Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 06. května 2020 13:51

White Tea Jasmine LVMINIA

...osvěžující bílý čaj pod hojně květoucím jasmínovým keřem...

Čerstvý vzduch po dešti a plná vůně onoho čaje ochuceného pár kapkami citronové šťávy

(= bergamot, to on dodává citrusovou, delikátně drhnoucí natrpklost, chuťově velmi příjemnou,

ohlazenou slunečními paprsky, díky čemuž máte pocit, že dlaní přejíždíte po olovnatém křišťálu...)

s pár jehličkovitými lupínky tymiánu.

Tato vůně postupně na kůži zintenzivňuje, jakoby se čajové lístky v horké vodě zničehonic probraly...,

nacucaly se, rozvinuly sami sebe a i svoji vůni a sílu,

a teprve pak, pomalu klesají ke dnu...

...čaj pozvolna chladne a nakonec vhozené ledové kostky cinknou o silnostěnné sklo a párkrát od leknutí z ne ještě úplně studené tekutiny zapraskají...

...chladivý osvěžující nápoj se ve slunci jen blýská...

White Tea Jasmine vnímám jako meditativní a současně energizující/dobíjející a rozradostňující vůni...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 06. května 2020 15:37

Les Soeurs de Noe - Jardin de Macarons - jemná, příjemná kosatcovka s květinovým podtónem. Květiny jsou spíš abstraktní a budí ve mně dojem světle růžové barvy. Cítím tu taky dotek něčeho nadýchaného, jedlého - spíš ovoce než sladkosti. Ovocná našlehaná pěna na piškotovém těstě, ale tenhle dezert je nízkokalorický, nejedná se o "jedlou" vůni. Na začátku vše válcuje nesladký, lehce drhnoucí kosatec, ale postupně se hodně umírní, až po něm zbude jen nepatrná stopa. Elegantní, nositelná vůně, hodně lehká.

Micallef - Mon Parfum Pearl - začátek šumivě ovocínkový, pak se přidává jásavá pivoňka, znatelný je i heliotrop, no ale nic víc z toho nedostanu Není to sladké, je to veselé, jarní, ale přeci jen jsem si vůni této značky pod takovým názvem představovala hutnou - ostatně mám Mon Parfum Gold a ta je taková osobitější. Po chvíli mi na kůži hořkne, asi si spolu momentálně nebudeme rozumět.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 06. května 2020 15:59

Francesca Bianchi - Sex and the Sea Neroli - hm, tak takovýhle sex jako fakt nechci. Pardon, ale z úvodu této vůně mi opravdu není dobře. Já se za těch x let nepoučila dostatečně, že ambru nemám ráda, nebo spíš že ji vůbec nesnesu? A tady to je živočišná nálož. Je to slané, je to mastné, je to zpocené, je to dirty. Ohlazené kameny a mořská pěna. Písek všude, vrže i mezi zuby! Zpocené tělo před několika hodinami natřené opalovacím krémem s tropickou vůní. Ale zase jí nemůžu upřít nápad, propracování a originalitu. A je tam i to neroli. Máslový popcorn tam dozajista není, ale já ho tam cítím. Je hladká, nic z toho netrčí, ale na mně je to živočišné, že se sama sebe bojím

The Different Company - Into the White - citrusy, neroli a lipový květ. Kyselé, svírací, neoslazené. Slabé, vodnaté, nebo spíš je dnes moderní říkat "minimalistické". Taková kolínská. Hezká letní vůně na osvěžení, pokud by byla za míň peněz.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 06. května 2020 15:59

Miru Recenzia i foto super!A aj parfém by sa mi, tuším, páčil.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 06. května 2020 16:07

Biely kvet 

...no, děkuji...

...musím uznat, že design stránek LVMINIA je krásný, elegantní, čistý, oku lahodící. Zrovna tak jejich svíčky, flakony...

No, intenzita není tragická, řekla bych průměr, některé slabší průměr

(Ale to kolikrát i věhlasné domy mají u vůní intenzitu tristní).

Výdrž je ale přes noc.

(Kromě Honey Thyme a White Tea Jasmin se ale zbylé zkoušené vůně nakonec sejdou v poměrně dost shodném základu...)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 06. května 2020 22:44

Kilian - Rolling In Love - moc hezká, hebká vůně, žádné velké emoce, ale je povedená. Kosatec na začátku je jeden z nejjemnějších a pak už se rozvoní harmonie s vanilkou a mandlemi. Květiny pouze na pozadí, tuberóza je úplně krotká. Má nádech bílých pralinek, kdy tenká vrstva na povrchu křupne a pod ní je vláčná krémová náplň světle oranžové barvy. Z webu Ingredients: "Totální ztráta zábran, emocionální horská dráha"... a slova o vášni? No tak to ne. Ale hřejivé objetí, to určitě ano. Drží se hodně u těla, taková intimní pohodová vůně spíš pro nositelku a ty, kterým je nejblíž. Moc se mi líbí, ale mám zase stejný problém - za tu cenu bych čekala větší pecku.

Online Korsičanka
Avatar
12837 příspěvků moje polička 07. května 2020 10:18

Evanilla Popsala jsi ji přesně, Rolling In Love. Ale třeba ne každá nositelka chce o své vůni dávat vědět okolí tak moc... Musela bych s ní strávit den, abych věděla, neboť mám stejné dojmy jako ty. 1 střik dlouho nevydržel...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 07. května 2020 11:13

Miru To jsi napsala moc hezky ! Značka by ti mohla platit .

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 07. května 2020 11:16

Fleur 

 ...kuju...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. května 2020 15:07

Van Cleef & Arpels - Rose Rouge - otevírá se čokoládovou růží skoro až "po angelovsku"; tmavá čokoláda, červený rybíz a růžový olej, který je jištěn zemitostí pačuli tak, aby si moc nevyskakoval. Možná zbytečně rychle krotne. Po rozvonění je klidná, balzamická a se špetkou koření - ano určitě je tu růžový pepř. Cítím i náznaky protahovacího mentolu, ale vůbec mi tu nepřekáží, spíš celou kompozici nadlehčuje. Růže už je umírněná, dřevitá a jen lehce džemová. Kdo nemá rád pačuli, nejspíš se mu nebude líbit, i když není vyloženě olejovité a špinavé, spíš jen příjemně "hlínové" Měla jsem pocit, že nejde cítit, ale byla jsem vyvedena z omylu Moc hezká vůně a asi si ji pořídím

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. května 2020 15:11

Korsičanka Děkuji Přesně tak, u Rolling In Love by to chtělo hojnou aplikaci. Nějak ale nevím, jestli bych ji chtěla nosit do kanceláře nebo běžně na ven (jako kdybych tam snad teď chodila )

Online Korsičanka
Avatar
12837 příspěvků moje polička 07. května 2020 16:07
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. května 2020 19:58

Som milo prekvapená z Byreda Sellier extrait, famózna výdrž, jeden včerajší strek na župan stačil na prevoňanie celej kúpeľne. A ešte dnes vonia. Niečo pre Miru, ak jej vo vôňach nevadí kašmeran. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:06

milacka 

...kašmeran vlastně miluju...

Děkuji za tip!, jdu na to juknout

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:13

milacka 

...tak složení zajímé. Záleželo by hodně na chemii, aby vůně nevyzněla příliš tvrdě, pánsky.

A také - vůně Byredo, ale z jejich základní řady, jsou na mně velmi slabé, éterické, rychle mizící(vyjma Seven Veils), 

takže to chce, jak jinak, zkusit.

Děkuju

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:46

Evanilla Tak Rose Rouge me zacina zajimat.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:47

Luna 

...no, já nevím... Tahle značka má takové neškodné vůňky... Ale třeba Ti sedne...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:52

Miru Ja mam od nich Moonlight Patchouli a je celkem povedena, na me mozna moc elegantni, ale obcas ji vytahnu... Neskodny vune me ale neba, to mas pravdu.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 07. května 2020 20:56

Luna 

...aha, vidíš... No, já Tě mám zafixovanou s vůněmi Comme des Garcons, Frederic Malle, Insolencí...

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 07. května 2020 21:06

Miru To mas ale zafixovane spravne, presne jsi vyjmenovala me TOP 3 znacky: Guerlain, FM a CdG.

Pamatujes to vlakno na arome, top 10 vuni? To mi skoro chybi, kdyz nad tim tak uvazuju...