Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. března 2020 20:11

999 Tomu tedy moc nevěřím, ale co kdyby...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. března 2020 20:16

Korsičanka 999 

Tom Ford se fakt musí zkusit, je to velmi individuální...

...třeba na mně je Lost Cherry krásná, ale vydrží tak max hodinu a pak úplně zmizí...

Takže na Rose Prick jsem zvědavá - nejen na kompozici, ale i na intenzitu a výdrž.

Ke všemu - když jsem poprvé před lety  zkoušela Noir de Noir - byla to pro mě pecka, nádherná, ale intenzivní - výdrží i silou.

A teď.? Intimní(na můj vkus až příliš, rozuměj - cítím ji pouze chvilku s nosem u kůže...) a neškodná...

Opravdu se člověku/ženě mění věkem hodně chemie těla - nejen co se týče obliby druhu vůně, ale i toho, jak dlouho a jak intenzivně na ní co voní...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. března 2020 20:22

Miru Naprostý souhlas

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 12. března 2020 21:46
Reakce na Miru:

Opravdu se člověku/ženě mění věkem hodně chemie těla - nejen co se týče obliby druhu vůně, ale i toho, jak dlouho a jak intenzivně na ní co voní...

​Anebo je za tím "tichá" reformulace...u vůní nic neobvyklého. Shodou okolností to mám s Noir de Noir podobně...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 13. března 2020 05:07

jerry 

...aha. Tak to jo! Já mám vzorek právě udělaný z Douglas a byla jsem téměř v šoku, co to je za "ňuňu" vůňku.?!., to je Ford.?.., to mě hned nenapadlo, ale máš na sto procent pravdu

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 13. března 2020 18:37

Latex goddes from matrix & plastic iris

Aldehydy, ale moderně. Lak nebo odlakovač na nehty? 
A k tomu Latex + vůně připomínající nové boty: impregnovaná kůže a guma.
Fetiš? 
Rozhodně ne!

Nakonec se vše sleje ve vůni laku.
Je možné, že takto voněla Trinity? A mohlo se to líbit Thomasovi A. Andersonovi?
Mohlo. Vždyť to byl IT geek, nerd, weirdo. Ujíždějící na... prostě mohlo. Proč by ne?

Otázka zní ale jinak. Může to být sexy?
Po asi třech až pěti minutách je slábnoucí vůně laku a latexu podkreslená jemnou růží.
Nebo už jsem na tripu? Mohl by to být i fet místo latexu, ne?
Postupně se vmísí šafrán a jemnou směs latexu a růže okoření. 
Vůně stoupá do výšin, získává noblesu, eleganci... nebo už jsem high?
Přidávají se (syntetické - jak jinak) akordy maritimní a ozonické. Vůně je lehká, éterická...
Už jsem high? V této poloze se mi opravdu líbí. Po úvodních aldehydech tou vzdušnou éterickou krásou připomíná iris. Ale z plastu. Latex, růže, špetka šafránu a závěrem chemická mlhovina ala kosatcové vůně. Krásná vůně (na to že základem je lak na nehty, gumové rukavice a aviváž). 
Žel jí to vydrží asi jen dvě a půl hodiny. Celou dobu se drží u kůže a na konci se do ní už jen vpíjí. 
Po čtyřech hodinách je definitivně pryč.. i poslední náznak té efemérní krásy.

Je jiná, pane Andersone. Fascinující, novátorská, Neo! Po přísném aldehydu v latexu následuje něžný kosatec z plastu. Od ultimátní femme fatale po něžnou křehkou krásku v umělém světě. Ta něžnost je pravá. Miluje Tě, Neo.

Je tedy sexy? Ano, pro vyvolené.

(foto: extra.cz ; quora.com ; pinterest.com)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. března 2020 20:55

Sylvaine Delacourte a jej kolekcia s pomarančovým kvetom :

Oranzo

Množstvo sľubných ingrediencií s prídavným, alebo podstaným menom odvodeným od pomaranča, plus môj obľúbený jazmín a osmantus, pomaranč na etikete, to bude niečo pre mňa!!! No a nič. Mimoriadne protivná a drsná kolínska, pripomínajúca mi niečo, čo v mojom detstve nosili dámy vo veku mojej babičky. Ech.

Olyssia

Toto zachraňuje mandarinka s pižmom. Spod nej sa síce ozýva podobne nepríjemná kolínska ako v Oranzo, ale paradoxne skôr krotí túto kombináciu v jej pokusoch napodobniť mandarínkový bonpar. Mandarínkový bonpar síce napokon zvíťazí, ale v podstatne miernejšej podobe ako hrozilo. V každom prípade to nie je niečo, čo by ma nadchlo, ale aspoň som nebola až tak znechutená, ako pri horeuvedenej.

Osiris

Podivuhodná zmeska medu, citrusov, medu, ostrého jazmínu, medu a niečoakosantalu. Do toho živičnatodsladká trocha benzoinu. Vďaka zaň, dáva to celé tak trochu dohromady. Výsledok je trochu viac kulinársky, ako voňavkársky, ale povedzme, že citrusová zaváranina s medom by to bola celkom príjemná. Ten starosvetský tón však aj tu cítim.
Že Osiris, boh podsvetia. Muhaha. Osirisova babička varí lekvár.

Oscarine

Tot začína celkom príjemne, ako nesladká letná citronáda s trochou byliniek. Neskôr ju niekto mierne osladí, možno aj k nej naservíruje jemný ovocný zákusok tršku poprášený cukrom. Z blízkeho borovicového hájika občas zaveje letný vánok. Naozaj príjemná vôňa. Nenáročná, ale pekná.

Ozkan

Tak toto je popri ostatných kúskoch z kolekcie naozaj celkom zaujímavá vôňa. Trocha (v tomto prípade celkom slušne sa chovajúceho) pomarančového kvetu, netradične skombinovaného s jemnou kožou a trochou škoricového cukru. Heliotrop s tonkou dodávajú sucho-teplo-sladko-púdrový podtón, lae jemný kožený tón celý čas stráži, aby sa vôňa nepreklopila do vyslovene sladko-gýčových polôh. Celkom dobré, fakt.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. března 2020 12:02

Tasneem - La Via del Profumo

Letní exotika …

Slunce, voda, písek a vůně ylangu. Nejdřív je to dužnatě zelené, nahořklé a za nos tahající, později příjemně nasládlé, lehoulince poprášené skořicí, moc pěkné, bohužel však velmi slabé. Výdrž je tedy alespoň na mé kůži tristní, během deseti minut je vůně pryč.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:13

Dalia A není to tvým nosem, že z tebe vůně tak rychle vyprchá? Netvrdím, že je to těžký držák, ale cítím ji rozhodně déle. Schválně v nejbližší době testnu:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:19

Korsičanka Je to možné, však výše píšu, že na mé kůži. Nene, tato vůně mě nenadchla. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. března 2020 16:31

Dalia To vůbec nevadí, však větší rozptyl ve výběru není na závadu 

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 15. března 2020 18:49

slniecko Já jsem zatím nebyla vysloveně nadšená z žádné její kolekce, ale tahle s pomerančovým květem je pro mě jednoznačný propadák.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. března 2020 19:45

Fleur ako v tej prvej som si ešte dokázala nájsť a bolo tam aj také prvotné nadšenie, keď si vezmeš, pod akými všetkými parfémami je podpísaná...vanilka už nič moc no a toto čo je veľa, to je veľa

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 15. března 2020 19:59

slniecko Fleur 

S.D. si za ty roky vybudovala skvělé renomé a obávám se, že pokud o něj díky svým kolekcím (které logicky budily velká očekávání) ještě nepřišla, tak už je k tomu dost blízko

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 15. března 2020 20:15

Dalia Tasneem ani na mně není žádný velký držák, bohužel, protože mně se tedy moc líbí, ale tu hodinu dvě ji cítím, pak teda potřebuje přiživit:-/

ale já mám odstřik a nešetřím rozprašovač, možná ze vzorečku je to slabší

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. března 2020 20:18

viktorka_od splavu Tomu věřím, že dávka z rozprašovače je lepší.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. března 2020 20:45
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. března 2020 20:55

jerry , vôbec nechápem, čo ju k tomu pudí, toto chrliť.

viktorka_od splavu Dalia no, na mne náhodou po Brnenskom zraze Tasneem vydržal asi najdlhšie (z ostatných testovaných)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 15. března 2020 21:03

slniecko nezkusilas Fracas ne vážně, tjo já na ni úplně zapomněla, teď bych ji mohla testnout, v nejhorším mě rodina vyštve po zbytek dne na zahradu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. března 2020 21:17

viktorka_od splavu skúsila, ale fakt je, že si nespomínam, či na sebe !