databáze 136670 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

The Lover's Tale Francesca Bianchi

The Lover's Tale
značka: Francesca Bianchi
parfumér: Bianchi, Francesca
rok: 2018
určení: unisex
hlava: bergamot, med, mimóza, aldehydy
srdce: egyptský jasmín, bulharská růže, otočník, broskev, kosatcové máslo
základ: kůže, pižmo, kastoreum, labdanum, santalové dřevo, vetiver, větvičník
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
andry (26.1.2021 )

Skoč!
Skoč a já tě chytím.
Jsi lehká, jako by tě tvořila jen poloprůsvitná látka tvých nevinně bělostných jasmínových šatů. Jsi křehká, jako poprašek šedofialkového pudru bez stopy sladkosti na tvé hebké alabastrové pleti. Halíš se do závoje medově starosvětských aldehydů, aby nebylo vidět, jak ti hoří tváře. Věř mi. Skoč.
Nikdy tě nepustím. Dám ti všechno, na co si vzpomeneš, a chtít budu jediné. Aby tvá křehká zápěstí obepínaly řemínky z pevné černé kůže. Zdají se hrubé, ale brzo změknou. Nasají horkou vůni tvého těla, co prýští ze všech jeho zákoutí.
Nesmíš je sundat. Budeš tak vědět, že tě vždycky chytím. Že stačí zavřít oči a odevzdat se tomu.

Avatar
slniecko (18.1.2019 )

Výslovne spomienková: Petrolejka!!! To vzrúšo!!! Doteraz som to videla len v telke v rozprávkach a teraz to naši odniekiaľ dovliekli v moderne-umeleckej sklenenej verzii a snažia sa to zapáliť. Ďalšia reminiscencia...vezieme sa v úplne novej škodovke, v celom interiéri smrdí benzín a poťahy a mne sa to zároveň páči a zároveň je mi z toho trochu nevoľno a neviem, ktorý pocit prevažuje. No a tretia – idem prvýkrát tankovať svoje vlastné auto, obryndám sa benzínom a nakoniec to vzdávam a idem dovnútra poprosiť o pomoc, dúfajúc že moje v tom momente dosť pošramotené svedomie zdvihne aspoň tá chyprovka, ktorou som statočne obliata.

Avatar
blackviolet (01.1.2019 )

The Lover's Tale je podle mě víc o lásce než o erotice. O splynutí duší, o pevném objetí. Vidím před sebou obraz Egona Schieleho Die Umarmung (Objetí). Dvě milující se osoby, objímají se, dotýkají se, ale pouze horní polovinou svých těl. Ten pevný stisk vyjadřuje sílu emocí. Ano, jsou nazí, ale není to prvoplánově o milostném aktu, je to podle mě spíš o odhalení a odevzdání se druhému člověku. Bezpodmínečné, bez oblečení, bez zábran.
Láska podle Francesky je sladce medová a koženě živočišná, sladká jako mimóza a zralé plody broskvoně, něžná jako vanilkový otočník, svůdná jako jasmín a kosatec a zemitá jako větvičník. Hřeje duši a někdy bolí a zanechá na kůži jizvy.

Avatar
wendulka (08.12.2018 )

Tradiční příběh lásky Romea a Julie? Ale samozřejmě! Julie je v tomhle případě anděl s ďáblem v těle. Má ráda zralé broskve. Líbí se jí medové aldehydy z The Dark Side a pudrově sladkou mimózu s růží, fialkou, heliotropinem a kosatcem s tóny chypre z Angel´s Dust, proto je ráda vrství. Nejradši má ovšem vůni kvetoucích jasmínových keřů dole v zahradě, u něhož se schází se svým Romeem. A nejvíc miluje jejich společné nespoutané projížďky na motorce, kdy má hlavu opřenou o jeho záda a nasává příjemně živočišnou vůni jeho lehce zakouřené kožené bundy.

Avatar
ModestMourek (08.12.2018 )

Kožená vůně pro mužné nosy. Drsná kůže, v úvodu osvěžená šťavnatou broskví s jasmínem a oslazená medem, postupně získává podobu starého semiše umazaného od ladbanového oleje a uhlazuje se kosatcovým pudrem s jemně benzínovým podtónem, který je během několika hodin vytlačen temně živočišným kastoreem, v závěru oslazeným vanilkou. Nadto se zde ještě mihne zakouřený vetiver. Výdrž přesahuje 10 hodin.

Avatar
Martula (26.11.2018 )

Kombinace dehtu a benzínu s extrémní siláží i projekcí. Vůně pro vášnivé motoristy - kutily, kteří ve své propocené pracovní kombinéze se skvrnami od oleje i spí. Už dlouho jsem ze sebe nic tak divoce nedrhla..

Avatar
Korsičanka (26.11.2018 )

Prý objev roku!?!
Vlezte do staré skříně, kam si váš dědeček - kutil - ukryl lety ztvrdlé pracovní boty a montérky mnohokrát polité terpentýnem. Kupí se na nich prach - bodejť ne, když děda je už dobrých 20 let po smrti! Otevřete skříň dokořán. Schválně, jestli se po důkladném vyvětrání dočkáte dědečkova fluida. Voníval přece taky jasmínem...:(((
Edit 11.3. 2019: Je to neuvěřitelné, ale po 1/2 až 3/4 hodině se dočkáte i květin:)