Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 18. června 2020 18:46

Pardon (Extrait de Parfum) (Nasomatto) - na začátku bylinky a lehoučký květinový vánek mi připomněly Aromatics Elixir a Yatagan v hodně light podobě. Rozvoněla se do jemného teplého kadidla s lehoučkým sladkým mírně semišovým oudem.... zkrátka Montale Black Aoud a Laudano Nero v jemnější podobě. Pro mě je to 4v1 - mé 4 oblíbené vůně spojené do jediné. Je sice pánská, ale směle se může řadit mezi unisexy.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 18. června 2020 20:52

alibi ok, tak toto proste rozhodne vyskúšať MUSÍM!!!

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 18. června 2020 21:36

slniecko myslela jsem při zkoušení Vivacious na tebe (kvůli tomu, že k tobě květinové vůně patří a taky kvůli těm karafiátkum)  a na jerry (kvůli Terracota Voile...)   ještě na Jitku od vedle. (kvůli Slowdive) 

A nejhorší je, že mám nutkání ji porcovat. Ještě s tím bojuju :)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 18. června 2020 22:06

Miru Já taky. Obojí

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 18. června 2020 23:10
Reakce na alibi:

 na jerry (kvůli Terracota Voile...)   ještě na Jitku od vedle. (kvůli Slowdive) 

A nejhorší je, že mám nutkání ji porcovat. Ještě s tím bojuju :)

​Najít plnohodnotnou náhradu Terracotty by se hodilo - zatím se mi to nepovedlo (utěšuju se sice  tím, že přinejhorším skončím u klasické holubičky EdP nebo Fidji, ale je to jen takové šidítko).

S nutkáními je někdy zbytečné bojovat

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 19. června 2020 06:34
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. června 2020 08:43

Pořád hledám nové a další vzorky TTerenzi a doufám,že mě něco nadchne- jako něco nového,jako tuhle kombinaci bych nečekala...Několikátý přírůstek do vzorkové rodiny ale mám pocit,že mi je posílají pořád z jedné fontány,sladká exotické ovoce stejný dojezd.Kdysi mne tahle značka nadchla-cítila jsem ji na jedné dámě a fascinovalo mě že je její parfém cítit přestože už se v prostoru dávno nenachází,věděla jsem že je to ona-střídala Laudano Nero,March XIX a White Fire-krása božská,pak přisla navoněná Kirké a od té doby už nacházím jen vůně v tomto duchu-kompot,ulepený přeslazený vtíravý nesmyvatelný a tak se ptám proč? Je to jedna z minima značek kterou ze sebe cítím a vnímám ji spoustu hodin tak proč nemůžou hodit do placu něco co by mi i vonělo a nedostala bych z toho cukrovku... :D 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. června 2020 09:42

wendulka Miru jerry 

Zplaněla mi na zahradě rudá růže, tak... Tak když jsem o těch planých růžích psala, tak tentokrát místo obligátního tepajícího srdce moje planá růže //i s broučkem, kterého jsem si původně ani nevšimla//... A říkám si, když už zplanět, tak takhle, jednoduše a čistě... //Lepší úhel by to chtělo, ale neumím splynout se zdí - zatím...//

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. června 2020 09:57


Asi před půl rokem jsem se rozhodla napsat haiku. Takže jsem začala zodpovědně studovat jeho teorii. To by mi šlo. Ale půl roku pryč - a haiku nikde. Ne že by se mi nevedlo - já to prostě - z respektu - ani nezkusila. A pak jsem se na sebe rozzlobila, haiku napsala, rozhodla jsem se, že to prostě JE haiku, protože splňuje - pro mě - ta dvě zásadní kritéria: přečtu ho na jedno nadechnutí + jeho pointu mám ve svém srdci...

MUSC RAVAGEUR - FM


hřejivá něžnost -
uprostřed věčné zimy
tišivý neklid

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. června 2020 10:47

euridike JE to haiku, účastnila jsem se kdysi workshopu:) Ale MR bych z něho zas nepoznala I když zvlášť ten poslední verš pasuje přesně

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. června 2020 10:59

Korsičanka Pro mě je MR okořeněné pižmo, které unesu jen v zimě - to obtěžkané sladko... A pro mě je tak nějak zneklidňující...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:13

euridike 

Ty jo, tys to tam fakt dostala.

Korsičanka 

Jak zase nepoznala, zlato? Hřejivá je přece ta skořice s ambrou, něžnost je měkká nadýchaná vanilka s tonkou. A nekidné je přece to pižmo s hřebíčkem, tišené opět vanilkou a skořicí. Jasnej Musc Ravageur.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:14

jerry náhrada za Terracottu Voile... určitě ne, jen je tam velmi podobné něco?? a myslím, že by se ti to líbilo

euridike haiku nepoznám, ale

a onehdy na procházce

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:23

wendulka Díky...

alibi ... ta růže je nádherná... A ta stébla trávy k tomu, jako křehká stráž, co ji chrání... //Já mám jen ty čtyři malé kvítky, i tak mě těší...//

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:26

euridike kvůli těm stéblům se mi ty růžičky líbily ještě víc, proto jsem si je vyfotila. u nás v polích je takové krásy spousty, chodím se tam uklidňit

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:35

euridike 

...tak jak popisuješ Musc Ravageur - ty verše, to pro mě MR není, vůbec.

MR je pro mě prašně a pastelově zlatavě hnědavý, hnědá do šeda, taková ta taupe a se zlatem, a má v sobě dost vintage charakteru.

Ty verše - to je, to jsou odstíny holubí šedi, skandinávské bílé(viz postele Hastens), a ten neklid - to už může být nitka, žilka kontrastní barvy, klidně jakékoliv...

Ty verše jdou k nějaké bílé vůni, jako pižmovopudrové, plyšové, uklidňující a současně znepokujující...,

a může/musí v ní být ledové teplo/teplý led, objetí...

...ty verše jdou barvami k flakonu, co máš na sobě TEĎ 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:38

euridike 

Jsem si díky Tobě připomněla semináře literární interpretace z dob studií, kde když se ostatní zoufale po sobě dívali, co to po nich doktor Charvát chce, wendulka hrobové ticho prolomila a nakonec to vždycky zachránila.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:47
Reakce na Miru:

Ty verše - to je, to jsou odstíny holubí šedi, skandinávské bílé(viz postele Hastens), a ten neklid - to už může být nitka, žilka kontrastní barvy, klidně jakékoliv...

Ty verše jdou k nějaké bílé vůni, jako pižmovopudrové, plyšové, uklidňující a současně znepokujující...,

​No a přesně tohle je pro mě MR...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 19. června 2020 11:49
Reakce na wendulka:

...wendulka hrobové ticho prolomila a nakonec to vždycky zachránila.

​No a takoví lidé jsou na světě nutně potřeba, obzvlášť když se někde objeví nějaká ta euridike...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. června 2020 12:48

wendulka Nojo, kdyby tam někdo zmínil skořici, poznala bych, ale takhle to může pasovat na spoustu jiných vůní. Kdyby euridike nezmíila vůni, tak si myslím, že ji nepoznáš ani ty