Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 09:39

milacka 

To nevím. Jedině jestli máš zásadně ráda kardamom  - každej ho nemusí (já jo!)... A na mně obecně parfémy vyváděj divný věci, na moje pocity bych se nespolíhala  Tak asi doporučuju vzorek.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 09:40

milacka barbucha Jak vám rozumím! Ale už musím být ukázněná Tak až si ho některá pořídíte, hlásím se o odstřik:)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 09:47

Korsičanka 

Moc se netěš, za léto jsem si pořídila tři kousky, tak to v dohledný době nevidím - musím pohnout s hladinkou aspoň někde... ale v podvědomí zůstává 

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 09:57
Reakce na barbucha:

Amouage Imitation for Woman

"Imitace", hmm... jestli je míněno ztvárnění luxusní marmelády z na slunci vyzrálých bobulí černýho rybízu a ostružin, přislazený lékořicí a chovaný v nádobce z exotickýho dřeva, tak za mě cajk. Kapka aldehydů se stará o to, že člověk není ulepenej až za ušima... a výdrž zas o to, že nemusí litovat vynaloženejch nákladů 

Boucheron Neroli d´Ispahan

Překvapivě krásná kombinace jemné, ale rozhodně ne nevýrazné neroli na zázvoru a hlavně kardamomu. Svěží a originální, s velmi dobrou výdrží. Hodně se blíží k dlouho hledanýmu svatýmu grálu, to jest k pocitu ze závanu luxusní parfumérie... 

Guerlain Neroli Outrenoir

Ano, jak píše domenica - úplně celej pomerančovník! Respektive citrusovník pěstovaný pro bergamotovou silici... jsou tam jeho květy, listy, i nahořklá kůra plodů. Pro mě převažují z maličko. Zato spoustu pikantního bergamotu a křupavý zeleně, chvilkama proložený - jak název slibuje - příjemnou neroli. Výdrž slušná, ale užijete si ji spíš tak nějak soukromě...

​Moc hezké popisy. Neroli od Guerlainu i od Boucheronu mám moc ráda. Ačkoli v obou případech není neroli jen příslibem v názvu vůně, ale je tam pěkně reálně, vyznění je výrazně odlišné. 

No a Imitation, jak jsem ti říkala, ta mě dostala a je to pro mě jedna z vůní roku. Navíc chytá komplimenty i od lidí kteří jsou jinak na jemné vodičky. Tak jsme s tím parfémem nějak splynuly nebo co... 

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 09:58
Reakce na Korsičanka:

Jak vám rozumím! Ale už musím být ukázněná Tak až si ho některá pořídíte, hlásím se o odstřik:)

​Néroli od Boucheronu mám přece /ale už jen asi na moment/ v inzerci

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 10:06

domenica 

Děkuju.

Imitation se mi líbila i přesto, že normálně ovocenky vysloveně nesnáším. Něco na ní prostě je... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 10:07
Reakce na domenica:

​Néroli od Boucheronu mám přece /ale už jen asi na moment/ v inzerci

​Teď půjde na dračku 

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 10:19

barbucha 

Taky ovoce ve vůni nemusím a když, tak jen některé druhy a hodně zralé (švestka v Ne m´Oubliez Pas nebo třeba jahody ve Van Cleef) v celkově těžších, bohatých kompozicich. Nebo pak zpracované do likéru nebo marmelády, jako je to právě v Imitation. Ve finále ale tuhle vůni vnímám především jako dřevitou, kouřovou, rafinovanou ... no prostě tužebník. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 10:27

domenica 

Ty Van Cleef jahody mi notně houpaly žaludkem, švestku - ale musí bejt fakt hezká jako právě u toho Guerlaina - snesu/líbí se mi jen na druhých... Imitation bude asi podobnej případ, na mě by to bylo moc, ale tobě bude sedět! 

Právě jsem se zamyslela  jestli existuje nějaká ovocná, kterou bych byla ochotná nosit. No samozřejmě že jo. A samozřejmě už skončila - Cristobal! Ach, ty meruňky tam... 

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 10:37

Cristobal super. Taky teď přemýšlím... Champagne (meruňka), Venezia (švestka), Jaipur extrait - s meruňkou, broskví a švestkou asi největší ovocný odvaz... ale boží! 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 11:18

barbucha Tak jsem zkusila domenica, no

Offline Biely kvet
Avatar
4026 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 11:22
Reakce na milacka:

Korsičanka MiJo, Boucheron mám v hľadáčiku aj ja, viac a viac ma láka, už som prečítala toľko recenzií.....

barbucha dá sa kúpiť aj naslepo? Mám pocit, že aj táto tvoja recenzia rozhodla, že ho chcem mať na poličke. Závanu luxusnej parfumérie nemôžem predsa odolať.

​Že? Ja som tiež z toho rozhodená......a ešte k tomu svatý grál! No nekúp to! Tie super recenzie mávajú poriadne mojou silnou vôľou, ak teda ešte nejakú mám. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 11:34

domenica 

Já jsem těžce nerozhodná, láká mě vanilka, už jsem ji málem koupila, ale bojím se, abych nebyla jako šodó, zkrátka nějak se mi přejedla taková ta moc jedlá. Moni, prosím o radu, nějak ani nemůžu najít tvé skvělé recenze. A výdrž? Děkuji

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 13:06

barbucha tak Boucheron me zajima. Uz jsem se teda zarekla, ze po tech desnych reformulacich s nima koncim, ale tvuj popis zni slibne!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 14:35

Mě nejvíc zajímá letošní novinka Santal de Kandy, podle složení bych si mohla troufnout snad i naslepo, ale připadá mi, že u celé kolekce je trošku problém s tím, že vůně navzdory slušné výdrži jsou spíše intimní.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 15:35

Fleur 

Zajímavé. Já bych je šmahem všechny jako spíše intimní neoznačila. Na mně se tak chová kosatec (bohužel) a částečně vanilka (v chladnějším počasí je to lepší). Neroli je tak akorát. Oud mi intimní nepřijde, Ambra už vůbec ne. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 15:51

Před časem měli ty exclusivky od Boucheronu na notinu za pěkné ceny(myslím, že za cca 2300,- kč/100ml). Teď už skladem nejsou

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 15:57
Reakce na woman27:

domenica 

Já jsem těžce nerozhodná, láká mě vanilka, už jsem ji málem koupila, ale bojím se, abych nebyla jako šodó, zkrátka nějak se mi přejedla taková ta moc jedlá. Moni, prosím o radu, nějak ani nemůžu najít tvé skvělé recenze. A výdrž? Děkuji

​Raději ji dopředu vyzkoušej. Já sice Vanille de Zanzibar jako přelazenou, lepkavou vanilku nevnímám /to nemám ráda/, ale přeci jenom je to vanilka (vanilkový lusk), spíš pudrová, sušší, sametová. Kombinace vanilka+heliotrop, to je osvědčená dvojka, jedno podporuje druhé, no a z květin cítím zřetelně ylang-ylang. Z přehršle všech možných vanilkových vůní cítím asi největší příbuznost s AA Vanille Ylang.

Offline Biely kvet
Avatar
4026 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 16:49
Reakce na Miru:

Před časem měli ty exclusivky od Boucheronu na notinu za pěkné ceny(myslím, že za cca 2300,- kč/100ml). Teď už skladem nejsou

​Ešte dnes niektoré mali na onlineparfums a teraz sa pozerám a sú fuč! 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 18:34

Biely kvet Ja som stihla objednať, nedalo mi to pokoj, a to som na dovolenke! Chcela som celý flakón. Dúfam, že ma vôňa nesklame a nebudem si búchať hlavu.