Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 28. října 2018 12:14

wendulka Ambar del Sur vypadá zajímavě. Velice.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2018 14:01

Renusatko No já od ní zvažuju dokonce padesátku. Líbila by se mi i Kensington Amber, ale ta se dělá jen ve stovce a tu bych neunosila ani náhodou plus vyšší cena. Nicméně jsem ale asi v sobě znovu objevila chuť na ambrovky nebo co 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 19:11

Cracheuse de Flammes (Serge Lutens)

Křup.. křup křup... to praská hořící dřevo v kamenném krbu v rohu veliké místnosti s klenutým stropem a dřevem obloženými zdmi. 

Křup.

To praskají žhavé uhlíky, po kterých lehce, opatrně našlapujete bosými chodidly. Pálí a zároveň bodají jako ledové jehličky. 

Jako tahle horká, neklidná růže. Uprostřed stínů a odlesků plamenů, s okvětními plátky pokrytými voskem odkapaným z vysokých, pomalu hořících svící, které osvětlují opačné kouty oné místnosti s krbem, se vzduchem prodchnutým vůní hořícího dřeva mísící se s těžkými, zaprášenými závěsy a starým obložením, nábytkem.

Tahle růže je trochu zoufalá, dusí se, je svázaná, chce pryč. Takové napětí. Když sedíte u sváteční večeře s límečkem zapnutým až ke krku a vlasy svázanými a ruce úhledně odložené na kolenou, usmíváte se a uvnitř vás málem explodují myšlenky. V ruce křečovitě žmouláte kousek kůry z čerstvě oloupaného bergamotu a doufáte, že všechna ta tenze je znát pouze v tomto gestu ukrytém před zraky společnosti, nikoli v obličeji. Další kytky, tentokrát místo růží karafiáty, na které se bude prášit a kapat vosk a jejichž silueta podivně protažená bude mihotat po zdi. 

Pryč. 

Dobře sis vybrala, X je zajištěný, postará se o tebe, budete mít hezký život.

Pryč!!!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2018 19:29

andry Krásná recenze Ale taky účinná - wendulka mě nalákala, ale po tenzi fakt netoužím

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 19:33

Korsičanka pro mě je ta vůně jakási stresující, nemůžu si pomoct 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. října 2018 19:57

andry To napětí tam opravdu je, vyjádřila jsi to úžasně .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2018 20:00

Korsičanka andry Jo, má v sobě napětí, ale pro mě ne ve smyslu stresující.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2018 20:10

wendulka No, ještě že je tak drahá, to bych byla teprv vystresovaná Takhle jsem v klidu

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 20:21

wendulka Korsičanka 

ze Section d'Or zatím pláču (a dlouho budu plakat) pouze nad Sidi bel-Abbés 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2018 20:24

andry Tak to já taky ne. Předražený jsou všechny.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2018 20:27

andry Takže základní pravidlo praví:NEZKOUŠET!

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 28. října 2018 20:45

Bad Boys Are No Good But Good Boys Are No Fun -  hm, tak tohle už doma máme. Jmenuje se to XXX Large od Aignera . Celou dobu si říkám, co je to za vůni.  V začátku mi nepřišla jako unisex. Hned po prvním nástřiku cítím prostě pánskou vůni, zajímavou, ale spíš pro kluka než pro může. Pak už jsem se jen soustředila na to, odkud to znám. Moje první vůně, doma už mám jen zbyteček. Postupně se malinko změnila a zjemnila. Je v ní vše, co slibuje složení. Najdeme tam coca-colu, jablka se skořicí, cedr i ambru. Je to dobré, ale spíš trochu pánské. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 21:06
Reakce na Renusatko:

Bad Boys Are No Good But Good Boys Are No Fun -  hm, tak tohle už doma máme. Jmenuje se to XXX Large od Aignera . Celou dobu si říkám, co je to za vůni.  V začátku mi nepřišla jako unisex. Hned po prvním nástřiku cítím prostě pánskou vůni, zajímavou, ale spíš pro kluka než pro může. Pak už jsem se jen soustředila na to, odkud to znám. Moje první vůně, doma už mám jen zbyteček. Postupně se malinko změnila a zjemnila. Je v ní vše, co slibuje složení. Najdeme tam coca-colu, jablka se skořicí, cedr i ambru. Je to dobré, ale spíš trochu pánské. 

Renusatko mají to prosím v brněnských Sephorách?

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 28. října 2018 21:23

andry Je to By Kilian z Ingredients. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 21:54

Renusatko aeeehhhmmm já myslela, že to je ta řada, co je přiměli udělat "dostupnější" ... bez toho "by", jen Kilian .. a to jsem kdesi četla, že to mělo bejt uvedený do Sephory, ale je otázkou, zda i tady

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 28. října 2018 22:08

andry Máš pravdu, že na Ingrediens je to bez toho "by". Tak já neznám zákulisí a mám jen vzorky. V Sephoře jsem nepátrala. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 22:25

Black Phantom (By Kilian)

Káva tak černá, až se vám zatočí hlava, espresso tak, jak má být - množstvím i intenzitou, Nikaragua s tóny čokolády a zralého ovoce, a k ní (nikoli s ní) venezuelský rum, reserva, krásně ovoněný dřevem dubového sudu. Znáte to teplo, co se vám rozleje tělem, když si dáte první hlt dobrého, kvalitního alkoholu... Postupně se vůně uhlazuje a mírně sládne tělovým pižmem a krémovou až smetanovou vanilkou... až na závěr dostanete pražené mandle v cukrové krustě a stále ještě k nim, teď už ve společnosti santalu, popíjíte to původní kafe - teda možná už druhé nebo třetí. 

Jediná vůně s kávou, kterou jsem ochotná (nadšeně) nosit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2018 22:48
Reakce na andry:

Renusatko aeeehhhmmm já myslela, že to je ta řada, co je přiměli udělat "dostupnější" ... bez toho "by", jen Kilian .. a to jsem kdesi četla, že to mělo bejt uvedený do Sephory, ale je otázkou, zda i tady

​Do Sephory jo, ale bohužel jen do té francouzské, no.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 28. října 2018 23:13

wendulka aha, haha 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. října 2018 06:14

(Včera jsem ze zoufalství vydolovala snad dvě poslední žlutooranžové kapky z hadičky rozprašovače a poslala je k sobě do vlasů... Nyní píšu podle toho, co u rozprašovače pořád krásně cítím.)

...zde jsem o této vůni vlastně ještě nepsala,

jen v Komplimentech

(08/02/17)

Je jediná vůně,

která mi sbírá komplimenty od

KAŽDÉHO.!

Každý den několik pochval, slastných nassátí, otázek na název, udivených výrazů, že

co to tu tak nádherně voní.?!, neskutečná vůně!,

nevtíravá, ale jemná a krásná a prý je všude, že to je jako na pouti - mandle, cukrová vata, vanilka, skořice,

že chodí chodbou..., nikde nikdo a ta vůně...!

No, ano, to já...

...vlastně ne -

ACQUA É ZUCHERRO Profumum Roma

...je to jako ve zpomaleném filmu,

jak

skok z výšky do prachových polštááářůůů,

kdy jejich výplň z prachového peří je smíchána s tím nejvymazlenějším zpracováním pomerančového květu...

...ony drobné kvítky jsou delikátně obarveny hustým aqvarelem barev a chutí lesního ovoce

s podprahovými podtóny plných pružných mýdlových bublin, ochucených  tou nejhustší a nejjemnější vanilkou v étericky likérovém provedení.

Tohle není voda, pár kapek, které vám na kůži ve chvíli uschnou a zmizí.

Tohle je jiná voda.

Asi živá...

...protože na kůži drží tak pevně, jakoby k vám dýchala póry z kůže, jakoby vám místo krve kolovala v žilách,

a protože každý, kdo si k vám přivoní,

tak se začne spokojeně, šťastně usmívat...

- ta vůně je žensky silná a současně křehká

- a nejlépe mi jde, jak jinak, k šedému(ok, i černému) outfitu