Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 16:07

...když vanilka, tak

Van-ile Jacques Zolty

...delikátnější

Cuir Beluga Guerlain.

Nádherná!..

04/11/16

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 16:07

Ex Voto (WienerBlut)

Ex Voto vnímám velmi podobně jako Privé Bois d'Encens (Armani): jako staré lakované dřevo nasáklé kadidlovým kouřem se zemitým podtónem, které nepatrně sládne pryskyřicí a připomíná nesladký myrhový střed Colonia Mirra (Acqua di Parma). Je to vůně barokní sakristie, v níž se po staletí na dřevěné kredenci připravovala kadidelnice k obřadům.

La Myrrhe (Serge Lutens)

Zajímavá kombinace éterického lotosu oslazeného mandarinkou a sladce dřevité myrhy s podtónem anýzu, která přechází na krásnou hřejivou živočišnou ambru. Výdrž při 20 °C přesahuje 8 hodin.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 17:05
Reakce na alibi:

  S takovými větami se nebojuje snadno :)

​Ovšem je nutno mít na paměti, že jsou to věty čistě subjektivní   

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 17:08
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 17:08

barbucha  snažím se o to :)

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 17:10
Reakce na ModestMourek:

Ex Voto (WienerBlut)

Je to vůně barokní sakristie, v níž se po staletí na dřevěné kredenci připravovala kadidelnice k obřadům.

​Já četla "kadeřnice" místo "kadidelnice" 

recenze 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 19:55

alibi 

Krásný popis Osez Moi. Tuto vůni jsem hodně oplakala, tak kouzelnou heřmánkovou vůni, něžně pudrovou, byla to moje andělská křídla, sázka na jistotu. Zároveň se velmi líbila okolí. Já jsem ji objevila brzy, užila jsem si ji hodně, ale nic mi ji nenahradilo. Zkoušela jsem Pure eVe, ale to je fakt taková panenská čistá vůně. Určitá podoba tam je, ale...

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 27. srpna 2018 20:10

woman27 děkuji. já mám zase nějaký malý útržek z Osez Moi v bílé  Habanitě. V Pure eVe mě ji nenapadlo hledat.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 11:32

alibi Děkuji. Ovšem vzorky jsem kupoval hlavně kvůli tomuto:

II-III (homage to) Hemingway (Masque Fragranze Milano)

„Stařec nalehl na povětřím ošlehané dřevo přídě a odpočíval, pokud to jen šlo. Vyšly první hvězdy. Neznal jménem hvězdu Rigel v souhvězdí Orion, ale viděl ji a věděl, že záhy vyjdou všechny a že bude se všemi svými vzdálenými přítelkyněmi.“

Dřevo přídě bylo rozeschlé a vonělo po oříšcích, které zůstaly ležet na stole ve starcově chatrči. Hvězdy vysoko nad jeho hlavou se třpytily zelenou rebarborou. Pozoroval, jak se schovávají za kouřové mraky a znovu se objevují. Moře bylo klidné, s hladkou koženou hladinou. Byl tu jen on a ryba, jen on ve starém dřevěném člunu a ryba uprostřed koženého moře. 

P. S. Většina složek parfému pochází z Laboratoire Monique Remy (LMR) a několik jich bylo připraveno molekulární destilací (MD).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 11:39

ModestMourek Výborná recenze! Ale asi je každým coulem pánská, co?

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 12:19

wendulka Díky. Spíše pánská je určitě, jestli výhradně pánská, to záleží na tom, jaký máš vztah k oříškovému a koženému vetiveru.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 12:21

ModestMourek No zrovna ten vnímám určitě jako pánský. Co se týče vetiveru, tak hranicí unisexu je pro mě Lutensův Vetiver Oriental.

Online blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 13:40

ModestMourek 

Krásná recenze . Oříškový a kožený vetiver já můžu. Ale jak to myslíš s tou rybou?

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 13:48

ModestMourek Nádherná recenze!

wendulka , zkoušela jsem a podle mě je Hemingway vysloveně pánská vůně, jakkoliv vetiver miluji.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:01

ModestMourek úžasná recenze

a jsem ráda, že se na oříšcích shodneme :) 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:13

blackviolet alibi Fleur Děkuji. Ryba byla pocta Hemingwayovi. Říkal jsem si, jestli to nebude zavádějící. Asi to raději upravím. Jediné, co z moře v závěru cítím, je závan mořských řas.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:29

ModestMourek já bych rybu nezabíjela (nevynechávala) :)

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 28. srpna 2018 14:41

ModestMourek Rybu nechej, je součástí básnického obrazu.

Online blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 23:10

Ex Nihilo: Devil Tender

Vůně pro elegantní a upravenou dámu. Růže s pivoňkou osvěžené grapefruitem s pár kapkami broskvové šťávy a pleť poprášená chanelovským pudrem. Jenom pikantnost pepře narušuje domnělou dokonalost a když zaklapnou dveře bytu, i ona vytáhne sponu z načesaného drdolu, rozhodí vlasy, odkopne semišové lodičky a otevře bar ve skříňce ze světlého dřeva.

Online blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 22:53

Grandiflora: Boronia

Bílá karamelová květina s ovocnou vůní, naaranžovaná v dřevěné misce se zrnky pepře macerovanými v koňaku, s pryskyřicí, tabákovými a čajovými lístky a slaměnkami s jemně koženým podtónem.

www.glowroad.com