Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2020 23:10

whiskas mám, ale jen proto, že tuto vůni mám. Jinak takový parfémový přehled nemám.

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 30. června 2020 23:13

Paris Tvůj nick je jasný .

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. července 2020 07:11

Korsičanka Jeste mam dalsich pet vuni Ormonde Jayne na vyzkouseni a moc se tesim. Pridam sem sve dojmy. Ta'if ve me zanechala stopu a tak trosku doufam, ze najdu jeste jeden skvost.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. července 2020 08:39

Evanilla Mně se z té "levnější" řady líbí jen Tolu. Cítím tam právě u všech stejný ormondovský ocásek:(. A pak ty limitky -v červeném a bílém flakonu, nevím, zda jsem zkoušela i černý 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. července 2020 20:20

Tak další:

Ormonde Jayne - Tanger

Úvod tvoří sladké pomeranče respektive pomerančová šťáva, která je zředěná vodou. Potom už nastupuje neroli a/nebo pomerančový květ, není to za mě úplně jednoznačné. Celé to začne prohřívat ambra, čímž Tanger získá trochu orientální výraz. Patrná je i troška smůly, která ale nedodá tolika dřevitosti. Navzdory citrusům, které tu jsou v každé fázi patrné, bych tuto vůni zařadila spíš na podzim a zimu. A bohužel přecházím tam a nazpět mezi dvěma fázemi: to je ale skvělé - a - něco mi v tom vadí (ambra). A je to dost slabé, čekala jsem větší projekci.

Ormonde Jayne - Osmanthus

Úplně prvotní tóny mi připomněly jar na drátěnce, naštěstí se Osmanthus z téhle fáze hned oklepe a zezelená; na řadu přicházejí šťavnaté citrusy (limetka, pomelo, grep) a kompozice sládne. Je to nádherně osvěžující; při zemi Osmanthus drží jen lehká "dřevíčka". Taková Chance Eau Fresh, jen hladší a příjemnější a bez "pánských" tónů. Nekomplikovaná svěženka tak akorát na dnešní léto

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2020 11:51

Jardins de Misfah

Šafránová růže …

Krása od začátku až do konce. S prvními tóny mi naskočí vzpomínka na Arabian Prestige Rose, která se mi před lety tolik líbila. Vnímám jakousi společnou temně sladkou notu a růži. A růže zde? Je lehounce kořeněná a vykoupaná v mandlovém mléce. Asi jsem se zamilovala.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. července 2020 12:40

Dalia Budiž ti přána! Mně se moc líbila na začátku, ale na mé kůži byla cítit příliš chemicky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2020 12:43

Fleur Chemii tam právě vůbec nemám, a to mi poslední dobou hned tak něco nevoní. Hodně mě tato vůně překvapila. 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. července 2020 12:55

Dalia To ti přeju a trochu i závidím, neb úvod krásný, ale pak na mně zahnívají asi ty datle - v průběhu se prostě něco kazí:(

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2020 13:20

Korsičanka Na mně se rozloží do mandlově mléčné růže, datle vnímám jen okrajově. Vážně mě láká to pěkné cestovní balení.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 02. července 2020 13:29

Dalia Ta malá balení jsou opravdu hezká a navíc vycházejí velmi příznivě i cenou, takže na tvém místě bych si udělala radost.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. července 2020 13:32

Fleur Dalia Taky stále přemýšlím o malém balení  - ale Ambre Khandjar, ovšem spíš až na podzim/zimu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2020 13:47

Fleur No uvidím. Možná až pojedu příště do Brna ... nechám to ještě uležet.

Korsičanka Tu ambru vidím tak na babí léto a barevný podzim. Vyloženě šedivá zima mi k ní nesedí.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. července 2020 13:55

Dalia Máš pravdu, je to taková vůně k podzimním návštěvám sklípků:))

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:05

Korsičanka Ano, to by mohlo být.

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 02. července 2020 15:33

Papillon Rouge

https://idleperfumist.com/2020/07/01/papillon-rouge/

veľmi zaujímavá značka, Virginie Choné má talent pracovať s pomerne malou paletou ingrediencií a vytvoriť X rôznych zaujímavých efektov...

A zdá sa, že pačuli ide do módy, usudzujúc aj z posledných počinov Guerlainu....

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. července 2020 18:14

slniecko Díky za nádherné přiblížení, už jsem ti psala komentář:)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. července 2020 18:40

Ormonde Jayne - Levant

Citrusy, hromada citrusů; ovšem rychle vyčpí a zesládnou, zpudrovatí. Pak štiplavé květiny. Nevoní to na mně vůbec hezky, skoro bych řekla, že to opravdu smrdí Zapařené květy. Projekce slabá. Občas zachytím tón rajské omáčky.

Ormonde Jayne - Byzance

Měla tak krásný úvod, který mi připomněl Plum Japonais, jen mnohem ženštější a něžnou. Tedy začátek byl sladký a ovocný a k němu se hned přidalo kadidlo. Les, ovšem sladký les. Zapudrovaný. Konejšivá vůně pro dlouhé (pod)zimní večery. Opět vnímám bylinně dřevité DNA této značky. Leč bohužel, ani po pořádném nástřiku ze vzorku necítím nic moc. A muži se nelíbí.

Dneska zklamání

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 03. července 2020 09:56

Dalia Zní to skvěle. Ve Vava už jsem nebyla ani nepamatuju, vždycky si řeknu, když jsem v Brně, že tam skočím, ale pak se mi tam samotné nikdy nechce.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. července 2020 11:35

Luna To znám. Ale tentokrát jsem šla cíleně, abych vyzkoušela "Schody do nebe". Nakonec jsem na papírcích očichala kdeco, až mi šla hlava kolem. 

Právě na papírku mě dost zaujala Ambre Khjandar a paní Lucie mi nabídla ještě Jardins de Misfah. Druhá jmenovaná mě potom při domácím zkoušení hodně oslovila.