Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:14

euridike No já začínám být nebezpečně nadšená A zrovna přemýšlím nad tím, jak v ní máš tuberózu. Když se oprostím od toho, že vím, že ve složení jsou růže a růže tam i opravdu cítím - tak ano, trocha živočišné tělovosti z tuberózy tam je. Krásné.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:15
Reakce na Korsičanka:

Martula To jsem vůbec nechtěla číst

​Ještě si nezoufej, víš, jak se v poslední době u spousty vůní neshodneme

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:30

Martula Díky za útěchu Už jsem načetla spoustu rozporuplných komentářů, snad zítra vyzkouším.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 09. června 2020 10:37

Martula Cítíme a vnímáme tu vůni obdobně, i mně se ten stín tuberózy moc líbí...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 10. června 2020 09:04

PETIT FRACAS

Petit Fracas je prostě malej fracek, nic s tím nenadělám, nic s tím nenaděláš.

Nikdo s tím nic nenadělá...

Jako bych je neznala...

... ty malý fracky...

Všude je jich neodbytně plno, ty správný ani odbýt nechceš, víš, že jsou to fracci, ale chceš je, potřebuješ je mít okolo, protože oni žijí, ty máš pak pocit, že žiješ taky, někdy se jimi necháš strhnout, než si zase řekneš to svoje "sakra, uvědom se", ale ty vteřiny frackovitosti stojí za to, snad nejvíc stojí za to, v mém životě ano, už ano, už jsem pochopila...

Pochopila, že něčí život je prostě velký, opojný a nespoutaný ze své podstaty, nemohou a neumí žít jinak, ti neznabozi, co riskují denně své i cizí, naprosto bezostyšně, ti odvážní a sebevědomí, vědí, že jim patří svět, protože prostě chtějí, aby jim patřil, musí přece - ergo...

Ergo sum...

V rozdupané tuberóze, protože on chtěl tančit - a nezáleželo přece, co to bude stát.

V máslovkách, co mají v dužině ta maličká tvrdá zrnka, sklereidy, co skřípou mezi zuby jako běloučký písek na pobřeží, kde jsi mi paže odřel dorůžova.

V holandském kakau, nikdy ho není dost, je pro nás něco jako peruánský zatmívací prášek, víme, co s ním, jak v něm zmizet...

No a pak po nás zbude jen bílé ticho.

//A to bývá vše, co zbylo z anděla, já vím...//

Bílé ticho frackové nemají rádi.

Jde z něho strach.

//Protože v něm nelze rozpoutat pouliční rvačku.//

Tak alespoň pár kapek citronové šťávy do předchozí rozjitřenosti, pro vzpomínku...

Pro vzpomínku na rozdrcenou tuberózu, máslovky, zemité kakao, na vše, co /z/bylo potom...

... Jesse Rutherford ... //jeden takovej... malej... fracek, co umí rozpoutat nějakou tu pouliční rvačku... o cokoliv, o všechno, o nic...//

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 10. června 2020 15:13

Simone Cosac - Sublime

V tej vôni je niečo zvláštne hebko umelé, pôsobí na mňa asi ako jemný biely zamat, ale zo syntetického materiálu. Alebo pohovka s poťahom z mikrovlákna. Je to príjemná, hladká, nevtieravá bielokvetinovka, ale s touto zaujímavou (?) nadstavbou.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. června 2020 17:07

euridike díky za rozšíření obzorů, jsem ho celý den poslouchala

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 10. června 2020 17:13

alibi Tak to mě těší, já právě teď poslouchám Afraid...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 11. června 2020 08:52

DIA Amouage

Bohy mám ráda.

I bohyně.

Hlavně ty svoje.

Osobní.

//Asi pro každého je tu nějaký ten personal Jesus, řekla bych, doufám...//

A tahle bohyně, bohyně purpurových a nachových květů, bohyně dotýkání, bohyně těch, kteří od země směřují ke hvězdám... Ta se na nás dívá z bělostných výšin, kde je chlad a nebeské stříbření, vztahuje k nám paže, jež voní po hedvábí, co má barvu zrůžovělých pivoněk a bramboříků. Tam někde - mezi nebem a zemí - se zrodila Dia...

DIA = na čistých a chladných aldehydech se nesoucí květinové a krémově zemité tóny

Online viktorka_od splavu
Avatar
45968 příspěvků moje polička 11. června 2020 09:11
Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 11. června 2020 09:16

euridike Krása!

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 11. června 2020 09:27
Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 11. června 2020 10:02

euridike pôsobivé, krásne

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. června 2020 10:23
Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 11. června 2020 13:47

milacka Díky...

alibi Krásně voňavá reportáž, díky za ni...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. června 2020 13:48

euridike 

Dočítám a fallintostars, Noix de Tubereuse, Petit Fracas a Dia, jo, to všechno sedí.

jerry No prosím tě, co jsi to s tou Gardenia Antigua provedla. Taková jásavá květinovka a ty todle.

alibi Jméno autorky vůní zní krásně, ale podle tvých popisů by mě asi taky lákalo vyzkoušet jen tu Numen...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 11. června 2020 13:51

wendulka Děkuju...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. června 2020 15:25

wendulka asi o nic nepřijdeš, když Ludovica Di Loreto nebudeš zkoušet

euridike Diu jsi popsala krásně. A děkuju 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. června 2020 17:55

euridike Ta recenze na Petit Fracas je naprosto geniální ! Já sice tuberózu obcházím uctivým obloukem, takže za normálních okolností bych vůbec neobtěžovala čichové buňky, ale už kvůli tomu tvému textu musím vůni vyzkoušet.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. června 2020 17:58

alibi Značku jsem vůbec neznala, takže dík za informace!