Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 04. června 2020 21:45

Louis Vuitton: Matière Noire 

Ach, tak to je opravdu pěkná květinovka. Je sytá, plná bílých květin s černým rybízem. Ten je tady nerušivý, vůbec nedělá ovocný tón, spíš jako by bobule spolu s listy chtěly poskytnout květinám trochu zeleného stínu. Ani květiny samotné se nechtějí vyprofilovat, možná je tu narcis, možná růže a trochu jasmínu. Spolu se schovají pod temnou clonu z jemného dřevitého oudu a pačuli.

Luxusní vůně, ze které je poznat kvalita a um parfuméra. Rozhodně se vyrovná exkluzivkám od Chanelu nebo Diora.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 04. června 2020 21:53

Pigmentarium - Paradiso:

Ok, tak Paradiso hodnotím ako opravák za Ad Libitum. Niežeby Ad Libitum nebola veľmi príjemná vôňa, to nie, ale sľubovala citrusy a tie sa nedostavili. Tak tu sú vrchovato. Krásna šťavnatá optimistická citrusová vôňa, nedá sa nespomenúť si na Hadriánovu vodu, len táto ide viac do rôznych druhov citrusov než len do citrónu a je taká nejaká hustejšia. Postupne sa objavujú aj zelené a hlavne príjemne dymové tóny. A drží na mne momentálne už niečo cez 6 hodín, aj keď už začína znateľne slabnúť, ale na citrusovku mi to príde ako výborná výdrž.

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 04. června 2020 23:50

Calaluna (Bvlgari) - svěže veselý nasládlý začátek v podobě tlumenějšího heliotropu a nezralé šťavnaté hrušky. Pak přišel studený kosatec pokrytý jinovatkou položený na temném nasládlém dřevě, kolem kterých se vznášely závany jemného lehoučkého marcipánu. Po rozvonění se kosatec uložil na pudrový polštář a přikryl se pořádnou pudrovou duchnou. Pudrovost je hodně výrazná - navíc v této fázi shledávám významnou podobu s Infusion d´Iris. každopádně je to hodně povedená vůně - nenápadná, leč hodně elegantní.

Pegasus (Parfums de Marly) - na začátku ledově svěží, chladivá, s lehoučkým nasládle anýzovým tónem. Rozvoněla se do jemně ambro-vanilkového dřeva. Začala jako ledová, skončila jako hřejivá. Sice pánská, ale směle ji lze považovat za unisex.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. června 2020 09:25

blackviolet I mně se Matière Noire moc líbí, popsala jsi ji moc hezky...

Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 05. června 2020 15:18

euridike Díky, mě příjemně překvapila. Přitom jsem si ten vzorek před pár lety sama vybrala (spolu s Dans la Peau), jenže pořád je něco nového a zajímavějšího ke zkoušení .

Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 05. června 2020 21:22

Louis Vuitton: Dans la Peau 

Kůže schovaná pod květinami. I tady se květiny povedly. Citrusová magnólie a šeřík, něžný zelený jasmín. A pod nimi prosvítá meruňkově oranžová semišová kůže.

Pro mě by tam kůže mohlo být víc, ale... zadání znělo asi takto: udělej něco s kůží, to k našemu domu patří, ale nesmí jí tam být moc, však víš, kůže je kontroverzní tón a ne každý ji může. Tahle kůže musí být květinová a líbivá. A to vyšlo.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. června 2020 10:52

A ještě jednou Thomas Fontaine…

SELFIE Olfactive Studio

A spolu

a ve tmě

ve tmě černé

jako ta dobrá kočka

která nemlsá

Jen sněhobílé povlečení

Debussyho luna ve vlastní mléčné mlze

Pojď

bude to jako tenkrát

My dva

a otlučený fotoaparát v natažené ruce

A budeme vonět

po sladce zelenkavé míze

//protože jsme to my, tak plaví, tak bílí//

po kořenitém medu včel samotářek

po odřené kožené pohovce ze starého bytu

po hřejivém kouři

//co už nás ani neopouští//

Jsme v něm

Je v nás

tohle všechno

Na tom našem selfie

Ze tmy

Z noci

která už nikdy nenastane

//… protože nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, někteří z nás do té řeky nevstoupí nikdy, víš ...//

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 06. června 2020 11:20

euridike 

...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. června 2020 10:18

Miru Děkuju...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. června 2020 10:19

NOIX DE TUBEREUSE Miller Harris

Ona za to může…

Ta vůně...

//Za všechno může, vždyť co mě přinutila udělat?!//

A v ní ta nezralost...

//To se mě teď dotýká, tolik dotýká, protože...//

A k tomu zkamenělá luna.

//To ten chlad!//

A zhasnutá obloha nad hlavou tuláka pod hvězdami.



Přece si ještě vzpomínáš, jaké to je, když se probudíš v tiché noci, klidné noci, pootočíš hlavou, oči pootevřeš je na hranici řas, zahlédneš spící tvář, bílou, mlhavou, jak si z ní měsíc za oknem hladově vytahuje všechen život... Tak vstaneš, zatáhneš žaluzie, už se na tu tvář ve tmě nepodíváš, protože nevíš, o čem //o kom// teď sní...



Ta vůně...

Nezralá tuberóza.

Zelená.

Vábivá bíle, chladně a teskně.

V květech šedavý prach, co se mísí s pylem.

A po přezrávajícím ovoci vonící nektar.

Taková je to vůně.

Může za to...

Za to, že jsem si připustila možnost, že bych tu vůni byla schopna milovat.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 07. června 2020 10:31

euridike 

...píšeš krásně... Básně ze života...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. června 2020 11:14

Miru Však já vím, že Ty rozumíš jazyku mého kmene...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. června 2020 17:11

euridike 

.....

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 08. června 2020 20:10

Layton (Parfums de Marly) - studeně průzračný začátek, do kterého se začaly (zprvu nesměle, postupně odvážněji) prolínat sladce vanilko-tabákové tóny z fordovské Tobacco Vanille. Později je zastínily sušené bylinky z babiččiny zahrádky - hlavně rozmarýn a pár suchách levandulových dřevitých stonků. Po rozvonění a v dojezdu se vše obloukem vrátilo na začátek do "vánočně" (= hlavně kardamomově) kořeněného sladkého dřeva s několika molekulami sladké suché pačuli.

Privé Gardénia Antigua (Armani) - jemná sladce zelená gardénie, která ale rychle zmizela zasypána zeminou s podhoubím. A nakysle cedrový dojezd se sytým, až "pánským" cedrem, na dojmu nepřidal. Ten začátek byl víc než nadějný, ale bohužel...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 08. června 2020 20:28
Reakce na Miru:

euridike 

...píšeš krásně... Básně ze života...

​Pod toto sa podpisujem

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 08. června 2020 20:28
Reakce na Miru:

euridike 

...píšeš krásně... Básně ze života...

​Pod toto sa podpisujem

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. června 2020 21:07
Reakce na jerry:

Privé Gardénia Antigua (Armani)

...zeminou s podhoubím. A nakysle cedrový dojezd se sytým, až "pánským" cedrem, na dojmu nepřidal. Ten začátek byl víc než nadějný, ale bohužel...

​A jéje Já mám objednaný vzorek, teda jestli toto na mně vyvede, tak je to zahozených 5 €

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:07

Tak jsem dnes na sebe v Douglas narychlo stříkla Rose Prick (Tom Ford). Co se vám všem na ní nelíbí? Vždyť je docela dobrá Pikantně okořeněný začátek, ale není to štplavé ani protivné. A ta růže je něžná a taková hedvábná, v kontrastu s kořením působí měkce a tělově. Mám ji na ruce asi půl hodiny a uvidím, co ještě udělá, ale první dojem mě zaujal. A jde hezky do prostoru

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:08

Martula To jsem vůbec nechtěla číst

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:12

Martula Těší mě, že se RP alespoň někomu zde líbí...