Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. března 2019 14:12

euridike 

......

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 07. března 2019 14:52

euridike Zaujímavé! 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. března 2019 14:57
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. března 2019 15:21

alibi Biely kvet  Diky...

Miru Diky - a ta recenze na TF Lost Cherry - 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. března 2019 15:27

euridike 

...já děkuji...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. března 2019 16:22

alibi Zajimavy a dobre napsany clanek/recenze... 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. března 2019 16:44

euridike děkuju

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. března 2019 17:49

euridike Děkuji. Vítej zprátky.

Korsičanka Molecule 03 voní víc než dost.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. března 2019 19:24

ModestMourek Zatím nevěřím. Až vyzkouším.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. března 2019 11:15

euridike Já si od Kiliana opravdu rozumím pořádně jen s těmi jeho butikovými exkluzivkami a pamatuju si, že původní Good Girl Gone Bad mě nijak neohromila, ale prostě Ty a Tvoje recenze...no nedá se nic dělat, až Ingredients otevře nové prostory v Maiselovce, budu muset vyrazit zkusit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. března 2019 11:17

alibi Zrovna teď taky jednu vůni kávy od Akro Fragrances zkouším. Bylo by zajímavé porovnat. Ganache Parfums jsou pro mě zatím velká neznámá a když končí, tak teď ani nevím, zda je dobré chtít se vůbec seznamovat...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:02

wendulka až se potkáme, budu na tebe a kávičky pamatovat ;)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:43

alibi 

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 08. března 2019 16:06

Heeley Blanc Poudre

Opravdu dobré sedativum

Na reklamní žvásty většinou moc nedám, ale tady se teda opravdu trefili. Ano, tohle je vysloveně porcelánová vůně. Žluté květiny obecné na začátku sice kdovíjakou parádu nenadělají, ale dál je to zajímavější. Navinulá sladkokyselost, kterou přisuzuji proklamovanému bavlníku, krásně doplňuje jinak ničím zajímavý mix pudru (spíš tedy rýžové mouky), vanilky a obligátního pižma. Je to vůně komfortní, bílá, čistá, ale ne vypraná, jak se u podobných kompozic stává. Vlastně se neubráním vzpomínce na Pure Eve, která být jen trošku méně vypraná, považovala bych ji svého druhu za naprosto bezchybnou. S Pure Eve má Blanc Poudre společnou jakousi úhlednost a hebkost, která v případě Eve vyvolává dojem jakési plyšovosti. V Blanc Poudre si tyhle atributy vizualizuji jako dotek oblin vlažné porcelánové mléčenky. Když zhruba po čtyřech hodinách (v chladnějším počasí) dojde na sólo muskové finále, už jste v Blanc Poudre tak udomácnělé, že ji považujete za vůni vlastní pokožky. A to je taaaak uklidňující. 

Tohle není velká vůně, není to aspirant na signature, ale ve dnech, kdy je vám tak nějak na nic, kdy si chcete pohovět úplně sami, kdy si nevybíráte parfém na nějakou událost, je tohle parádní trefa. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 08. března 2019 16:13

moudjahidine 

...jo, je prostě moc příjemná!..

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. března 2019 16:32

moudjahidine Moje řeč 

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 08. března 2019 16:56

Nicolai Ambre Cashmere

Kosatcový Kingdom

Ufff. Hluboce nadechnout, vydechnout, znova... a znova... a znova... a pořád je tam! Já vím, že se mnou nebude kdekdo souhlasit, ale nemůžu jinak. I po osmém zkoušení je to starý dobrý oplakávaný Kingdom zasypaný hromadou kosatcových květů. Může za to hřebíček (pořádně zdrsnělý zemitou pačuli), protože hřebíček, to je karafiát s ambrou a větvičníkem. A karafiát, ambra a větvičník, to je Kingdom. Takové krásné setkání po letech. 

Kingdomová fáze trvá zhruba dvě hodiny, takže když ji tam budete mít, užijete si ji dosyta. Pak se z kosatců začne vynořovat docela ostrá benzoinovo tonková ambra, která se tak tak drží na hranici nepřeslazenosti. V tuhle chvíli mě Ambre Cashmere baví asi nejmíň, nic naplat, jakkoli lahodí mému nosu, ta kombinace je zkrátka ohraná a i tady zbytečně dominantní. To kašmírové přichází, až když se generická sladkoambra unaví a přenechá piedestal hutnému kosatcovému máslu s něčím lehce omamným, co nedokážu při nejlepší vůli identifikovat. Kingom pořád číhá v zákulisí a skutečně se zase důrazně přihlásí o slovo, když se Ambre Cashmere dovoní až k základům a naposled vydechne oblak hřebíčku. 

Tenhle počin od Parfums de Nicolai je dobře stavěná, jednoduše čitelná i provokativní kompozice s obrovskou sentimentální hodnotou. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 08. března 2019 17:01

moudjahidine 

...mně je jedno, o čem píšeš. Jestli to voní nebo ne.

Já to prostě zbožňuju číst!...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:31

moudjahidine Jsem moc ráda, že už zase píšeš . Chyběla jsi tady.

Ještě mi chybí marly .

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 09. března 2019 06:55

blackviolet 

...ano...