Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 09. března 2019 08:58

moudjahidine Ach. Pure Eve, tu miluju. Porad se na ni chystam...Blanc Poudre jsem letmo zkousela, ale bude to chtit jeste, jak to tak ctu. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. března 2019 17:41

"já chci být jen normální holka!" řekla, a znělo to, jakoby z ní unikal vzduch. na tváři stále stejný překvapený výraz, ústa jak v křeči našpulená do O. shovívavě se na zastaralou loutku podíval, ale nepřestal si prohlížet stránky čínských e-shopů. vybere si tam novou, lepší, se sametově hebkou kůží z termoplastického elastomeru.    

fucking fabulous (tom ford)

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 09. března 2019 18:50

alibi  Tak tohle mě dostalo.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 09. března 2019 18:55

Creed: Angélique Encens (nová limitovaná edice 2019 ve flakónu se zlatou ořízkou jako má Rose Impériale, ještě není zřejmě nikde v databázi)

Jedná se o reedici vůně, která prý kdysi byla vytvořená pro Marlene Dietrich.

Zelená bylinková andělika, která se rozpouští v kadidle. Kadidlo není ani kouřové, ani chladně kostelní, naopak, je podložené jen tušeným květinovým podtónem a má teplý  pižmový sladce slaný nádech, jako by byla použitá pravá ambra. Díky vanilce se kadidlo ještě více uhladí a změkne.

Tak tuhle vůni si pro Marlene oravdu dovedu představit. Ta kombinace strohosti se smyslností, navenek nesladce maskulinní, ale pod povrchem teplá ženskost.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:28

blackviolet děkuju :) když ona je ta vůně totálně plastová - jako bych rozřezala moji milovanou panenku Věrušku a čichala do ní zevnitř :D

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:33
Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:35

alibi Podle popisu to ale není panenka pro děti . Ale souzní to s názvem vůně .

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:37

blackviolet plastová panenka pro dospělé :D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:46
Reakce na alibi:

blackviolet plastová panenka pro dospělé :D

​tyjo! jsem zvědavá jako hrom. a příběh je.. geniální

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 09. března 2019 19:53

viktorka_od splavu děkuju :). já byla včera v douglasu na české hledat lost cherry. tu tam zatím nemají, říkala prodavačka, tak jsem zkusila alespoň tuto

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. března 2019 09:10

alibi Tvůj popis FF mě taky dost pobavil

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 10. března 2019 10:29

alibi LCH není ještě ani v pražském prodeji. Ale tvůj popis FF pro mě Mám další podíl a je na mně nádherná

A nejen na mně, viď, Beverly ?

Offline Beverly
Avatar
příspěvků moje polička 10. března 2019 13:17

Korsičanka Je rozhodně nádherná  a při testování vzorku Nudiflorum od tebe jsem shledala výraznou podobnost v první fázi, což mě překvapilo, protože na tobě jsem Nudi vnímala už jako vlahou tělovou vůni. A tak se rozvoněla dnes i u mne. 

Jo a taky jsem trošku padla do pasti s Mon âme. Ještě včera byla "no tak dobře, asi kvalita, ale ničevo što by ACh", dneska dochází a šklebí se ze zápěstí "já jsem tě varovala". V každém případě děkuji za nové zážitky 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 10. března 2019 13:23

Beverly Pastičky jsou děsné Mě zas dnes opantávají vzorky z Egoist - naštěstí jen z papírků:)

Ale od rána  na mně voní vzorek OJ- Irisová Vanilka- naprosto úžasně Cos dostala vlastně ty? Ani jsme se navzájem nestihly mrknout.  A teď Maroco - ach, jo, vlastně ach, né!!!

Offline Beverly
Avatar
příspěvků moje polička 10. března 2019 13:32

Korsičanka Vzorek nemám, ale trošku mi ještě voní rukáv po O.Woman, a to hezky. Ach ne 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 10. března 2019 16:59

Beverly ďakujem ti za voňavé prekvapenie, myslím, že k pokročilej romantičke nemám ďaleko. Sex and the sea nie je vôbec márna, či ju nutne potrebujem, je iná vec, ale fantázia mi po privoňaní okamžite ponúkla veľmi pekný príbeh na spracovanie. Sladká, slaná, krémová, tropická. S prísľubom prežitia horúcej letnej noci...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:15

Soleil de Jeddah ( Stéphane Humbert Lucas 777)

Zjistila jsem, že můj muž má i pře svou chronickou rýmu, dobrý nos. Na kůži se mi právě rozpíná Soleil de Jehdah a vůbec si s ní nevím rady. Rozpíná se tak, že občas musím ustoupit… Ptám se, co cítíš – on: „sladkost“. Sladkost? Ano na chvíli dostane slovo a pak se schová v davu. A teď? Co to je, ptám se – on: „kůže“, a jo a té je tam opravdu dost a je taky dost hrubá. Sama za sebe zase vnímám bylinně kořeněnou nahořklost, tunu zemitosti a tvrdost, oříškové pačuli…

Líbí se mi, jak Martula tuto vůni přirovnává k orientálnímu koncertu. Myslím, že ji to vystihuje. Prostě velký orchestr, spousta nástrojů ( ingrediencí ), kde každou chvíli má sólo jiný nástroj. A skladba, kterou právě hrají, není líbivá, je pro náročnějšího posluchače, je neklidná a roztěkaná, místy disharmonická a jaksi tíživá, jen výjimečně slyším náznaky líbivé partie. Že by hráli Janáčka? Musím najít jméno skladatele…

Pro mě nenositelná, ikdyž svým způsobem  přitažlivá. Ale znám jinou z téže dílny…Rose de Petra a ta se mi líbí, a hodně

Online jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:30

Willow & Amber (Jo Malone) - jemné nasládle schnoucí listy - zajímavá kombinace svěžesti, suchosti a vzdušnosti. Nakonec suché tóny převážily v podobě sladkého jemně kouřového vetiveru. Rozhodně originální, zajímavá a navrch unisexová. ve srovnání s jinými limitkami J.M. i docela držák.

Tsarina (Ormonde Jayne) - kyselý pryskyřicový začátek s bobulemi, které se postupně schovaly do semišového váčku. Rozvoněla se do semiše pokrytým prachem z kosatce, suchého bílého čaje a sladkokyslé dřevité pryskyřice, smíchaného do vzdušného pudru s jemným tónem suchých černorybízových listů a zmrzlé coca-coly i s bublinkami. Studená i teplá zároveň. Vůně velkolepá, jak už její název naznačuje, ovšem nikoliv však opulentní - je velmi sofistikovaná a vyzařuje z ní hrdost...zkrátka Tsarina.  

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:30

janejane 

...zvláštní..., zvláštní jak se vnímání jedné vůně liší...

Kdysi jsem ji zkoušela a byla jsem z ní unešena... Dodnes si pamatuji pocity - luxus, delikátní opulentnost, hladkost, plnost, originalita, intenzita akorát.

Jenže tehdy byla ve sféře, pro mě, nedosažitlné - pouze z ciziny a finance...

No a když nyní, po letech, se dala sehnat za třetinu ceny, objednala jsem.

Ovšem - zklamání.

Kde je opulentnost, luxus.?

Vůně na mě působila ploše, obyčejně, ne vyloženě tvrdě, ale jakoby neosobně, studeně a ke všemu - nesourodě.

Ano, kůže tam byla, bylo tam ovoce i heřmánek a tak dál, ale vůbec jsem nechápala, jak se mi tohle mohlo líbit.?

Žádná harmonie.

Musela jsem ji vrátit...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 10. března 2019 17:39

Miru Aha , takže jsi nakonec objednala a vracela. Jsem si totiž říkala, že ji nevidím na tvé poličce.

Je trochu nesourodá.