustikálnost. Červené víno, červená řepa, červené pelargonie, černé koření, černá zem.

Tahle vůně rozrazila dveře, podrazila mi nohy a řekla: “Chceš mě.“

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45974 příspěvků moje polička 22. října 2020 09:52

euridike och, ta by mohla chtit i me!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 09:58

euridike 

...to je výzva!:-) ...

Shodou okolností jsem včera na tuto vůni koukala na Ingredients...

...šlo by to takhle třeba.?.:

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 09:59

euridike 

...Rouge CdG jsi popsala kouzelně.!!..

...:

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:37

Miru Tak lahev bourbonu s doutníkem rozhodně, interiér bych potřebovala takový spisovatelský, nehonosný, zaprášený, potemnělý - ale stylově super! Díky... A Tvoje recenze je opět báječná, samozřejmě...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:41

euridike och, ta by mohla chtit i me!

Jojo, já si říkala, že Ty a Rouge byste si mohly rozumět...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:48

euridike 

...jj, ta zaprášenost, vím o tom, jen jsem nebyla dostatečně trpělivá na hledání...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:56

Miru Já si cením toho, že jsi našla tyhle fotky, jsou bezva... Já právě taky nějak nemám trpělivost hledat na Pinterestu ty správné fotky, někdy to prostě ne a ne a nejde... Ale teda zrovna k tomu Byredu jsem chtěla mrknout k Tobě, protože jsem si byla téměř jistá, že bych tam něco příhodného našla, ale nechtěla jsem Tě "vykrádat"...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:57

euridike Po tvé recenzi Rouge ji budeme chtít všechny !

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:58
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. října 2020 10:58

Miru Při zkoušení Iris Torréfié jsem právě na tebe myslela s tichým otazníkem, co řekneš její intenzitě (a v jakém čase bys zvládla spotřebovat flakón ).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. října 2020 11:05

Fleur Díky...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 11:05

Fleur 

...podle mě je to tragédie, výsměch.

jako jo, jsem teď indisponovaná...

Ale na druhou stranu, v momentu, kdy mi čich, byť na h***o, funguje,

tak při srovnání třeba s L´Interdit Intense(tu cítím tak, jak voní, ale jemně, tak trochu zdálky a rozostřeně a ano, ne se super schopností rozpitvat ji na jednotlivé dílky jako jindy, ale je i tak z ní poznat, že za normálních okolností je/bude hutná) je

Iris Torréfié prostě velmi jemný, éterický. Vykreslený jasně, co se týče ingrediencí, ale velmi, opravdu velmi bezgravitační.

No, a když Ty jsi napsala, že ho cítíš chvilku, tak - sorry - řekla jsem si, že jsem "v p**i".

A taky že jo.

(= pro mě jedna z nejdražších exclusivek...)

Na stranu druhou mě uchvacuje, že ji někdo cítí jako dostatečně intenzivní. I když - chtěla bych to na těch dotyčných cítit na vlastní nos, resp. dalo by se o tom polemizovat(jejich potřeba intenzity vůně a tak...)

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. října 2020 13:46

Miru Shodou okolností jsem včera na tuto vůni koukala na Ingredients...

(Rouge od CdG)

Vždyť ji tam nemají To už je jako vyprodaná

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. října 2020 13:50

Korsičanka 

...nééé, na to Tobacco...