Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. června 2020 17:06

Korsičanka 

Když je dobrá, tak klidně i dlouhá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 27. června 2020 17:18

Korsičanka to je krasa. a cim delsi tim lepsi

Offline Beverly
Avatar
příspěvků moje polička 27. června 2020 17:40
Reakce na Korsičanka:

Fleur Ten jsem ještě nezkoušela, mám v plánu -díky

Korsičanka

Ta černá hodinka byl jistě zážitek i pro tu obyčejnou/neobyčejnou ženu, dobře, že tě měla, Mi . Mám z toho trochu provinilý pocit... a myslím, že si u té vůně už vždycky na vás vzpomenu

edit.- technikálie se ještě musím naučit - citace Fleur se vloudila 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. června 2020 18:17

Korsičanka Moc hezké řádky k Instantu.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. června 2020 18:25

Korsičanka To je krásný příběh.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 27. června 2020 19:12

viktorka_od splavu Dalia Luna Díky všem

Beverly Proč provinilý, Bev? Copak jsi babiččin převtělený rodič? A máš pravdu, dokonce se tehdy červenala a zakrývala tvář rukama(tak černo ještě nebylo)

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:24
Offline černá káva
Avatar
1904 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:30

Korsičanka

Ty se nezdáš.Pěkné to je. Ta Tvoje babička mě láká k vyzkoušení.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:49

černá káva Zkus. Je to protipól tvých peckových vůní(ale znám ji jen ze vzorku-ne z nástřiku:)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:57

Korsičanka tvoje babička byla skvělá. Krásně hořkosladký příběh ze života. Moc pěkně jsi to napsala... Vždycky jsem měla pocit, že i moje babička byla takto provdána. Nikdy o tom nemluvila, ani můj táta. Moje mamka si myslí, že se seznámili na inzerát.Byli od sebe s dědou o 15 let a rozdílnější povahy bys pohledal. Děda neměl rád lidi, byl morous, introvert a podle mě byl asi i lehký autista. Babička byla veselá, přejícná, měla lidi ráda. Byla z 6ti děti a maminka ji umřela brzy, na vychování ji dali k pratetám, kterým posluhovala. Ani základní školu nedokončila, pracovala v zahradnictví a jako prodavačka, ale měla zdravý selský rozum. Měla jsem ji moc ráda.

Offline milacka
Avatar
5468 příspěvků moje polička 27. června 2020 20:59

Korsičanka Krásne vyznanie

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. června 2020 21:42

Korsičanka Moc pěkný příběh .

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 27. června 2020 22:40

Tu sú tak krásne spomienkové recenzie teraz, že je mi až blbé sem dať niečo takto prozaické , ale....tak teda... 

Lipstick Fever

Najprv na mňa vyplazilo jazyk dosť neurvalé pačuli. Ale bolo to len pár sekúnd, potom prišla čapovaná malinová sódovka a hneď za tým vôňa fialkového púdru. A zázvor. Nechápem, ako sa mi tam dostal zázvor, ale je tam a spolu so znova sa vynárajúcou pačuli a malinovou sódovkou vytvárajú dojem ginger ale. A z púdru sa skutočne nakoniec vykľul jemne staromódny rúž. Takže rúž a ginger ale. Celkom milé.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 28. června 2020 01:30

milacka blackviolet slniecko Díky, to píše sám život, jak je vidno i u alibi.

Sice měly podobně těžký život a nízké vzdělání, ale byly moudré a laskavé, skvěle vychovaly děti a určitě netrpěly stresy a frustracemi jako dnešní ženy. Že by to bylo přemírou pokory??? Konec OT.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. června 2020 08:15

Korsičanka myslím, že ne. Že je to (alespoň v případě mojí babičky) povahou.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. června 2020 09:19

Zkouším větší nálož vzorečků z eshopu Jovoy Paris:

Miral + Al Qaser (Gissah)

Kdo chce pravý orient, který si na nic nehraje - žádná snaha zavděčit se i evropským nosům -bude nadšený. Obě vůně jsou opravdu arabského stylu. Velmi bohaté složení, trochu drsné vyznění, velká výdrž. Obě jsou rozhodně unisex, mírně víc na pánské straně.

Miral - kosatec s kůží a ambrou, oud dřevitý a poměrně krotký, cítím i pár kuliček černého rybíze a vybavuje se mi jiná vůně z mé poličky: Blue Diamond Oud (Bella Bellissima). Zároveň i Soleil de Jeddah. Nejsou stejné, uvádím je jen pro představu, o jaký styl vůně se jedná. Na avizovaný hyacint jsem se těšila, ale spíš ho tuším než cítím. Nádherná a návyková vůně, pokud bych neměla Blue Diamond Oud, tak chci flakon.

Al Qaser - s velkým cenovým odskokem nejdražší vůně značky. Má připomínat vůni paláce sultána z Bruneje. Ano, je to tam. Vůně luxusního dřevěného obložení a těžkého nábytku, hedvábné podušky a kytice růží na lakovaném stolku s kouřící vodní dýmkou. Dřevitá vůně s oudem, tabákem a růží. Růže i tabák jen probleskují, hlavní roli hraje prolínání několika dřevitých tónů a oudu. I pro hodně náročného milovníka arabských vůní.

Rozhodně budu chtít od této značky vyzkoušet i ostatní vůně.

Ghala + Wid (Jazeel)

Ghala - oud, oud, oud a tmavá růže. Sladce balzamický oud připomínající vůni hřívy arabského plnokrevníka je všude kolem. S temně rudou růží je dokonalý. Jeden z nejlepších, jaké jsem kdy zkusila. Snese srovnání i s The Night (F. Malle). Cena tomu taky odpovídá..

Wid - svěží vůně po arabsku. Citrusy a i trocha melounu s výrazným cedrem a trochou živočišného musku působí povzbudivě a letně. Pořád je to ale arabka, toho cedru je v ní hodně a cítím i trochu oudu, i když není uveden ve složení.

Wanderlust + Belfiore (Oman Luxury)

Ve srovnání s Gissah + Jazeel působí tyto dvě vůně značky Oman Luxury daleko více evropsky nositelně:

Wanderlust - kopřivy a máta najemno posekané, trochu poprášené skořicí a pokapané šťávou z černého rybízu. Bio pochoutka do horkého letního dne.

Belfiore - meruňky se sladkým mléčným krémem a medem. Světlý semiš a pudr. Hodně ženská a jemně vyznívající vůně - tu jemnost nemyslím ohledně výdrže nebo projekce, ale vyzněním.

Sečteno a podtrženo - i od Oman Luxury chci zkoušet dál.

Oud Jaune Intense (Fragrance du Bois)

Velké zklamání. V této cenové relaci jsem čekala daleko zajímavější vůni a vyšší kvalitu. Kokos a sladcí želatinoví medvídci v kombinaci s trochou krotkého oudu, naštěstí to vše asi za hodinu vyvanulo někam pryč.

Le Monarque I

Největší zklamání! Přece jde o značku, která má být vzhledem ke svému příběhu naprosto výjimečná a odpovídá tomu i cena.

Řídká květinová voda. Rajská zahrada? Leda za předpokladu, že si ji představujete jako velmi slabě vonící směs jasmínu, magnolie a vody z potoka. Nemám co dodat.

Balade Tiare de Tahiti + Aventure Jasmin de Karnak (L´Arc)

Pro milovnice sladkých vůní a vanilky.

Balade Tiare de Tahiti - vanilka s mandarinkou mi připomínají Dulcis in Fundo (Profumum Roma), květinovější variaci. Líbí se mi to. Nevím, jestli by mě vůně při větším nástřiku neotravovala, je opravdu hodně sladká. Jedle sladká.

Aventure Jasmín de Karnak - neindolický sytý jasmín spolu se santalem připomínajícím zapálené tyčinky v indickém obchůdku. A opět sladká vanilka. Sladkost je mírnější než v Balade. Líbí se mi.

Poeme de Sagano (Ella K)

Velmi příjemná zelená a svěží vůně bambusu, grepfruitu a máty. Ve srovnání s Wanderlust je mnohem jemnější a kultivovanější, nekonfliktní. Kdo chce nesladké letní osvěžení s puncem kvality, tak by měl vyzkoušet.

Offline černá káva
Avatar
1904 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:01

alibi Tvoji babičku bych také měla ráda a ráda ji poznala. Zahradnice

Ano, stejně jako babička @Korsicanka - moudrost a laskavost.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. června 2020 10:49

Odalisque - Parfums de Nicolaï

Vintage style …

Tohle je pro mě vůně éry mých prababiček. Nejprve cítím hutnou citrusy a špetkou bylinek nabitou kolínskou pro pány, ale za krátko už vnímám ženský element v podobě sušených květů uložených v saténem vypolstrované krabičce. A také oblázek bílého mýdla schovaný ve skříni mezi oblečením, aby pěkně vonělo.

Není to sice vůně, kterou bych nosila, ale líbí se mi její atmosféra. Ráda k ní občas přivoním, stejně jako se sem tam s chutí ponořím do děje starého černobílého filmu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. června 2020 12:24

Martula Poeme de Sagano (Ella K) zni hodně zajímavě

černá káva

Dalia Odalisqe mám ráda, ale musím mít na ni tu správnou náladu. Je taková náladovka

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. června 2020 12:33

alibi Řekla bych, že Poeme de Sagano je vyšší level Bamboo Harmony (By Kilian) za příznivější cenu