Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. června 2020 10:35

euridike A co teprve extrait, tam je vše ještě posunuté víc k dokonalosti. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 13. června 2020 11:07
Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 14. června 2020 18:27

Memo: Ocean Leather 

Svěží citrusová kolínská s bergamotem a mandarinkou doplněná šalvějí a muškátovým oříškem, která se kloní spíše na pánskou stranu. Kůže vůni jenom lehce podbarvuje, fialka ji zlehka osladí a lesní elemi a vetiver letní svěžest usadí na mořské pobřeží s jehličnany a trsy suché trávy.

Memo: Vaadhoo 

Ve Vaadhoo je naopak kůže víc než dost, i když není ve složení.

Pod tímto zajímavým názvem se skrývá jméno jednoho z nespočetných maledivských ostrovů. Ale slunce právě nesvítí, oblohu zakrývají temné mraky, vítr s krystalky soli se prohání po písčitém břehu a žene před sebou ulámané suché palmové listy.

Zemitý vetiver, dřevitý oud, kožené pačuli a květinová pelargónie s šafránem kontrastují s medovou slaměnkou s nádechem jasmínu a nesladkou vanilkou. Drsná krása uprostřed Indického oceánu.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 15. června 2020 08:17

BLUE LINEN - Womo

Normální děti chtějí jet o prázdninách k moři. Jsou-li skromnější, tak do Chorvatska či Itálie, jsou-li víc posh, pak snad ty Seychely třeba…

Ne tak Euridike.

Euridike ne.

Euridike v osmi letech zahlédla na ČT2 dokument o Rujáně, pobřeží a plážové koše – a věděla, kam chce //potřebuje!// ona.

Kdo chce kam, pomozme mu tam – to se ovšem nestalo, nikdo ji tam tehdy nevzal, však si na to tenkrát ani nepomyslela, vzala tam sebe samotnou, až když byla velká a…

//Malá vsuvka – Euridike o sobě ve třetí osobě mluví jen zcela výjimečně, když je špatný den, tlaková níže k tomu, pak je lepší si od sebe samotné držet trochu odstup...//

… a bylo to ještě mnohem lepší, báječnější a úžasnější, než si kdysi dokázala představit.

Zima, vítr, studené moře, vlny, kamení – no a ty plážové koše, voňavé po slaností vyběleném proutí a větrem vzdouvaných látkových baldachýnech – čirá radost ze svobody, že půjdu kam chci - a nikdy mě nedoženou…

A tahle vzpomínka se mi zrcadlí v Blue Linen – chladně svěží rebarbora je větrem i vodou, minerálně prašné, zemité a kořenité tóny voní jako půda a země a kamení, i to deštěm oprané a větrem od moře sušené plátno tu je.

Vlastně je to asi úplně obyčejná vůně.

Ale je opravdová.

Ze života a do života a pro život.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 15. června 2020 08:23

euridike 

...ta vůně není pro mě. Ale, nevím, jak to děláš, vždycky téměř hmatatelně cítím, dokážu si představit vůni parfému, jak to umíš  popsat...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 15. června 2020 08:26

Miru

//No ale přesně to samé přece umíš i Ty - a nenapodobitelně, skvěle...//

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 15. června 2020 08:28
Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 15. června 2020 09:08

euridike sny ti nesplní nikdo líp, než ty sama

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:00

alibi To máš naprostou pravdu...

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 16. června 2020 20:09

Privé Jasmin Kusamono (Armani) - kytice z průsvitných bílých květin, s jasmínem jen lehce dominujícím, s kapkami nepříliš sladkého nektaru. Po rozvonění sice vynikla sladká konvalinka, ale květinová směs celou dobu (snad pouze s výjimkou počáteční vzdušné svěžesti) vyvolává dojem hedvábné měkkosti a hebkosti. Přestože to není vůně pro éterickou vílu, je omamná tak akorát, aniž by sklouzla (byť jen na chvíli) k dusivosti.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 17. června 2020 09:59

ROSEBERRY Les Parfums de Rosine

E: Víš, co bych byla, kdybych měla být nějaká kytka?

T: Tuberóza?

E: Ale no tak... Na to nejsem dost femme fatale. Nebo enfant terrible, to ne... Musíš trochu skromněji...

T: Jasmín? Jestli je to teda dost skromný pro tebe...

E: Jasmín je pro romantiky - a to já nejsem, jak víš... Já bych byla šípková růže. Nebo čínský karafiát - ale spíš ta šípková růže. Rostla bych u cesty k našemu rybníku, okolo by voněly všechny ty nezralé i zralé maliny, z dálky bez a ovoce z opuštěného sadu, co patříval paní Ortenové...

T: A to bych pak mohl říkat to okřídlené, že o nás dvou už Goethe psal – o chlapci a růži...

E: No to já bych ti pak na to musela říkat to naše oblíbené a mnohokrát zopakované "nešlap, nelámej", to by tu romantiku dovršilo...

T: Přišels ke mně, jak bys mávl křídly - to sedí, ne?

E: A křídly rozvířil tu vůni, kterou teď nesou ptáci do nebes.

T: Protože za kouskem nebe dojíš se chlebem, ten je s medem, dokud dva jeden jsou...

E: Ano, dokud dva jeden jsou...

ROSEBERRY = šípkové růže + lesní ovoce + suchá tráva + bílý bez + medově ovocné tóny

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 17. června 2020 12:36

euridike koukala jsem na popisy ostatních u Rosebery a pro mne asi nebude. ale tvůj popis je moc krásný

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 17. června 2020 13:11

euridike Naprostý souhlas s alibi!

Píšeš fakt nádherně, jen jsem přesvědčená, že bych dle tvé recenze vůni naslepo zcela jistě netrefila.Všechny popisuješ navýsost zajímavě, ale cítíš v nich úplně něco jiného Ovšem jak ráda tě čtu!

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 17. června 2020 14:45

alibi Korsičanka

No ale já se opravdu snažím o objektivní analýzu, proto jsem - povšimněte si - začala přidávat ten poslední "rovnicový" řádek, abych tomu přidala nějakou konkrétnější informaci... Ale asi je to marný, je to marný, je to marný...


//Ale třeba s wendulka se v mnoha případech názorově sejdeme, řekla bych, to mě trochu uklidňuje...//

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 17. června 2020 14:53

euridike s wendulkou nemáme mnoho průniků, s tím si starosti nedělej.... rovnicového řádku jsem si všimla a je to prima na dovysvětleníale ta poetičtější část je vždycky lepší ;)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. června 2020 15:27

euridike Se uklidňujeme navzájem. Takže marný to určitě není. Akorát tady mi v tom tvém opuštěném sadu paní Ortenové trošičku chybí (omšelá) pergola, obrostlá vinnou révou.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. června 2020 17:18

euridike Korsičanka 

...to je právě strašně dobře!.

Chci říci, že časem si  tady  člověk vyfiltruje, jak nakupovat vůně, resp. když jistá dáma(a jejich samozřejmě několik) napíše, že super, tak já vím, že nic pro mě, a naopak - když vůni popíše jako propadák, zbystřím...

Ono, to, podle mě, souvisí i s vnitřním založením, resp. lidé na podobné emoční vlně nezřídka mají těch "společných" vůní celkem dost...

A pak také - i způsob podání - u někoho je to pro mě srdcová záležitost, u někoho super faktický popis, u někoho mě to neosloví vůbec. Ale na druhou stranu - když mě nějaká vůně zajímá, čtu o té vůně vše, co jde, abych si ji představila co nejlépe. A to jsou pak ty reakce jiných důležité absolutně všechny pro mě

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. června 2020 17:22

euridike 

...jo a zrovna tuhle jsem "fetovala" vůní šípkových růží a pak žluté růže kolem cesty, kde chodím.

Zbožňuji vůni růží...

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 17. června 2020 17:30
Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 17. června 2020 19:55
Reakce na euridike:

ROSEBERRY = šípkové růže + lesní ovoce + suchá tráva + bílý bez + medově ovocné tóny

Jo. A do současných teplot ideální.