Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
9018 příspěvků moje polička 09. března 2020 10:41
Reakce na euridike:

Kdyz mne se od CdG libi prakticky vsechno, to je nestesti…

​I mně

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 09. března 2020 10:55

jerry wendulka

Mne se libi ta rozmanitost – Floriental – hutna, tmava, sladka, hmatatelna vune; Wisteria – okouzlujici bile kvety s naznakem lehce drze opulentnosti; Gosha – vune jasna, cista, svezi, nekomplikovana, skoro univerzalne nositelna. A vsechny povedene, i ty jejich experimentalnejsi //vlastne indie// vune…

A pro Zagorsk snad ani nemam slov...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. března 2020 23:50

Alkemia Perfumes: Arabesque

Díky Fordovi a Lutensovi víme, že máme santal sušenkově kokosový, santal drsně kořenitý a santal vanilkově mléčný, měkce dřevitý a příjemně živočišný jako teplé ženské tělo, které voní po růžích. Arabesque je tou ženou. A ne jen tak ledajakou. Není to manželka obchodníka s kari, nýbrž arabská princezna s kosatcově nachovým pohledem, obklopená kašmírovým závojem meditativního kadidla, sladce dřevité myrhy a propolisové ambry.

Kerosene: Sacred Memory

Vzpomínám si na svoji spolužačku Zuzanu ze základní školy. Byla to rebelka naší třídy. Jako první z nás zkusila cigarety i akohol, jejichž vůně ostře kontrastovala s ovocnými Bonpari, které mezi tím střídavě chroupala. Nosila vytahaný rockerský mikiny a roztrhaný džíny a byla děsně cool. Dnes je z ní spořádaná usměvavá maminka, ale Sacred Memory mi tóny červených bobulí a ambrovanilky, lehce prostoupenou jemnou vůní tabáku a whisky připomněla dobu, kdy jsem si strašně moc přála být jako ona.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. března 2020 09:09

wendulka Sacred Memory - - vune i Tvoje recenze... /Nekdo by mi mel zabavit emotikony a pomlcky a tecky a lomitka taky./

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. března 2020 09:36

euridike 

Děkuju. John to se mnou umí, no.

I když musím přiznat, že jsem si čistě podle složení představovala úplně jinak.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. března 2020 11:21

wendulka Já jsem očekávala Black Mail s hřejivým tónem whiskey, což se mi vcelku splnilo //a mám pocit, že cítím absint/pelyněk, možná je to ta kombinace bergamot + whiskey//.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. března 2020 12:21

euridike South Bay mám doma, a keďže sa mi čuch ešte nevrátil, nemôžem vyskúšať a iba sa tými tromi miniatúrami kochám.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. března 2020 12:23

Martula Le Parfum Royal príjemne prekvapil aj mňa.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 10. března 2020 12:29

milacka Já jsem si zrovna před chvílí říkala, že se Tě musím zeptat, jestli už zásilka dorazila + jestli už jsi zkoušela... Tak ať jsi co nejdřív zdravá, ať si tu vůni můžeš užít... /A budu moc ráda, když dáš vědět, jak se Ti líbí.../

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. března 2020 12:36

euridike ďakujem a určite dám vedieť.

A mám v hľadáčiku ešte jednu letnú osviežujúcu vôňu od značky Mizensir White Neroli.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. března 2020 12:52

euridike Ha, jsem si říkala, jestli nejsem sama, kdo v Sacred Memory částečně cítí Blackmail

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. března 2020 05:31

Kerosene: Sacred Memory

Vzpomínám si na svoji spolužačku Zuzanu ze základní školy. Byla to rebelka naší třídy. Jako první z nás zkusila cigarety i akohol, jejichž vůně ostře kontrastovala s ovocnými Bonpari, které mezi tím střídavě chroupala. Nosila vytahaný rockerský mikiny a roztrhaný džíny a byla děsně cool. Dnes je z ní spořádaná usměvavá maminka, ale Sacred Memory mi tóny červených bobulí a ambrovanilky, lehce prostoupenou jemnou vůní tabáku a whisky připomněla dobu, kdy jsem si strašně moc přála být jako ona.

...tak to jsi napsala super!.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 11. března 2020 09:04

wendulka Já vnímám docela znatelnou podobnost Black Mail a Sacred Memory  - ale Black Mail se mi tedy líbí o něco víc, dost bych ho potřebovala...

milacka 
White Neroli jsem nezkoušela, ale složení se mi líbí hodně, mrknu se, jestli nemáme doma vzorek...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 11. března 2020 09:07

8 88 CdG

Vidíš?

Vzduch je plný pylu…

To ty krokusy v trávě, jejich srdce jsou slunečně zlatá a prašná, v té prašnosti rozpínavá…

A mletý koriandr.

Když jsem jeho zlomky zahlédla ve vzduchu, myslela jsem, že je to prach z prasklin mezi kamennými dlaždicemi…

Ale ne… Nevím, odkud se tu vzal, nezáleží na tom, prostě tu je, usedá na rudé květy muškátů v květináči na schodišti, kdybys mi teď jeden z jeho květů utrhl, byl by jistě celý zlatý…

8 88 = kořenitý muškát + sametový šafrán + čerstvě namletý koriandr //s lehkým medovým nádechem//

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 11. března 2020 11:06

euridike Výstižné!

Měla jsem kdysi flakón, pro mě to byla jednoznačně zlatá prachová vůně, po čase jsem měla pocit, že se tím zlatým pylem až zalknu - co já bych dala za průraznější muškát!

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 11. března 2020 11:15

Fleur Naprosto souhlasím - taky mám moc ráda vůni muškátu - a tady se mi schovává pod vrstvou pylu a prašného koření... 8 88 se mi líbí, ale taky bych brala výrazný muškát + koření a pyl jen jako akcent k němu.

Offline jerry
Avatar
9018 příspěvků moje polička 11. března 2020 12:12

Rose Prick (Tom Ford) - počáteční vzdušná růžová svěžest se sladkým pepřem a lehkým citrusovým závanem a růže v podobě celé rozkvetlé rostliny různě se proměňující, přesto pořád růže. Přidaná hodnota se projevila až po rozvonění v podobě suchého hliněného prachu na kořínkách a růže nabyla podobu sušené růže macerované v oleji se stopou sladkého přezrálého angreštu. V dojezdu pak okořeněný růžový olej. Každopádně růže je to pěkná a i když chápu, že s růží se žádné zázraky dělat nedají (tedy dají, ale musí se to sakra dobře umět - viz Mon Nom Est Rouge), ale s ohledem na Fordovu předchozí produkci je to jako exkluzivka trochu málo. I když možná ten světle růžový flakónek si chce od exkluzivek trochu udržovat odstup...

Oranges Bigarades (Lancôme) - citrusy si ustlaly na suchém maté, pod hlavu si daly jemně zakouřený dřevitý polštářek a přikryly se nasládle neroliovou peřinou. Hodně povedená vůně...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 11. března 2020 12:36

jerry Ano, přezrálý angrešt! To je ten zvláštní, medově pryskyřičný tón... Ale vůně je to tedy svéhlavá... Na kamarádce voní jako růžový olej s lehce připálenou vanilkou, na mně má stále ten zvláštní živočišný podtón... //Ale mně se takhle líbí, přiznávám...//

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. března 2020 13:09

jerry 

...jsem na Rose Prick hodně zvědavá.! Už abych se dostala do Prahy...

(ale mrzí mě, když z ní nejsi extra unešená...)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. března 2020 13:44

jerry Už jsi ji zkoušela v Praze na Příkopech? Nebo ji máš z ciziny???