Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. července 2020 15:47

Tanagra Violet

křehce jemný kosatec v růžové(od slova růže) mýdlové bublině.

(vůně se rozvoňuje postupně do síly, rozpíná se, jako když knoflíkem plynulým tahem otáčíte volume doprava...),

a podprahově vnímáte i delikátní měkké, ale jemně živočišné pižmo.

Tělová kosatcovka.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. července 2020 16:00

...jakoby delikátní a i delikátně bylinný, hustě éterický,

lahodný a lahodně průtahový likér...

...možná...,

možná, že jste potřebovali něco na své bolavé útroby a stojíte ve vintage, lehce omšelé lékárně

se všemi těmi flakony a zabroušenými tmavými skly a porcelánovými miskami a vahami a mističkami a...,

a vnímáte onu uklidňující léčivou, doktorskou vůni a vtom se k vám nakloní lékárník...

...zralý urostlý muž a dechem voňavým po doutníkovém tabáku se vás zastřeným, hebce hrubým hlasem ptá, co že to vlastně potřebujete...

...a v slunečních paprscích pronikajících přes škrábance v mléčném skle oken tančí nad podlahou zvýřený prach...

...pozdní léto, mimózový pyl, bylinný šnaps, doutníky vychutnávané v koženém křesle a lenivě zkoumavý pohled...

A nebo

- prostě vůně pro hipstera

Un Air d´Apogée Violet

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. července 2020 16:20

...je to jiné...

mořské tóny

(naslanělé, jemnně natlelé a vodou nacucané, velmi změklé dřevo)

v hedvábně hebkém odéru mýdlovém sena...

...a k nim pak pach teplého karafiátu vyváleného v prachu cest...

Růže.?

Nevím, nevidím ji...

Maliny.?

Vůbec...

Jen to zaprášené, lehce karafiátové teplé seno uvězněné v baloncích z mýdla...

...léto je už prostě pryč...

Nostalgická vůně...

Rose America

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 03. července 2020 17:10

Miru Vystihla si ju dokonale, aj ja som ju vnímala veľmi podobne. Žiadne maliny ani ruže, bohužiaľ.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 03. července 2020 17:27

Biely kvet 

...to mě těší, že to někdo vnímá obdobně, stejně

Mně se holt dost změnila chemie, vnímání vůní...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. července 2020 17:58

Korsičanka vďaka

Evanilla hromada citrusů...Zapařené květy...tón rajské omáčky...tsak to mi znie ako celkom vystihnutý Levant, len kto by to nosil

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 03. července 2020 19:29

slniecko Já ne Ale třeba na někom bude vonět i pěkně

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 03. července 2020 19:34

Ormonde Jayne - Qi

Zelený čaj a seno a ... bože - kůň? Jo kůň Živočišno, stáj, volepená myrha, divoce roustoucí byliny a když nečichám přímo k místu aplikace, ale trochu dál, tak takhle přesně to voní (?) v jednom našem vietnamském obchodě s hadrama.

Paul Emilien - Gardenia Tropical

Tak nevím, mám tam spíš tuberózu než gardénii. Úvod je osmdesátkový a naštěstí kráska rychle zkrotne a pak už připomíná lak na vlasy, taková gumová vůně. Celkem obyčejná.

Dneska totální fail

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. července 2020 19:42

Evanilla My jsme kdysi na návštěvě v Dea Orh zkoušely asi extrait Qi a byl celkem dobrý Vzpomenete si některá? ( jerry , Dali2011 , Sweet Potato ...)

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 03. července 2020 19:55

Korsičanka Bohužel ne. Mně se silně zapsala Woman.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. července 2020 19:59

Sweet Potato Na mě právě silně zapůsobily Montabaco Intensivo, Nawab of Oudh a Qi. Samozřejmě kromě Tolu:)

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 03. července 2020 20:14

Korsičanka Tolu

Offline Dali2011
Avatar
příspěvků moje polička 03. července 2020 21:38

Korsičanka Taky si jí bohužel vůbec nevybavuju

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 03. července 2020 22:28

Korsičanka Asi to bude mnou. Ze zvědavosti jsem na přítelovi zkoušela tu, pro mě děsnou, Sampaquitu a na něm to vonělo hezky Já mám většinou u OJ krásný úvod a pak už v lepším případě nic.

Offline jerry
Avatar
9023 příspěvků moje polička 03. července 2020 22:32

Korsičanka 

Jsem přesvědčená, že jsem Qi tehdy nezkoušela. Možná jsi ji zkoušela jindy.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. července 2020 07:57

jerry Bajo, vonělo mi to jako bílý čaj s japonskými květy sakury.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 04. července 2020 13:19

Dnes jsem si to vynahradila...

Dusita - La Douceur de Siam

Něžné květiny, povznášející, lehoučké jako pírko. Z vůně nic nevyčnívá a jediné, co se mi ze složek povedlo rozeznat, byl neomamný ylang a později růže - opravdová, ze zahrádky a trochu ovocná. Mýdlové bublinky. Z koření lehce anýz. Těžko analyzovat složení, a proč vlastně, když výsledná kompozice je takhle úžasná. Krásná, jemná a ženská - až bych řekla esence ženskosti - něha a křehkost, ale i vytrvalost a cílevědomost. Vidím ji jako bílé světlo.

Stylem mi připomněla vůně Jul et Mad - nejspíš protože je hutná a krémová - takový nektar. Nenašla jsem v ní žádné umělé tóny, vše se zdá být přírodní a autentické (byť víme, že to tak už v tomto oboru nechodí). Květinová vůně pro ty, co nemají rádi květiny.

Tender is your touch, caressing my arm each night we're allowed to fall asleep together.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 04. července 2020 13:34

Dusita - Le Pavillon d'Or

Přiznávám, že nesplnila moje očekávání - propagční fotka slibovala zlato a tak jsem si představovala vůni sladší, vanilkovou, sváteční, opulentní. Dostalo se mi bylinného a dřevitě štiplavého úvodu, který si spojuji spíš s parfémy pro muže, ale pak už to bylo jen a jen lepší. Hodně patrná je máta a zároveň "bioparoxový" tón, což chvílemi je a pak zase není příjemné. Převládá ale příjemný pocit. Le Pavillon d'Or rozhodně vzbuzuje emoce a to je to, co hledám - ať už v parfémech a dalších olfaktorických zážitcích, anebo třeba v hudbě. A nemusí to být vždy jen příjemné pocity. Voní po dálkách a exotice kdesi v Asii. Zemitá a zelená vůně.

Lost... somewhere far away, albeit it my thoughts only. Scared... because I am aware the time will come, when I'll have to wander back and find myself... again.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 04. července 2020 23:17

Evanilla proč to není v databázi u jednotlivých parfémů?

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 05. července 2020 03:05

Evanilla 

...ty vůně od Dusity jsi popsala krásně...