Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. října 2020 19:56

Renusatko Měly jste mi napsat, mohla jsem dojet, synek byl včera a dnes s kluky sám, tak bych tam nevadila

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 11. října 2020 20:33

Korsičanka ono do poslední chvíle nebylo jasné, jestli výstavu nezavřou, popovídat se dalo jen venku, jinak roušky. 

Renusatko a mně /i na mně myslím/ Bracken voní, jen ne až tolik, že bych po ní neovladatelně zatoužila:-) melancholická podzimní vůně, jako podzim v zahradě, sice je krásná, ale člověku je líto, že léto končí a nové přijde až za mnoho pošmourných dní plných deště a chladu

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. října 2020 21:00

viktorka_od splavu Já Bracken nosila v létě

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 11. října 2020 21:32

Korsičanka no proč ne, to neznamená když voní jako podzim, že by se nedala nosit kdykoliv jindy:-) v létě může hezky chladit

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. října 2020 21:34

viktorka_od splavu Jako podzim mi voní jen FathomV od Beauforta

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 11. října 2020 22:14

Tempest Kemi - Drsnačka, vnitřek hodně staré lékařské skříńky, která je napuštěná proti škůdcům a při otevření po sto letech se ten závan staré chemikálie dostane na povrch. Dlouho čekám jestli ucítím ještě něco jiného, ale vůně se spíš jen slabší. Květiny, koření, ambra ani kašmeran se neukázaly. Tenhle typ vůní mám pořád v kategorii divnovůně a pochybuju, že se posunou jinam. 

Accord 119 EDP Caron - Svěží, ovocná, nesladká, květinová s elegantním závanem růží. Je to dobře a zajímavě složená vůně. Z květin je zde nejvíc růže, ale díky pepři ji jako bulharskou necítím. Šťavnaté, tmavé ostružiny a jen trochu proslazené vanilkou a ambrou. Vše jemně a s citem spojené.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 12. října 2020 07:17

Korsičanka fathomv je desivy:-) jako kdyz zabloudim v hlubokem lese a dojdu az k raselinovemu jezeru. vsechna ta prapodivna agresivni zelen, masozrave rostliny.. staci jeden krok a schramstnou me jak malinu:-)

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. října 2020 08:27

viktorka_od splavu Viď? Přesně takhle vidím Fathom taky. Ale mně se to líbí...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. října 2020 08:59

euridike viktorka_od splavu Máte obě moc bujnou představivost Já tam mám chryzantémy a lilie, jež mi hezky korespondují s podzimem a jeho mokrým listím ...a trochu s hřbitovem, no

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 12. října 2020 09:40
Reakce na Korsičanka:

 Já tam mám chryzantémy a lilie, jež mi hezky korespondují s podzimem a jeho mokrým listím ...a trochu s hřbitovem, no

​No pod to se klidně podepíšu taky, já ji mám v kategorii s Bracken a Funeral Home a De Profundis, je v nich tmavá zeleň, vadnoucí a tlející květy, trocha zmaru a temnoty, něco z toho neprobádaného, neprozkoumaného, neznámého... Jo, skvělé jsou... //A chryzantémy miluju...//

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. října 2020 09:46

euridike  //A chryzantémy miluju...//

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 12. října 2020 17:45
@Martula ale ale copak nám to tady zkoušíme... :D k celému flakonu gratuluji(a tiše závidím) a jsem nadšena že by tato kolekce mohla být(vytouženým)krokem zpět k poctivému orientu
Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 12. října 2020 18:19

Dnes som vyskúšala dokonalú jarnú vôňu od Heeley Ľ Amandiere. Netrúfam si popisovať jednotlivé zložky, Wendulka ju opísala dokonale. Dostala som vzorku od jednej dobrej duše, Eau de Parfum. V 1907- ke som videla len extrait. Aký je medzi nimi rozdiel, viete niekto? Aj tak je momentálne nedostupná, chvalabohu...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. října 2020 18:43

Biely kvet Měla jsem extrait a velký rozdíl nevnímám, ale už mám jen vzorek té nové EDP, tak to nemohu tvrdit.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 12. října 2020 20:12

Biely kvet Korsičanka Taky nemám "tvrdá data", ale mohu-li se aspoň trochu spolehnout na svou čichovou paměť, vyznívají velmi podobně. 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 13. října 2020 09:57

LOVERS ROCK Hi Wildflower Botanica

A láska divoká.

A láska zdivočelá.

//Jako zvíře z La Fontainovy bajky.//

Ve vůni temného orientu.

V přítmí.

V podvečerních rituálech.

Když se pálí růžové dřevo a vonné koření.

Mísí se s medem.

Zalévá se do ztraceného vosku.

To hřejivé, to kouřové, sladké a temně jemné.

Lovers Rock = dřevitá vůně, jemná a sladká, hřejivá, lehce pryskyřičná, s mírně doutnajícím kořením, lehký animal instinct někde pod tím vším…

//Ne že by na tom záleželo, ale název vůně by mě vedl jinam, úplně jinam, do jiných míst a jiných nocí...//



Online jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 13. října 2020 13:43

Trench (Yves Saint Laurent) - od samého začátku semiš - ne moc kožený, ne moc sladce pudrový...zkrátka všeho tak akorát. Jenže se do toho začal míchat tu pomerančový květ, tu ambrové dřevo, tu mýdlový prach, tu dětský pudr - prostě od každého něco. Není to dohromady špatné, ale je to takové "rozvrkočené".

Bubble Bath (Martin Margiela) - Rochova sůl nasypaná do vlažné vody, ze které se postupně zjevil tóny ovocně bonbónové sladkosti. A ve finále pak pižmovka v podobě studené dlažby posypané kameny na prach rozemletými a s trochou sladké suché pačuli a závany "kokosu v mechu". Má hodně blízko k Sailing Day (až tedy na ten kokos).

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 13. října 2020 19:44

euridike 

...nedala jsi to sem...

...ale našla jsem obrázek, jak vidím Tvoji recenzi na

24 Octobre 1985

...Rum Mint Julep a

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 14. října 2020 07:58

Miru Ty jsi boží, já pořád hledala fotku ženy, která by mi Aranellu i tu vůni evokovala, nakonec jsem to vzdala - a Ty jsi opět naprosto přesně vyhmátla to, co jsem viděla v hlavě, jen jsem to nemohla najít - moje recenze Ti děkuje, teď je úplná...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. října 2020 08:32

euridike 

...tak to mě moc těší!.

Vybírala jsem z mnoha obrázků, ale pořád jsem cítila, že to není ono. Až...

Tak jsem ráda, moc...