Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:42

Dalia si piš

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 23:18

Ex Nihilo: Cuir Celeste 

Tuhle kůži bych nazvala elegantní understatement. Je jemná, i když zpočátku pikantně pepřová a kvítkově fialková i se zelenými lístky. Mošusové semínko ji nadlehčuje ovocnou sladkostí, kterou vonokvětka posune do meruňkova. Ke konci kůži skoro překryje pudrový kosatec se zeleným pačuli a světlým dřevem.

Online jerry
Avatar
9026 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 23:50

Rose d´Artiste (Armani) -  sladce svěží semiš se zeleně fialkovým pudrem, uložený v ledové jeskyni. V dojezdu pak kosatec v kombinaci s myrhou a kadidlem až neuvěřitelně připomíná Collection Extraordinaire: Bois d'Iris. Na limitovanou exkluzivku je to ale poněkud málo (a růžový flakón vypadá tak trochu lacině).

Caftan (Yves Saint Laurent) - sladké kadidlo a ambrové dřevo, po úplném rozvonění suché kadidlo podbarvené nesladkou pryskyřicí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 07:36

jerry Ten Caftan by se mi určitě líbil!

Online Korsičanka
Avatar
12844 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 08:21

Dalia 

Právě. Buď je to ta vnitřní skrytá Dali, nebo možná ta vysněná:)

Online jerry
Avatar
9026 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 11:34

Fleur ,

Mě se líbí taky (cena už méně).

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 14:51
Reakce na jerry:

Rose d´Artiste (Armani) -  sladce svěží semiš se zeleně fialkovým pudrem, uložený v ledové jeskyni. V dojezdu pak kosatec v kombinaci s myrhou a kadidlem až neuvěřitelně připomíná Collection Extraordinaire: Bois d'Iris. Na limitovanou exkluzivku je to ale poněkud málo (a růžový flakón vypadá tak trochu lacině).

​Tak nějak.

Dalia Díky za pokračování příběhu o slečně Ro. Ta fotka k recenzi je bezvadná. Jsem zvědavá na její další zážitky.

Online jerry
Avatar
9026 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 15:08

wendulka A když jsem na cenovce viděla cenu skoro 600,- EUR, tak jsem myslela, že blbě vidím.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 15:14

jerry No když jsem byla v létě za blackviolet ve Vídni, tak v Douglasu už byla vyprodaná a v butiku Armani měli poslední kus. Nicméně fakt, že ji beligická parfuma nabízí ještě teď podle mě svědčí o tom, že ve srovnání s limitkami předchozích let už to takový hit asi nebude...

Online jerry
Avatar
9026 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 15:22

wendulka 

Tak v Belgii si asi udělali zásoby (já na ni narazila v parfumerii v Antverpách minulý týden a pěkných pár kusů tam v regálu měli).

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 15:26

jerry Aha. No tak to asi jo.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 16:15

wendulka Děkuji, Vendy! 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:15

Etat Libre d'Orange: I Am Trash – Les Fleurs du Déchet

Jablečné vůně obvykle snáším velmi špatně. Buď na mně kysnou anebo voní jako dezinfekční prostředek. Zde najdete skutečně autentické šťavnaté jablko, do něhož se s chutí zakousnete. Je osvěžené jemně kořenitou růží, bez citrusů a vodních květů, s vzdušným, ale nikoliv ostrouhanotužkovým cedrem jako v davové Light Blue. Jen je škoda sladce pačuliového základu, který jablko promění v ovocnou žvýkačku se zkaramelizovanými podtóny.

Eight & Bob: Cap d'Antibes

V téhle vůni Francouzské riviéry se dokonale snoubí lístky fialek a mechových tónů s chladivou mátou, břízou, štiplavou skořicí a jehličnatým cedrem, které společně vytváří dokonalé fougere aroma. Hladké kadidlo s pudrovou vanilkou v základu pak už jen pomáhá dokreslit teplou středomořskou atmosféru a dodává Cap d´Antibes elegantní rozměr.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:25

wendulka O vůni I Am Trash - Les Fleurs du Déchet jsem nedávno četla, prý je vyrobená "z odpadu" 

https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/francouzsky-vyrobce-nabizi-vonavku-z-odpadu-parfemoveho-prumyslu.A181018_140145_ln-zajimavosti_ape

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:31

daniela Jj, vím o tom. Ten začátek s jablkem, růží a cedrem je pěkný. ale to ovoce s akigalawood asi vážně pochází z nějakého ekologického kompostu. Já nemám nic proti divným vůním - viz Secretions Magnifique - ale musí to mít nějaký děj, tohle je prostě jen blbý. Vůni s ekologickým poselstvím bych si já osobně představovala jako Eden nebo tak něco.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:41

wendulka Pravda, asi ta vůně není tak zajímavá jako třeba Eden. Na druhou stranu je to možná lepší než úplná katastrofa, jako ta vůně co před chvílí přidávaly recenze Korsičanka a Martula, to mě pobavilo 

https://www.parfumanie.cz/database/detail/the-lover-s-tale

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. listopadu 2018 23:50

daniela Četla jsem. Mám od ní vzorek doma už pár dní, no furt nejsem schopná se k němu dostat. Teď si ale zkusím pospíšit. Připomnělo mi to mé dojmy ze zskoušení Eau du Fierhttps://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-du-fier-annick-goutal

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 07:17
Reakce na wendulka:

daniela Četla jsem. Mám od ní vzorek doma už pár dní, no furt nejsem schopná se k němu dostat. Teď si ale zkusím pospíšit. Připomnělo mi to mé dojmy ze zskoušení Eau du Fierhttps://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-du-fier-annick-goutal

​S chutí jsem si přečetla recenzi na Eau du Fier a došlo mi, že The Lover´s Tale je možná milostným příběhem z ropné plošiny, věrně zachyceným -  a že vůni zbytečně odsuzuji   Přitom složení vypadalo tak lákavě, málem jsem naslepo koupila flakon.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:34

Martula wendulka Ze složení The Lover's Tale by mě fakt nenapadlo, že to bude tak "vonět". Ještě možná u té Eau du Fier by mohl trochu varovat černý čaj plus březová kůra plus slané tóny  

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. listopadu 2018 08:39

daniela Myslím, že za to může kombinace kastorea, kůže a labdana. A ten benzín prostě ve složení není uvedený, ale je tam