Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 15:08

Je libo dekadentní růžovou? Delina + Delina Exclusif

Když se objevila novinka od značky Parfums de Marly s názvem Delina, tak jsem zbystřila jen tak středně. Nemám totiž moc ráda flakony se střapečky (v reálu vždycky vypadají ještě hůř než na fotkách..). Ve složení sice růže (ty já ráda), ale taky liči, rebarbora a pivoňka..asi nějaká růžová svěženka – představila jsem si něco, čeho jsou už vyrobeny tucty a šla dál, za jinými vzorečky a jiným zkoušením.

Ale postupně má zvědavost 3x narostla:

Za prvé: Eshopy, které vůni prodávají, ji brzy začaly označovat štítkem „bestseller“.

Za druhé: konečně jsem se podívala, který parfumer za touto vůní stojí. A zjistila jsem, že je to  Quentin Bisch, který má na svědomí i skvělé vůně  Ex Nihilo – Fleur Narcotique, Venenum Kiss, French Affair.  A dala jsem si to dohromady: Fleur Narcotique – parádní květinová svěženka. Venenum Kiss + French Affair – ještě parádnější práce s růží.

A za třetí: Objevila se verze Delina exclusif, podle složení trochu jiná vůně. A zajímavé recenze na ni.

Neodolala jsem a objednala vzorky. A jsem nakonec ráda, že jsem si počkala i na Delina exclusif a mohu si vůně hezky porovnat jednu vedle druhé. Protože je to radost. Tyto dva růžové flakonky rozhodně za zkoušku stojí!

Delina

Mladší sestra. Má svěží pleť a vlasy jí vlají kolem tváře, když se projíždí na svém grošovaném koníkovi po zámeckém parku. Obléká se ráda do bílé barvy, protože v bílé má pocit volnosti. Je radostná a plná očekávání..celý život před sebou a těšení na každý nový den.

Růžová poupata a pivoňky ztěžklé ranní rosou, svěží rebarbora a natrpklé liči, v základu trochu tělového pižma. Vůně svěží a zároveň provokující..jako lehké bílé šaty, pod kterými prosvítá prádlo a opálená pokožka.

Delina exclusif

Starší sestra. Starší a krásnější. Vždycky o ní říkali, že je krasavice. Kamkoli vstoupí, lidé okolo přestávají mluvit a dívají se. Muži  zasněně a s otázkami v očích, ženy podezíravě. Nebaví ji to. Nebaví ji být obletovaná. Nebaví ji luxus, který ji obklopuje. Ty nákladné šaty, které si bere na večírky. Všechny večírky jsou stejné. Stejně nudné tváře okolo. Chtěla by mít masku na tváři, aby ji nikdo nepoznal.  Chtěla by cestovat. Daleko..někam, kde stále svítí slunce. Kde se písek pouště dotýká moře. Kde tržnice voní barevným kořením a v zahradách rostou záplavy exotických květů. Touží po změně a touha ji stále žene dál a dál.

Sytá turecká růže na nadýchané podušce z pižma je zde opravdovou královnou květin. Má kolem sebe obláček kouře z kadidla a dřevitého oudu, kterého není třeba se bát. Dává vůni tmavší barvu a trochu tajemství. A hruška s vanilkou dodávají sladkost a požitkářství. Překrásná a výrazná orientální vůně.  Z malé kapky na zápěstí provoněla celou místnost.

Liči je zde jen náznakem, společný rod s vůní Delina je znát, jinak se ale tyto dvě vůně liší jako noc a den.

Obě vůně jsou velmi povedené a už se tomu označení „bestseller“ nedivím. Pokud máte rádi růže, určitě je vyzkoušejte .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 15:27

Martula Skvělý popis Zhluboka dýchám a představuju si, že vdechuji střídavě obě krásky. Jsem na ně zvědavá! Na ebay obě za vyšší cenu, než jinde v e-shopech. A mladší sestra na notino vyjde se slevou o dost lépe.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 16:01

Martula Krásné. Mladší sestru znám a jak to tak vidím, budu se muset seznámit i s tou starší.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 19:39

Martula je radost si to přečíst 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 19:54

Korsičanka blackviolet andry Děkuju  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 19:55

Martula to zní fakt nádherně!

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 22:15

Martula Ó, vďaka za úžasnú prózu, začína ma zaujímať mladšia sestra....

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 22:28
Reakce na milacka:

Martula Ó, vďaka za úžasnú prózu, začína ma zaujímať mladšia sestra....

​Mňa tá staršia, len ten flakón nie je podľa môjho gusta... Ale zas, nemusím mať všetko! 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 23:52

Besos - Carner Barcelona

Od počátku mně připomínala jinou vůni. Můžu se mýlit, ale na mé kůži je Besos mladší sestra Tardes. Mají společný "odstín" sladkosti, který je pojí, i když si každá jde svou cestou. Tardes je gurmánka netuctová, zatímco  Besos si oblékne květovaný kabátek se vzorem jasmínů a kosatců, zanechává za sebou pudrově květinovou stopu, je provoněná vanilkou a na konci si všimnete, že z její kůže sálá vůně jemného hladivého pižma. Je tulivá a přívětivá. Její vývoj ale není lineární. Květinové srdce občas protíná ona sladkost (v jemnější podobě), díky které jsou pro mě tyto vůně příbuzné.

Co mě překvapilo, byl její začátek. Podle složek, které otevírají vůni – mandarinka a pepř - jsem čekala osvěžující letní koktejl z čerstvě vymačkaných plodů. Ale omyl, já necítila ani typickou mandarinku ani pepř, který mě ve vůních často ruší. Tady je podle přesných poměrů smíchaná hromádka cukru a hromádka nastrouhané kůry, nebo plátky celé mandarinky, směs je uleželá, velmi aromatická a pikantní.

Z celé kolekce Floral se mi líbí nejvíce. Tardes je občas označována za líbivou, ale já ji používám příležitostně.  Besos je pro mě nositelnější. Ostatně,… ani její název není špatný.:)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 05:24

janejane 

To zní hodně dobře a má krásný flakon.!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 08:02

janejane Na tobě opravdu voněla nádherně.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 15:25

blackviolet Devil Tender i Boronia se mi při zkoušení obě líbily.

Martula Vzorek Delina exclusif mi už před měsíc leží doma, ale samozřejmě jsem se k němu ještě nedostala. Tak teď už ho teda budu muset vytáhnout. Krásné!

janejane Si tu Besos na tobě budu muset očichat, páč na mně fakt žádná sláva...překvapivě.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 17:33

Zeromolecole: Nerocacao

Sladká gurmánka, ale ne ulepená nebo přeslazená. Pomerančová kůra se mihne jen na okamžik a už se začne snášet ve vzdušných obláčcích pudrové kakao. V závějích pokryje čokoládový dezert plněný vanilkovým krémem.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 21:54

Miru  Myslím, že by se Ti mohla líbit.

Fleur Díky. 

wendulka ...překvapivě, žádné překvapení

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 22:25

Baccarat Rouge

Tohle je kouzelný prsten z bílého zlata s předimenzovaným rubínem. Podobný kdysi získal Sindibád od zlého sultána. Když se s ním namířilo na člověka, v tu ránu mu upadla hlava. A to je nebezpečná věc. Baccarat Rouge, když usoudí, že nebudete patřit do klubu vyvolených, vám tu kebuli raz dva ustřelí taky, odpálí vám ji do černého vesmíru, než řeknete “popel”. A to neřeknete, protože nemáte hlavu, žejo. Baccarat Rouge tudíž není nic jiného než chladnokrevný diktátor, nemůžete zde zvítězit, pouze se těšit z jeho přízně, pokud vám ji projeví. Ale nikdy nebudete ten, kdo tady rozhoduje. Dovolí vám pouze přijmout roli prvního tajemníka, případně, pro jedince, k nimž chová mimořádné sympatie, jakousi úlohu “přítelkyně pana ministra”. Toho, být váma, bych si už joo považovala a pro jistotu bych naběhla na rehabku mačkat gumový míčky, ten prsten něco váží!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 22:34

Luna  super!

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 22:43

Luna , jako vždy. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 23:36

janejane Ano, tak jsem to myslela.

Luna To je ale tak přesný!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 23:56

Luna Tohle se ti opravdu povedlo!

Mně Baccarat Rouge provrtá i žaludek, ten tvůj kouzelný prsten totiž nosí vrchní sestra Ratchedová, ze které je dezinfekce cítit, i když se převlékne do civilu.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. zaří 2018 05:31

Luna 

Recenze skvostná!

Nicméně na mně je vůně Baccarat Rouge téměř neviditelná/necítitelná hebká voděnka s příchutí - díky bylinkám lehce navalujícího - vanilkového pomeranče.

Čili v roli zlého sultána jsem tu zde spíš já...