Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 08. května 2020 05:50

milacka 

...to zní dost dobře... Z Tvého popisu si ji představuji jako velmi měkkou, lesklou...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 08. května 2020 05:53

Renusatko 

...jj, přesně, je to velmi individuální.

A pro mě to je taková hra, nikdy nekončící objevování, hledání, zkoumání, porovnávání,

prostě vášeň...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 08. května 2020 07:07
Reakce na Dalia:

​Tu jsem posunula k Josefínce, skoro jsem ji nenosila. Je pěkná, ale nebavila mě.

​Vzpomínám si, jak jsi pro Rose Rouge horovala a jak nadšeně jsi o ní ze začátku psala.

Luna já bych ji nebrala, je zbytečně marmeládově sladká a taková povrchní, bez nějaké hlubší struktury.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 08. května 2020 07:08
Reakce na Miru:

Korsičanka 

Nemám potřebu mít cílený postoj. Prostě jenom poukazuji na to, že chemie je nevyzpytatelná, a už x let jsem se mockrát přesvědčila a i jiní, že vůně, které na druhých voní tak nějak stejně, podobně, tak na mně dost odlišně, vč intenzity a výdrže.

​Potvrzuji .

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 08. května 2020 07:26

Fleur 

...kuji

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. května 2020 08:03

Fleur I já si vzpomínám. No to se u vůni stává, nadšení z ní se vytratilo.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 08. května 2020 09:16

Miru A musím dodať, že ju vnímam viac ako dámsku vôňu. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 08. května 2020 09:19

milacka 

...tak to je dobré, zajímavé, při tom složení...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 08. května 2020 14:15

milacka Chytla jsi dobrou recenzovací slinu A jestli je Sellier jen flakonovou obměnou bývalé La Selle-Sedla- opravdu není tvrdou kůží, ale variací na Rukavičku. Měla jsem vzorek a občas litovala, že jsem ho nekoupila. Ale bylo o 1/3 dražší než nynější

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 08. května 2020 17:13

Ormaie 28° - voní alespoň na papírku totožně s APOM Pour Femme MFK. Hutná máslová květinovka - ylang a pomerančový květ.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 08. května 2020 18:37

Cedre-Iris (Affinessence)

Přesně dle názvu je to cedrová kosatcovka, kdy kosatec je sladce benzoinově pudrový, takový ten evidentně květinový a noblesní, a cedr je krásně uhlazený, bílý a elegantní, s lehkým nádechem papírové myrhy. Podkreslené je to lehce živočišným pižmem, což dodává vintage atmosféru dámských klasik a mně se to moc líbí. Trochu však za cenu přes 300 eur postrádám větší vrstevnatost a vývoj. Vůně je krásná, z kvalitních ingrediencí, ale prostě tak nějak pořád stejná a to mi nestačí.

Santal 33 (Le Labo)

Na začátku dlouho přípomíná Tam Dao (Diptyque) a spíš než santalový je výrazně tužkovocedrový, místy až s nádechem březové kůry. Po rozvonění nás tužkový cedr neopouští, jen se trošku pudrově ohladí a ten santal tam jakoby dodělali navíc, jako by tam snad ani nepatřil. Je to spíš takový trochu humpolácký pokus o levnější nápodobu Lutensova Santal Blanc. Chybí mu uhlazenost a ta příjemná sladkodřevitá meditativnost. Tohle mě teda moc nezaujalo.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 08. května 2020 18:43
Reakce na Miru:

Luna 

...no, tak ho můžeš zavést

​už jste to někdo udělali? nasměrujte mě

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 08. května 2020 18:45

milacka vidím podle ikonky dobře, že ty extraity dali do nových flakonů? Pořád 30 ml?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 08. května 2020 19:00

andry Na Ingredients majú 50 ml balenie.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 08. května 2020 19:21

Korsičanka Variácia na Rukavičku  Jemná zamatová koža, príjemná na dotyk,   so sladkastým nádychom čierneho čaju a tabakových listov.
A vyznieva skutočne luxusne.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 08. května 2020 19:26

milacka Díky, koukám, že mají tu Sellier a pak Casablanca Lily a Reine de Nuit. K těm původním třem koženým jsem se vůbec nedostala, ale ty původní tři květinové se mi zdály povedené všechny.

Asi tím "exkluzivně" kompenzují dost slabé novinky v základní řadě

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. května 2020 20:09
Reakce na Evanilla:

Van Cleef & Arpels - Rose Rouge - otevírá se čokoládovou růží skoro až "po angelovsku"; tmavá čokoláda, červený rybíz a růžový olej, který je jištěn zemitostí pačuli tak, aby si moc nevyskakoval. Možná zbytečně rychle krotne. Po rozvonění je klidná, balzamická a se špetkou koření - ano určitě je tu růžový pepř. Cítím i náznaky protahovacího mentolu, ale vůbec mi tu nepřekáží, spíš celou kompozici nadlehčuje. Růže už je umírněná, dřevitá a jen lehce džemová. Kdo nemá rád pačuli, nejspíš se mu nebude líbit, i když není vyloženě olejovité a špinavé, spíš jen příjemně "hlínové" Měla jsem pocit, že nejde cítit, ale byla jsem vyvedena z omylu Moc hezká vůně a asi si ji pořídím

​Hihi, a víš, že mě to ale vůbec nepřekvapuje? Moc dobře si totiž pamatuju, jak nádherně se na tobě ve vedru rozvoněla Néa.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 08. května 2020 20:10

milacka No vidíš, to jsem si ani nevšimla...,takže 50 ml za levnější cenu(dříve stály ty 3 kožené přes 9 tisíc)

Pro mne ovšem teď stále drahé, ale za odstřik by určitě stály.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 08. května 2020 20:11

andry Souhlas s oběma názory - to je zvláštní, jak se poslední dobou shodneme

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 08. května 2020 20:36
Reakce na Korsičanka:

andry Souhlas s oběma názory - to je zvláštní, jak se poslední dobou shodneme