Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 16:54

slniecko Zajímavé vůně - zdají se dle tebe. Nutno však vyzkoušet osobně

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 17:13

Spiritueuse Double Vanille (Guerlain)

Nic

jen prostor ticha s tmavými kouty

a otisky času …

Nic

jen lehké chvění a srdce s pouty

a ozvěnou hlasu …

který už nezazní.

Konejšivá sladkost rozpínající se chladným tichem a strohé černé linie rámující jeho konec. Za nimi je svět zvuků a tepajícího života. Tady není nic, jen ticho a já stojící uprostřed něj. Tady čas běží pomaleji a obláček sladké vůně mě zahřívá stejně dobře jako měkká šála. Má sladká útěcha prostupující kovově studící přítomností. Ještě chvíli postojím, než půjdu a vykročím z rámu černých linií …

Melancholická vanilka, ovšem kouzelná!

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 17:21

Dalia   

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 17:30
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 17:35

Standard (Comme des Garçons) - plechový hrnek. Zbytky zaschlého citrónu na nerezovém odšťavňovači. Vzduchem se mihlo pár šafránových zrnek. A k tomu nějaká usušená rostlina a zbytek ohořelého dřívka. A toto dohromady tvoří minimalistickou suchou vůni - originální a navrch nositelnou.

Nin-Shar (Jul et Mad) - rudá růže ponořená do tekuté ambrové pryskyřice - na začátku hodně podobná Mon nom est rouge. Ovšem čerstvě rozmačkané eukalyptové listy ji postupně odlehčily směrem k růži sladce dřevité. Po úplném rozvonění se růže usadila na bytelnou lavičku z jemně kouřového santalu.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 17:42

jerry Nin-Shar 

Taky si myslím.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 18:51
Reakce na Korsičanka:

Nutno však vyzkoušet osobně

​Bez debaty.

Ako som nahadzovala Carat a nový L´Interdit, tak som si všimla, že sme ich s Jerry oznámkovali presne naopak, čo sa mne páčilo, jej nie a čo jej hej, tak pre mňa ee.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 18:53

jerry  Veľmi pekné recenzie! 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:04

slniecko Carat jsem ještě nečetla, ale u L`Interdit myslím, že jerry píše JEN objektivně. Pochopila jsem, že ona by si ho též nekoupila

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:09

Korsičanka to neviem, ale jej sa zdala použiteľná, aj keď nezodpovedajúca názvu, mne nie. U Carat to máme obrátene. No iný nos, iná koža, v tomto nikdy nič nie je úplne objektívne.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 19:32

Biely kvet Děkuji.

Korsičanka  Je to tak - nekoupila (a ani jako dárek by mi radost neudělala). Na můj vkus je generickáí (a přiznávám, že Sí, Manifesto ani LVEB nemusím) a přespříliš po rozvonění syntetická.

Ale chápu, že "běžné spotřebitelce" se může líbit, protože vůně je koncipovaná jako "líbivka obecná, dobře prodejná".

Ovšem postřeh slniecko o 3 parfumérech mě pobavil - je to trefné (a vlastně i smutné - od D. Ropiona a A. Flipo známe mnohem lepší "kousky").  

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 21:20

jerry Nin Shar jo, moje č. 1.  Pěkně jsi ji popsala, ty to umíš tak pěkně jednoduše vystihnout, já na všechno potřebuju 10 stran...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:19

Luna V tom je právě vaše kouzlo, dámy. Obě vás čtu velmi ráda - ty mě bavíš a od jerry se dozvím, jaká ta vůně opravdu je

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:24
Reakce na Korsičanka:

Luna V tom je právě vaše kouzlo, dámy. Obě vás čtu velmi ráda - ty mě bavíš a od jerry se dozvím, jaká ta vůně opravdu je

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 04. listopadu 2018 22:59

Ex Nihilo: Vétiver Moloko 

Zeleně nahořklý bergamot s pár sladkými okvětními plátky růže rychle překryje jehličí z cypřiše, do kterého se prolíná kouřový a dřevitý vetiver. Krémová smetana je tady jenom v množství, které mu obrousí hrany a z vůně spíš pánské vykouzlí unisex. Vůně zůstane ale nadále spíš dřevitá a balzamická.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 05. listopadu 2018 22:58

Parle Moi de Parfum: Flavia Vanilla 

Vanilka je tady ne úplně gurmánská, sice sladká, ale také květinová a ovocná. Hroznový cukr s třešňovou příchutí se ztrácí v záplavě třešňových květů a růžových pivoněk. Ale také se tu kupodivu objeví tropický tón ylang ylangu, a to všechno tvoří květinovou dekoraci k vanilkovému krému v dřevěné misce.

Parle Moi de Parfum: Totally White 

Bílé šeříky a vistárie, keře s fialkovým květenstvím, i se zelenými listy, s pestíky obalenými pylem a vůní světlého dřeva, v němž koluje svěží míza. Hrozny bílých a fialových květů se pomalu rozplývají v krému Nivea.

A jednoho čistě umytého rána procházíte kolem zahradního plotu a větvičky obalené květy se k vám naklánějí a šeptají, že už je tady jaro.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 05:09

blackviolet 

...tak Totally White musí být kouzelná!

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 08:51

Miru Opravdu povedená jarní krémově šeříková vůně.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 08:59

blackviolet 

...jojo, jak někde čtu, že sytý krém/nivea... Ách...

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 11:00

Hanako Syed Junaid Alam

Tuberoza

Jasmín

Cedrem křupavá bílozelenkavá růže.

Pylově perlivá

Čistá vůně.

Typově, ale ne tak tvrdá, jako Chloé EdT 2009

Hanbury Maria Candida Gentile

začíná až dávivě opojnou vůní mimózy...

...obtěžkaný keř hedvábným květenstvím, v němž se  mezi sebou téměř opile  pletou včely, jež jsou obtěžkány pylově medovým nektarem s delikátní pomerančovou dochutí.

Nevím kde, snad v molekulách vzduchu všude kolem, vnímám stopy, kapky limetkové šťávy smíchané s pryskyřicí,

a díky nim působí vůně jak pléd nebo svetr z hebkého mohéru...

Opulentní, skoro těžká vůně svojí chutí, ale křehká svojí podstatou