Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 09. května 2020 19:39

milacka euridike krásně recenze

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. května 2020 19:40
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. května 2020 21:02

prďola To tedy!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 09. května 2020 21:06

milacka euridike Obě recenze sedí, právě se mi po POAL zastesklo Je opravdu zvláštní - někdy svůdná, jindy dusivá, pro mě nevyzpytatelná... 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. května 2020 09:58

Tendre Lalique

...co máš rád za vůně.?, co se Ti líbí na ženách.?

..."No, fakt nemusím Chanel No.5. Líbí se mi Burberry, ten má pěkné vůně třeba. Hlavně žádné ovoce nebo tak..."

Hm, "bezva". Jako ale CO od Burberry.?! Kdo to má vyčenichat.?...

...jasné, každá holka chce vonět jako žádná jiná, ale zase - co si budeme namlouvat -

aby se to chlapům líbilo, že áno.

Tak jsem tu vůni asi našla, co by mohla klapnout...

Mám ji teda doma už nějakou dobu.

Ale teď, jakoby mi nějaká síla "mezi nebem a zemí"  řekla, prý navoň se tím. A napiš, co cítíš...

...takže jo, takže

začnu od konce -

mrkne na mě i po sprše. Jako ta vůně, myslím.

Což teda zírám.

Není to prostorovka, ale drží. Sedí na kůži pěkně.

Vývoj rozebírat nebudu. Se mi nechce...

...ale vždy, když přivřu oči, nasávám krémově vláčně naovocnělou étericky rozmlženou ale hustě plnou Cuir Belugu...

(ano, Vendulko, nekecáš...)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. května 2020 11:49

alibi Díky...

Cervanek Krásně jsi vystihla Night Veils...

Cervanek
Avatar
10. května 2020 13:25

euridike díky

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 10. května 2020 21:13

Ambre Gris (Perris Monte Carlo) - na úplném začátku se na několik milisekund mihl sladký likér. Ale pak nastoupila ambra - krémová se sladce kouřovým labdanem, přecházející v myrho-ambrové mýdlo, pokryté pudrově jemným dřevitým prachem smíchaným s najemno drceným prachem ze sušených muškátových listů. Tak s takovou podobou ambry jsem se dosud nesetkala - není ani sladká, není medicinální, není kouřová....má od každého trochu a dohromady je to prostě dokonalé...

Savoy Steam (Eau de Cologne) (Penhaligon's) - citrusový likér Curaçao v lehoučké naředěné podobě a popíjený v parní sauně prosycené vůní bylinných silic s trochou eukalyptu. Tohle musí být v letním horku úplně parádní...

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 10. května 2020 21:35

euridike Od rána, kdy jsem si přečetla tvojí recenzi na POAL, přemýšlím, že si ji po letech snad zase koupím :-).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. května 2020 22:03

999 Kup, vezmu si 20 ml odstřik

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 10. května 2020 22:15

Aristoqrati/Moresque

sebejistý. on, určitě. naprosto sebejistý, vyžehlené plátěné kalhoty, vyšlápnuté, ale perfektní kožené polobotky. nonšalantně pohupuje nohou přehozenou přes nohu. lehce se opírá loktem o starožitný lakovaný stolek. je zamyšlený, nevnímá okolí. před sebou má skleničku s  průzračnou tekutinou -  bylinným lkérem, možná kmínkou.. jak plebejské:-)) ale to nevadí, není snob, je v pohodě... vůbec nepřipadá v úvahu, že by se za to.. za cokoliv styděl. venku za otevřeným oknem, překrytým těžkými závěsy, je noc. vlahá, pozdně letní, voní hlínou. matčiny bylinkové záhony zahradník včera nezapomněl důkladně zalít. matka.. matka by ho ráda viděla zasnoubeného, on není proti... nicméně podle ní by to měla být dívka. dívky nejsou špatné, to ne, ale.. možná má raději muže. ještě to zváží. nemůže pochybit, rozhodne se správně. vždycky. i když... není vyloučeno, že by mohl potřebovat pomoc. nakonec milá, laskavá dívka by se mohla hodit. ráno řekne matce, že se ožení, bude ráda. (jeho budoucí ženy je mi trochu líto) je dobrý, není slaboch, bude správný manžel, jen trochu duchem mimo, svůj. neodevzdá se nikomu, tedy žádné ženě, muži možná. vlastně právě proto se rozhodl pro ženu.

koukám že jsme se představou shodly s blackviolet, ale já to předtím fakt nečetla:-)))

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 10. května 2020 22:43

Korsičanka Musím ho jít znovu vyzkoušet .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. května 2020 22:56

999

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. května 2020 23:32

viktorka_od splavu o tom chlapikovi bych si chtěla  přečíst román

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. května 2020 06:27

viktorka_od splavu Skvělé!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. května 2020 07:12

viktorka_od splavu Nějak jsi mi připomněla Miláčka od Maupassanta, povedená recenze

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2020 09:38

999 Ty jsi právě jedna z těch, k nimž se mi //čistě intuitivně// POAL hodí, řekla bych, že do sebe musíte hezky zapadat...

viktorka_od splavu Udělala jsi mi takhle po ránu fakt radost...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. května 2020 09:59

TENDRE Lalique

Tender is the night.

Něžná je noc.

Bylo mi dvacet, když pro mě byl tenhle román téměř fatální. Měla jsem a mám desítky různých výtisků mnoha zemí světa.

Protože něžná je noc.

A s ní ty základní poznatky.

Že rodina může být jen velmi nebezpečná náhoda.

Že někdy až s hlasitými tóny slova měknou a stávají se očistnými.

A něžnost – ta očišťuje.

Ta opravdová.

Nevypočítavá.

Která nechce a nečeká nic na oplátku.

Něha – základní instinkt.

Nutný k přetrvání a přečkání všeho.

Základní instinkt něhy skrytý v této vůni.

Je to měkká, jemná, tichá, popelavě růžová sladkost, která ulpěla na pleti po letmém doteku růžového pylu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. května 2020 10:50

viktorka_od splavu Pěkné! Takže taková váhavá vůně...

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 11. května 2020 11:59

euridike Já jsem to tak měla, pak jsem ji přestala nosit, když z ní byla (aspoň v Praze) masovka :-).