Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. března 2018 17:11

slniecko no já chtěla zkusit fialku, dcera vzala co zrovna měli, teda zlatý zvonky, jabko s hyacintem by bylo horší já mám hlavně radši průraznější vůně, tohle bych na sebe mohla lít po deckách:D

edit: jsem ještě zapomněla na Mandragoru aneb davové šílenství, jako jo, líbí se mi, ale že bych ji nutně musela mít to ne.

Cervanek
Avatar
30. března 2018 17:25
Reakce na Martula:

​To jsi řekla moc hezky. Vědět, že "ta božská vůně existuje" a touha poznat větší než touha vlastnit.

Mám to podobně.  Radost, kdy objevím něco úžasného, je na poznávání vůní to nejlepší. Mnohdy mi úplně stačí mít vzorek a vědět, že ta vůně prostě JE.

mam to stejne.

a cesta k te kapce se vzdy najde

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2018 19:11

ModestMourek Jo, 03. Apr. 1968 je dobrá kadidlovka. Vůbec celá značka Rundholz stojí za pozornost.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2018 21:24

Jacques Fath: Curaçao Bay

Ano, tohle je skutečně celkem věrohodná vůně likéru Curaçao s jeho typickou chutí a aroma kůry hořkých i sladkých pomerančů, ozdobený zelenými lístky. Jen je místo pomerančového džusu namixovaný se šťávou černého rybízu. Pro podtržení jeho modrého odstínu tento koktejl s pomocí hořkoslané balzámové ambergris a dalších složek zakomponovala na mořskou pláž se šumícím příbojem, který vyplavuje na břeh mořské řasy.

(http://oswinet.org)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. března 2018 22:45

Jusbox: Feather Supreme

Má údajně vzdávat poctu Arethě Franklinové, jedné z nejvýraznějších osobností amerického gospelu vůbec. Nevím, jak vy, ale s takovou bych já osobně očekávala skutečně super ženskou vůni, která má sílu. Dominique Ropion si při této asociaci podle všeho vzpomenul na dobu, kdy pro Frederica Malleho vytvořil Carnal Flower. Vzal její tuberózu s kokosem, allurovským jasmínem a tropicky hřejivým ylangem, přidal k ní zkaramelizované jablko, macerované v černorybízovém sirupu a usadil na sladce pačuliový základ s labdanem a špetkou bílého pižma a vznikla tzv. moderní květinová chypre.

Jacques Fath: Green Water

Jak voněla původní Green Water v podání Vincenta Rouberta, o jejíž reedici se Cecile Zarokian pokusila interpretovat, bohužel netuším. Ta od Cecile ale rozhodně stojí za pozornost. Použila totiž příjemně svíravý bergamot s neroli a přírodními bio citrusy, smíchala je s bazalkou, chladivou kořenitou mátou a špetkou palčivě dřevitého hřebíčku a římského kmínu a usadila na mechový podklad s hořkoslanou balzámvovou ambergris, čímž vznikla naprosto perfektní aromatická citrusová kolínská s tóny chypre.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 07:22

wendulka 

ta Feather Supreme zní velmi zajímavě, dobře

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 10:00

Miru No mně paradoxně sedí víc ta Green Water. Nicméně ano. Carnal Flower sice nemusím a stejně tak černý rybíz není ve vůních obvykle můj šálek kávy, ale tady je vše kupodivu zpracované tak, že se mi to líbí. Každopádně nepochybuju o tom, že Feather Supreme je typem vůně, která by sedla především Tobě.

Jde i hezky do prostoru a drží.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:33

GIRL by Pharrell Williams (Comme des Garçons) - kouřově pryskyřičné přesušené dřevo - temná unisexová vůně, která je naprostým protikladem k názvu.  Postupně se objevily zelené fialkové listy na zapudrovaném semiši s nasládlým suchý vetiverem. Už dlouho jsem nepotkala vůni s tak příznivým poměrem cena/výkon.

Mimosa & Cardamom (Jo Malone) - mimóza - lehká, větrem rozevlátá, s nektarem i pylem, po rozvoněná doplněná sladkým kořením a dřevem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 19:07

jerry Hm, já ze sebe GIRL cítím tak dvě hodiny a konec. Jinak je vážně dobrá. Chápu, proč se ti líbí. Ovšem ten flakon je na pár facek.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 20:20

wendulka 

Protože jsem zvyklá se přestříkávat pořád, tak mě ta slabší výdrž nijak nevadí (navíc za tu cenu). Možná v teple to bude jinak...

Flakón je umělecké dílo...je naše chyba, že záměr umělcův nechápeme(nepamatuju se, kdy naposledy jsem zaregistrovala tak propastné rozdíly mezi názvem, flakónem a obsahem).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 23:28

Jacques Fath: Les Frivolités

Je inspirovaná stejnojmennou kolekcí punčoch a punčochových kalhot, tudíž se jedná o poměrně tělovou, přesto bohatou a velmi ženskou vůni. Přiťukne si s vámi sklenkou jiskřivého šampaňského s vůní malin, v němž plavou okvětní plátky růže. K tomu vám nabídne ovocnou mísu s meruňkami, tropickou guavou, rebarborou a pár kuličkami černého rybízu. Upíjíte ho ve vydatných doušcích v semišových rukavičkách, které se nakonec s pomocí bílého pižma promění v rukavičky z krajky jemné jako pavučinka.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 00:49

Maison Francis Kurkdjian - Cologne Pour le Soir: Zloženie sľubuje buď ťažkú a výraznú pecku, alebo (ak prevládne med), tak sladkú pecku, poprípade ešte ťažkú, výraznú a ešte aj sladkú pecku. Opak je pravdou. Toto je teplá a mäkká vôňa flanelového vankúšika, sladká len natoľko ako troška medu vo večernom čaji. Vonku mäkký súmrak, doma príjemne teplo, deň sa pomaly končí. Toto je naozaj vôňa večera, takého pohodového po príjemne, nevzrušivo strávenom dni. Neskutočne upokojujúca.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 16:01

Annette Neuffer: Divincarnation

Divincarnation je vůně, z které jsem si doslova "sedla na zadek". Ze začátku silná, přitom delikátní jako sladký, jemně kořeněný vermut. Trochu to ruší tón plastového kalíšku a postupně se objevující starodávný nádech, jako bych otevřela dřevěnou kredenc a vyndala letité koření na zvěřinu (bobkový list, kuličky černého pepře, nové koření). Vůně je přitom stále sladká a má i větrový tón ve stylu skořicové tygří masti. Při rozvonění se divoké koření i větrová mast utlumí a objevují se karafiáty. Není to květinová vůně, karafiáty jsou skryté ve sladkosti a koření, je to hustá, sladká až žvýkačkové vůně, přitom je zvláštně balzamická.

Najednou mám pocit, že tohle znám, to je vůně léta a začátku prázdnin. Možná díky kyticím drobných karafiátů, které jsme na základce nosívali 30.června paní učitelce při vysvědčení. Kromě kořeněné vůně karafiátů jsou tu další vjemy, které mi vůni spojují s létem - jako Samsara: jasmín, ylang ylang, santal, krémová konzistence vůně. Tady je ale pořád hlavní karafiát a skořice, ke které přibude i vůně usušených růží, kakaového prášku a něčeho spáleného - jako vůně klasické svíčky, která dlouho hořela a právě jsem ji sfoukla. Takže ne léto, ale vůně na zimu?

Pořád musím očichávat a vůně se zase mění. Karafiát má najednou živočišný tón a v téhle fázi mi vůně připadá neuvěřitelně podobná Musc Ravageur. Takže spíše babí léto? Podzim? Přidává se stopa sladké vanilky a stále voní knot s právě sfouknutým plamínkem. Vlastně voní celá svíčka z včelího vosku a nad tím se pořád vznáší jemný ocásek skořicové tygří masti. V téhle podobě vůně vydrží dlouho, i když do prostoru už nejde, na to, jak silná byla na začátku. Po několika hodinách ještě přijde třešnička na dortu: hladký sladký karafiát à la původní Terracotta Voile d'Été.

Děkuju slniecko za možnost vyzkoušení, tahle vůně je skvost 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 16:31

daniela Ty mi dáváš! Kde ji ta slniecko zas vyštrachala???

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:05

wendulka 

Vendulko, kdykoli vidím perlivý akcent (Tvůj výraz), jsem napnutá a když je to přímo šampaňské, tak tomu říkám výzva.

Po dlouhé době jsem vytáhla zbytek "béžové" a tentokrát to dopadlo takto:

Beige (Chanel) - pamatuji se, že jsem ji před pár lety dostříkala téměř s nechutí a vidím, jak se mění nálada, vnímání vůní. Takže:
Béžová - špatně, zlatá je pro mě, spíše zářivě žlutá. U nás byly plískanice, tak jsem si jen tak koupila zájezd na prosluněný ostrov. Do kufru jsem zabalila ty nejzářivější letní kousky oblečení, které u nás nenosím. Cítím se volně jako květinové dítě. Pak už se ocitám v krajině, kde jaro dosahuje svého vrcholu a jen pár okamžiků zbývá, než ustoupí létu. Všude kolem nacházím bílé kvítky frangipani a máslově žluté květy rovněž tohoto květu. Ve stínu se krčí ještě neodkvetlé něžné frézie. Chtěla bych více té něžné vůně dítěte - frézie, ale frangipani ji zřetelně dává najevo, že nastal čas odejít. Miluji je obě - frézie je něha, frangipani je slunce uvězněné v květech. Jak je uchovat - možná je to hloupá myšlenka, ale nic než sklenici medu jsem si nevzala. Natrhám náruč květů, dám je macerovat do medu a rukama ještě ulepenýma si zbytkem květů ozdobím svůj přechodný příbytek. Když přilétám na letiště, vítá mě sychravé počasí. Chce se mi až plakat, jak bych se chtěla vrátit zpět. Vytáhnu z kufru svou kouzelnou skleničku a nasávám tu vůni, každý den po dni, kdy jaro nechce přijít. A chápu, že „béžová“ je její civilní název. Ač můj plášť není béžový, vůně mi vykouzlila béžově zlatou barvu, která mi sice nesluší, ale miluji její teplo.
Nevnímám Beige jako „hoch“ elegantní vůní (tak vnímám Coco), je to pro mě vůně optimismu, dobré nálady a jara v plném květu. Prostě nádherná, ale chápu, že se mi „převoněla“. Doporučuji aplikovat v našich končinách jen při ztrátě optimismu, snadno se jí člověk nasytí.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:07

daniela nadšení, jak vůni popisuješ je nakažlivé. už mám poznamenané, že chci vyzkoušet.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 20:24

alibi Je opravdu povedená :)

Cervanek
Avatar
04. dubna 2018 20:38

daniela musím též přiznat, že jsem recenzi četla jedním dechem a velmi mě zaujala

značku neznám, ale už jsem po ní pátrals, jakmile je ve slovu někde "karafiát", nedá mi to pak spát. http://www.naturparfum.net/divincarnation.html

i jiné vůně mě samozřejmě zaujaly, jsou tam 2 narcisové a podle složení se mi jeví zajímavě i jedna Myrha.

Díky Danielo za dobré tipy.  

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 22:06

woman27 Tady se teda s tebou taky nesejdu . Beige mám stále zařazenou v tom ne.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. dubna 2018 01:39

daniela teším sa, že sa páči, ja som ňou nadšená.

Korsičanka holt to máš kombináciu nadšenia pre karafiáty + nadšenia pre malých indie parfumérov + ich vyňúravanie do databázy.