Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2020 12:10

999 Já jsem s POAL občas potkávala Simonu Krainovou, tam jsem tedy cítila "lehkou" disharmonii... //Ale třeba Lipstick Rose, kterou taky nosila, se mi k ní celkem hodila...//

Taky se hromadně oblíbeným vůním spíš vyhýbám, ale to u mě není tak těžké s ohledem na fakt, že mně se líbí všechny ty divnovůně, které davy fakt nevyhledávají...

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 11. května 2020 12:46

euridike Přesně Krainová mi ji zprotivila :-).

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:09

euridike 999 

...s Portrait Of A Lady to mám stejně.

Ale když se někdy stalo, že jsem měla i já davovku(Angel, La Vie Est Belle Intense), tak jsem se uklidňovala vždycky tím, že každému to sluší jinak...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:12

Miru Přesně. Mě tedy neodradí, že se moje signaturní ve městech už rozmáhá Na venkově ji neznají

POKAŽDÉ na ni dostanu kompliment a to mě ujistí, že ke mně patří I když bych ji stejně milovala i bez poklon!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:13

999 Já to mám s POAL na střídačku - pravidelně kupuju odstřik a pravidelně ho pak prodám. Nemám vychytané počasí asi

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:15

Korsičanka 

(+ ještě tu vůni až po prvotním nadšení všech, až to jako není "in"...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:23

Korsičanka Já už Tě mám s BR540 spojenou natolik, že si na Tebe vždycky vzpomenu, když doma vidím flakon... //Tvůj avatar tu vůni - pro mě - krásně vystihuje...//

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:32

euridike Díky! Však mě Fleur kdysi pěkně setřela, když jsem si tam dala nový - jasmínovýýý À propos - jaký je jasmín, kterým voníš dnes? Zbožňuju jeho vůni, ale ne každý parfumér ho dokáže zpracovat dle mého nosu:)))

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:40

Korsičanka No žádné zásadní nadšení se nekoná - lákala mě kombinace jasmínu, čaje a skořice, ale je to spíš jasmínový čaj se skořicí, v teple je na moje poměry ta skořice až moc průrazná, tak zkouším ještě v dnešním chladnějším počasí, to by mohlo být lepší. Ale je to spíš skořicová vůně + jasmínový akcent, řekla bych...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. května 2020 13:55

euridike 

...to zní náhodou dobře.!

A jakou to má intenzitu, výdrž a hlavně hustotu.?.., není to vodové.?(když čaj...)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 14:00

euridike Aha, tak skořice mám ve vůních dost - nakonec i v POAL Zatím žádný jasmín nepředčil moji Diptyquovou Essences Insensée 2015. Ani Portrayl od Amouage. Mám vhledáčku nějakou indie jasmínovku:)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2020 15:16

Korsičanka Miru Ty mi čteš myšlenky, Miru - zrovna jsem to sem šla připsat - mám značku Frau Tonis ráda /a vybrala bych si u nich určité kompozice/, ale vadí mi, že jsou ty vůně dost "vodové", řídké //fakt nemám ráda tohle slovo//, nejsou dost syté, chybí jim intenzita, bohužel...

Hezká indie jasmínovka je Where We Are There Is No Here CB I Hate Perfume... Taky Dirty Jasmine Heretic Parfums...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 15:42

euridike Tak ani jednu neznám:)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 11. května 2020 15:47

euridike 

......

mně se právě to, jak jsi ji popisovala, ty ingredience, dost líbilo. A osobně bych si ji představovala jako earl grey se smetanou - prostě plná, smetanově krémová(bez ylangu!!) chuť a v doprovodu s kvetoucím jasmínem(ale bez zelena z lístků či větviček) a s delikátní skořicí a vzduch...

Ale voda.?. To neee...

Ty dvě vůně, co zmiňuješ - jukla jsem na složení a

hodně dobré!..

(a pokud to má tu hustotu...)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 11. května 2020 17:30

@euridike tak ten jasmín by mě taky moc zajímal :D Dneska jsem šáhla po vzorku Casbah(v domnění že je to stará Avonovka jsem si ho ostentativně nevšímala) ovšem helemesevčernémlese on to bude Piquet ,hned mi vytanula na mysl podoba s Cardinal-kostelní kadidlo ale tady mě tak nějak líp tahá za nosní dírky,absence aroma vypraného prádla mi přijde jako zajímavější,pepř zde bych viděla spíš jako bílý(maximálně zelený) a všechno je to podbarveno nasládlou semišomyšinou z Tulaytulah,na něco takového musím mít tedy náladu ale je krásná a teplá

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 11. května 2020 20:10

alibi já taky:-) napsat ho bohužel neumím:-(

Martula děkuju, tobě patří hlavní dík!:-)

Korsičanka jj tak nějak ho vidím:-)

Fleur váhavá mi nepřipadá, jen, že se nepřiklání na mužskou ani ženskou stranu a přitom není bezpohlavní a ani rozpolcená.  může být to i to, obojí unese s klidem.. přemýšlím nad tím, čím to asi může být a řekla bych, že většina "unisex" vůní jsou buď opravdu bezpohlavní, nebo se tam ty dvě noty prolínají a různě se mění, jak se vůně vyvíjí. v Aristoqrati je mužská i ženská část, ale prostě furt, jsou tam, a nijak se nehádají, nepřebíjí, nestřídají, prostě si tak koexistují a jsou s tím v pohodě. kdybych si měla vybrat ještě jedno literární dílo, bylo by to Irvingovo V jedné osobě (kde teda hrdina v pohodě moc není, ale je to tam!:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 20:54

teena-s Tak ty sprdneš POAL a pak se s ní navoníš?

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:02

@Korsičanka opačný gard- navoněla->sdělila dojmy (nezměnila ikonku jsem navoněná) jako mrzí mě že to mám takhle zatim se všemi vůněmi této značky přitom ta složení se mi tolik líbí ale výsledek na mé kůži je nicotný,pár vzorků mám ale žádný mě neinspiroval ke koupi většího množství vůně,na základě vašich recenzí bych si moc přála je vnímat jako většina vás profičichatelek

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:14

teena-s Jako že všechny FM vůně??? To tě lituju, stejně jako v případě Bambou

V červnu určo dodám slíbený zbytek:)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:35

@Korsičanka S tím si vůbec nelámej hlavinku,až si zas od Tebe něco koupím budu šťastná když přidáš nějaký další zajímavý vzorek,bohužel intenzita jeho vůní je pro můj nos nepolapitelná,mám odstřik Hiver tak tu určitě opakovaně vyzkouším abych potvrdila/vyvrátila tuto domněnku(pamatuji si ji jako"vodně fialkovou a líbila se mi)mám i pár dalších vzorků,naposled pořízená Magnolie mě málem rozbrečela jak jsem necítila nic,tuším že jsi mě právě Ty kdysi podarovala vzorkem Music for while( tu bych si podle složení ani nevyhlídla-fuj ananas) a přesto se mi patrně líbila (mám zaškrtnuto že chci odstřik)takže bych taky měla osvěžit dojem z ní,dopo jsem zkoušela i French Lovera ale bylo to pár minut hezky zelené a pak Versace Versence a fííí pryč