Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 11:20

Fenice Dr.Gritti/Gritti

...hmm, Italové, večírky...

...škrabošky přes tváře, horkem lepkavá těla(lilie, ambra), šustění rób a smokingů, tlumené odéry luxusních parfémů zúčastněných se mísí s vůní ovoce, jež přetéká ze složitě  broušených mís a kutálí se po zlatem vyšívaných sametovýchtěžkých ubrusech, hazard...

Plný ovocně květinový začátek je po chvíli podmalován prachově hebkým pižmem vyšlehaným do měkoučké a husté pudrové pěny s angorsky hladkým pukáním éterických duhově mýdlových bublin.

Něco mi to strašně připomíná, něco, kousek z nějaké vůně od Profumum Roma, Les Nereides a Sinfonia di Notte

- snad Acqua e Zucchero kvůli hebce požitkářskému ovoci, Musc Samarkand kvůli narkotickému pižmu a Petale Rose kvůli křehkosti růžových poupat,

a ještě něco z Diadema Moresque...

...líbí se mi to. první půlhodinu.

pak se to na mně rozpadne nějak do kysela a neurčita.

Asi jako rána po tahu...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 18:52

ad Fenice

(...ta děvka nade mnou...)

Je

krásná. 

Schválně jsem si vynašla, jestli se zde o ní nepíše, a ano, asi před pár měsíci..., tak jsem si to přečetla. A

Už asi vím, co nejvíce mi to připomíná - mix vůní

Petale Rose Sinfonia di Notte a Princess Musk Ajmal.

Jsou tam křehoučké okvětní plátky právě dospěvších růží

(spíše různých odstínů růžové než červené, a když červené, tak jen pár a to pak ale až rudé/nachové), a ty sametové plátky jsou v pižmově měkoučkém vláčně prachvě pudrovém mýdlovokrémovém odéru, jakoby ve velmi husté, takto ochucené páře nad lázní s teplou vodou ochucenou delikátně vonnými oleji.

Prostě růže, pižmo, teplo, krém. Hedvábí těla...

Je to opravdu krásná vůně!

Tváří se jako nevinná, ale je to  potvora...

...mění totiž svoje podoby podle rozpoložení nositelky

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 22:05

Unum: _but not today_

Vzpomínáte na epickou scénu z kuchyně, kdy Hannibal Lecter přivře Clarice Starlingové vlasy do dveří ledničky, aby se nemohla hýbat a položí jí otázku: "Řekla bys mi někdy: Přestaň. Jestli mě miluješ, tak přestaň." A ona mu odpoví: "Ani za tisíc let." On zopakuje její slova a řekne: "To je moje holka." Nakloní se k ní. Na zlomek vteřiny to vypadá, že se do ní zakousne, ale místo toho zlehka nasaje její vůni a krátce ji polibí a v tom okamžiku cvaknou pouta?

Představovaly jste si někdy, jaký že to parfém v ten moment společně s ledovou vůní kovu, jejími krůpějemi ledového potu a sladkou pachutí krve nasál? Černokněžný Filippo Sorcinelli přisoudil Clarice omamnou květinovou vůni zeleného jasmínu, lilií a hřeibčkového karafiátu s téměř neznatelným závanem vysokoprocentní hořké čokolády a živočišnému Hannibalovi zase kastoreum a mramorové kadidlo.

Ano, když tuhle mastnou, primitivní vůni kastorea a kovu poprvé nasajete do chřípí, zježí se vám všechny chlupy a sevřou útroby. Lapete po dechu, chcete utéct. Jenže v tom se zjeví jasmín s liliemi a kadidlem. Je to právě kadidlo, osvěžené minerálními tóny, jenž vás svojí až mystickou silou paralyzuje stejně jako Hannibal a můžete jen fascinovaně obdivovat distingovanou krásu bílých květů, v nichž se snoubí křehkost a síla zároveň - přesně ten typ, co vám až vžene slzu do oka, která vám sklouzne po tváří stejně jako Clarice.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45985 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 22:08

wendulka ty mě děsíš!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 22:09

viktorka_od splavu To já ne, to Filippo.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 22:13

wendulka Teda to bylo napínavé .

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 22:33

wendulka ohohoooo to zní velice interesantně

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 22:41

blackviolet No jo, trochu jsem si zařádila a snažila se kopírovat moje pocity při zkoušení od úvodního "co to proboha...?" až po "aha, pozor, něco na té Mary je."

andry Přivezu v sobotu vzorek s sebou.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 23:09

wendulka Brrr! Všechny chlupy na těle se mi zježily. Ale je to lákavé Tleskám recenzentce!

 Přivezu v sobotu vzorek s sebou.

Jupí!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2018 23:19

Korsičanka No až budeš mít cestu do Prahy, tak musíš do Dea Orh ve Štěpánské určitě zaskočit a podívat se na zoubek i těm dalším vůním od Unum a značkám, co tam mají- vzorek mám od nich.

A díky.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 05:30

wendulka 

Povedená recenze!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 08:50

wendulka fuha. horor!

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 09:44

wendulka  Úžasná recenzia! Tlieskam!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 10:45

Miru Biely kvet Děkuju.

alibi Trochu no. Ono je poměrně jednoduchý napsat, že daná vůně byla inspirovaná tím a tím, ale málokterý parfumér pak zvládne ty emoce do té vůně skutečně dostat obzvlášť, jde-li o něco takhle epického. Tady se podle mě povedlo.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 10:59

wendulka parádní popis, zimomravky na zádech :)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 11:18
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 12:50

alibi V jednoduchosti je krása - platí pro foto Hezky jsem si početla, i když vůně není z mého ranku:)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:01

Korsičanka děkuju!

ani netušíš, jak mi dalo práci ty listy jinanu tak rozložit :D

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:41

alibi Díky.

Já už jsem si už od loňského setkání s Massimem a Stefanií říkala, kdy recenzi na Anonimo Veneziano sepíšeš.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. listopadu 2018 13:47

wendulka jj, čekala jsem na tu správnou náladu ;-)