Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 26. října 2018 21:55

Hermessence Cèdre Sambac (Hermes) - santal, sytě mléčný s jemným kořeněným nádechem, impregnovaný politurou na nábytek. Bílé květiny povlávají v povzdálí. Na Hermessence neobyčejně intenzívní vůně.

Une Folie de Rose Prestige Collection Extrait de Parfum (Les Parfums de Rosine) - nostalgická starodávná chypre vůně - svěže zelená, opravdu jemná (toto je snad nejjemnější podoba větvičníku, kterou znám), s několika drobnými nasládlými kvítky, které se po rozvonění proměnily ve svěže zelené lístky růží. Růže jako taková je pouze v podobě lehoučkého nádechu. Pro mě zdaleka nejpovedenější vůně, kterou jsem dosud od Les Parfums de Rosine měla možnost vyzkoušet.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 27. října 2018 13:57

Dior:

Ambre Nuit – Nuž, no. Ambru v tomto prípade musíme brať skôr metaforicky, ako doslovne. Niečo ako „božská ambra“, alebo „večná ambra“...proste nejako to nazvať museli. Ako zložka...no. Poďme na to. Citrusy? No možno. Trochu nakorenená ruža? Ale hej. Drevitý základ? Určite. Ale ambra...no, možno je to to niečo, čo tú vôňu „zlieva“ dohromady,ale ak je to tak, tak tu hrá len rolu šedej eminencie, ktorá sa sama neukazuje a predsúva len svoje biele kone.
Ale inak je to pekná vôňa. Teplá, ženská, bezpečná. S touto vás odnikadiaľ nevykážu. Pravdepodobne ju totiž ani nezaznamenajú. Teda niežeby nebola vôbec cítiť, to nie, ale je natoľko všeobecná, že splýva s prostredím. Ako hosteska na luxusnom večierku, ktorá musí vyzerať dobre, ale v podstate musí ostať „neviditeľná“.

Balade Sauvage – morská voda šumiaca na kamienkovej pláži, nemilosrdným priamym slnkom rozvoňaný figovník, prímorské byliny. Náš Sauvage si našiel pokojné miestečko na pobreží a vychutnáva si slnečný deň. Má so sebou nejaké ovocie, čo si natrhal cestou, nie všetko je úplne zrelé, ale účel plní. Nebude hladný, ani smädný. Podarená vôňsa. Niečím mi trochu pripomína Endymion Concentré.

Belle De Jour – Kráska dňa...nádherná, nádherná a pritom strašne jednoduchá. Tak akurát na slnku dozretá broskyňa v kombinácii s ovocnou ružou (a na pozadí veľmi jemné svetlé drevo, žiaden tužkocéder, vonia mi skôr ako hladký, čistý list papiera). To je všetko, ale to „všetko“ tak krásne skombinované, že nebyť ceny, tak ju na mieste kúpim.

Jasmin des Anges – Anjelské spracovanie jazmínu. Je úplne iné, ako v Grand Bal. Kým tam je ostrý, elegantný, naleštený, toto je vlastná jazmínová sesta od Belle de Jour. Radostný, veselý, rozjasaný, nezelený, neindolický, výslovne kvetinový jazmín spolu s marhuľou, ktorým sekundujú a prehlbujú ich ďalšie kvetinové a ovocné tóny, tvoria štýlovo veľmi podobnú - na jednej strane jednoduchú, na druhej strane neuveriteľne krásnu, radostnú, anjelsku vôňu. Putti vo fľaštičke.

Gris Dior – ako predošlý Gris Montaigne, slano-bergamotová, príjemná, nenápadná, zato luxusná pánska vôňa.

New Look 1947 – Vonia ako dámska verzia Gris. Podobne slaný bergamot, akurát tu dozdobený jemnými tónmi ušľachtilých kvetov s malou štipkou nesladkého púdru. Tá vôňa je zvláštna. Je rozhodne elegantná, ale nenápadná. Nie je upokojujúca, ale je pokojná. Akoby som v nej cítila nejakú ľahkú, ale veľmi ľahkú stopu smútku, ale nie je nostalgická. Rozhodne nadčasová. Je ak domov osamelej dámy s vytríbeným vkusom, ktorá si ho ale nedrží na ukazovanie, ale pre seba, takže hoci je zariadený kultivovanými kúskami, sú poskladané skôr na pohodu, ako na efekt.

Oud Ispahan – Oud, ktorý sa dá vziať medzi ľudí. Netvrdím, že je úplne pre srabov, ale je vykúpaný, oholený, oblečený a poučený, do ktorej ruky patrí nôž a do ktorej vidlička. Labdanum ho jemne osladí a má v sebe určitú suchosť, ktorú by som pripísala štipke šafránu, aj keď ten medzi zložkami uvedený nie je. Občas cítiť ľahký závan usušenej ruže.

Sakura – "Len" sakura. Na čerešňový kvet sa často díva ako na menejcennú páčivku, vhodnú na uspokojenie ázijských trhov. Ja nesúhlasím. Je to sama o sebe nádherná vôňa, krásny jarný soliflor. V tomto konkrétnom spracovaní veľmi pekne skombinovaný s ružou, čo mu dodáva nečakanú hĺbku bez toho, aby prestal byť čerešňovým kvetom.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. října 2018 15:50

slniecko Pěkně jsi nám to sepsala. Jasmín a Ambre by mě zajímaly. On by mě teda zajímal i Oud Isphan, ale to vím, že nezvládnu, ani když je to takový upravený úžasňák. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. října 2018 15:57

Renusatko Oud Ispahan mám odstřik - přivezu - pro mě není.

slniecko Ty jsi pěkně pracovitá při víkendu

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 27. října 2018 17:25

Korsičanka no, blíži sa polovica semestra, tak mám tento týždeň v pláne 4 seminárky....tak vidíš, ako na tom usilovne pracujem !

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 27. října 2018 17:26

Renusatko ako bola som milo prekvapená, po tom, čo Dior posledné roky vystrája, ale zo žiadnej som nebola nejako sklamaná a veru, vedela by som si vybrať.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. října 2018 17:33

slniecko  Nejen prací za peníze živ je člověk, je třeba si dělat radosti, aby duše nechřadla

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 27. října 2018 18:33
Reakce na Korsičanka:

slniecko  Nejen prací za peníze živ je člověk, je třeba si dělat radosti, aby duše nechřadla

​to je krásne, to je nejaký citát, alebo ty tak krásne poeticky?

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. října 2018 18:36

slniecko 

...to si beztak jen tak vzletně zdůvodňuje šmejdění po parfémových eshopech

(ale je to pravda jinak, to jo)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. října 2018 18:39

slniecko Já sama, poetka.

Miru Huš! (Ale šmejdím)

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 27. října 2018 18:58

Korsičanka krásne

Miru musím začať tiež tak vzletne, inak si už ďalšie nákupy fakt nemám čím ospravedlniť...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. října 2018 19:22
Reakce na Korsičanka:

slniecko  Nejen prací za peníze živ je člověk, je třeba si dělat radosti, aby duše nechřadla

​Mluvíš mi z duše! 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. října 2018 22:02

slniecko veru, vedela by som si vybrať aj ja, dnes si mimoriadne plodná, jedna recenzia za druhou

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. října 2018 22:05

Korsičanka Nová poetka na obzore? To sa mi páči

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. října 2018 22:09

milacka  Spíš filozofka

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. října 2018 22:11
Reakce na jerry:

Hermessence Cèdre Sambac (Hermes) - santal, sytě mléčný s jemným kořeněným nádechem, impregnovaný politurou na nábytek. Bílé květiny povlávají v povzdálí. Na Hermessence neobyčejně intenzívní vůně.

Une Folie de Rose Prestige Collection Extrait de Parfum (Les Parfums de Rosine) - nostalgická starodávná chypre vůně - svěže zelená, opravdu jemná (toto je snad nejjemnější podoba větvičníku, kterou znám), s několika drobnými nasládlými kvítky, které se po rozvonění proměnily ve svěže zelené lístky růží. Růže jako taková je pouze v podobě lehoučkého nádechu. Pro mě zdaleka nejpovedenější vůně, kterou jsem dosud od Les Parfums de Rosine měla možnost vyzkoušet.

jerry Une Folie de Rose Prestige Collection Extrait de Parfum - starodávna chypre vôňa? Tak toto ma začína zaujímať, zapisujem si. A voňavý obláčik sa šíri aj do priestoru alebo je skôr intímna? 

 

Online jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 27. října 2018 22:53

milacka 

Na mě tedy intimní rozhodně nebyla - intenzita i výdrž dělaly čistému parfému čest.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 27. října 2018 23:31

milacka vďaka, ale len som začala dávať do poriadku poznámkový zápisník .

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. října 2018 23:35

jerry Jo, čistý parfém je taky dobrý. Přesto u mě pořád vítězí koncentrace eau de parfum. Zrovna dnes si v ní lebedím.

milacka Ale bacha, tohle byla limitovaná edice. Notino je asi poslední e-shop, který ji má v nabídce. Od ostatních Rosinek má ještě nějaké v nabídce parfumaria, ale jinak už nikde nic. Takže zkoušení jen vlastní nebezpečí.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. října 2018 23:55

Carner Barcelona: Ambar del Sur

Je orientálně laděnou, pryskyřičnatou ambrovkou s kořenitě mléčným santalem a koženým podtónem labdana z rodiny skončené Armani Privé Ambre Oriental. I jí po svěžím bergamotovém úvodu dodávají zemitou hloubku sametově zelené tóny pačuli. Místo kadidla ji zahřívá pálená myrha a kromě vanilky ji v základu přislazuje mandlová tonka.

Perris Monte Carlo: Cedro di Diamante

Cedrát "Diamante" získal své označení stejnojmenného kalábrijského městečka, kde se hojně pěstuje. Vyznačuje se hladkým povrchem a patří mezi kyselé odrůdy. Není proto asi překvapením, že i samotná vůně je kyselé svěží. Luca Maffei ho tu zkombinoval s čerstvě rozkrojeným citrónem, limetkou a verbenou a projiskřil zázvorem, růžovým pepřem a kardamomem. Kromě citrusů a koření v ní příjemně chladí mechové tóny a pižmový kosatec v základu zase přináší vzdušnost.