Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. března 2018 21:42

viktorka_od splavu 

sníst psy? 

Ne, zazpívat píseň, použít komický převlek a hlavně: PŘIZPŮSOBIT SE

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. března 2018 21:47
Reakce na Korsičanka:

.Je však třeba, aby byla radostná, to už vím

​jako koníček je to úplně geniální!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. března 2018 21:47
Reakce na Korsičanka:

viktorka_od splavu 

Ne, zazpívat píseň, použít komický převlek a hlavně: PŘIZPŮSOBIT SE

​Ano, ale to až pokud zapomeneš nafukovací míč.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. března 2018 21:53

wendulka No vidíš, díky, věděla jsem, že tam míč figuroval..ale v jaké souvislosti, to jsem zapomněla zas já

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. března 2018 22:20

Korsičanka Na Cimrmana já hodně trpím, tak ho znám skoro zpaměti, no.

Ale vím, co ses snažila říct. Ono to náhradní řešení pomocného učitele Poustky přizpůsobit se přesně pasuje pro náš parfémový vývoj.

Já jsem se ze začátku třeba taky trápila a nechtěla moc zkoušet limitky a špatně dostupné vůně, že je budu chtít vlastnit, ale nakonec se mi podařilo posunout se do fáze, když už nemusím mít úplně každou vůni, která se mi líbí, zároveň mi to však nebrání v tom chtít se v ní seznámit.

Teď už těch opustitelných mám jen minimum, no zároveň se to vždycky vyvrbí tak, že se mi otevře prostor pro nějakou novou, byť už není tak široký jako dřív, ale paradoxně si to takhle užívám mnohem víc, že průběžně zjišťuju, jak hluboký vztah s jednotlivými kousky svojí poličky vlastně mám. Takže já důvod k trudomyslnosti rozhodně nemám.

Vás to taky čeká, děvčata, že zjistíte, že toužit zkoušet a přitom nemuset chtít všechno vlastnit se nevylučuje, nebojte.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. března 2018 22:20

Korsičanka Prodávám dvě, ke kterým jsem si vztah nevytvořila. I když jsou obě krásné. Pokud se mi je prodat nepodaří, unosím je.

No ... já právě nechci, aby to byla "nemoc". Chci brát vůně s lehkostí. Bez pocitu výčitek a nervozity. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 29. března 2018 22:25

Dalia Teď nám wendulka krásně poradila a zároveň nás i uklidnila. Aspoň mě:) Dík, Wendy

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. března 2018 23:00

wendulka hmm, tak pri stovce flakonu cca dostanu rozum?;-) mam co delat!:-))

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. března 2018 23:14

viktorka_od splavu To ne. Ten počet flaknů na poličce není to hlavní jako spíš ten počet odzkoušených vůní. Čím víc jich odzkoušíš, tím víc zjistíš, že vlastně ne úplně každou nutně potřebuješ.

Jo, někdo jako já a Mija se během tohoto procesu holt dopracuje až k tý stovce flakonů, no. Ale většině stačí i míň zvlášť, pokud nespolupracuje tvá kůže. Takový štěstí jako andry jsem bohužel neměla. Tudíž já jsem spíš jenom živoucí důkaz, že hůř než já skončit nemůžete, než se parfémově uklidníte a dostanete rozum a že jsem se vzpouzela fakt dlouho.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 29. března 2018 23:28

wendulka takze cim vic zkusim tim min se mi jich bude libit. jo, to mi dava smysl, fakt to tak je:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. března 2018 09:47

viktorka_od splavu Ty vtipálku Je to tak, že zjistíš, že mnohé vůně jsou si podobné - nebo že v nich převládá složka, kterou už v jiné vůni máš - a lepší. Teď se mi to třeba stalo s karamelem ve 2 vzorcích Omnia Profumo, jež jsem dostala - díky Ti, Poéma  Lepší karamel už mám v Sensual & Decadent, která byla samozřejmě o hodně dražší Ale co už. Alespoň dál nekoupím

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. března 2018 10:04
Reakce na wendulka:

Já jsem se ze začátku třeba taky trápila a nechtěla moc zkoušet limitky a špatně dostupné vůně, že je budu chtít vlastnit, ale nakonec se mi podařilo posunout se do fáze, když už nemusím mít úplně každou vůni, která se mi líbí, zároveň mi to však nebrání v tom chtít se v ní seznámit.

​Tenhle druh trápení vlastně ani moc neznám. Pro mě nikdy nebyla žádná vůně dost drahá a natolik nedostupná, že bych se "bála" ji zkoušet. Tak nějak vždycky, od začátku, převážovala zvědavost, touha poznat než strach z touhy vlastnit. Většinou mi stačí/stačilo vědět, že ta božská vůně existuje a že kdyby se někdy v budoucnu měla naskytnout příznivá konstelace, budu vědět, po čem sáhnout. U vůní, které nadobro skončily, zůstanou jen vzpomínky, a i to mi vždycky stálo za to.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. března 2018 10:11
Reakce na domenica:

​Tohle trápení vlastně ani moc neznám. Pro mě nikdy nebyla žádná vůně dost drahá a natolik nedostupná, že bych se "bála" ji zkoušet. Tak nějak vždycky převážila zvědavost, touha poznat než strach z touhy vlastnit. Většinou mi stačí/stačilo vědět, že ta božská vůně existuje a že kdyby se naskytla příznivá konstelace, budu vědět, po čem sáhnout.

​To jsi řekla moc hezky. Vědět, že "ta božská vůně existuje" a touha poznat větší než touha vlastnit.

Mám to podobně.  Radost, kdy objevím něco úžasného, je na poznávání vůní to nejlepší. Mnohdy mi úplně stačí mít vzorek a vědět, že ta vůně prostě JE.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. března 2018 10:59

domenica Tak já se tím zaobírala jen chvilku, než jsem se dostala do té fáze, kterou popisuješ. Teď to vnímám vlastně taky tak.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. března 2018 15:06

Garuda (Jul et Mad)

Na začátku se ukáže medově sladká, jemně olejovitá pryskyřice, připomínající Ambre Fétiche. Postupně se k ní přidává suchý oudový kouř, který jí propůjčuje slabý živočišný podtón. Kouř posléze zaujme její místo a zesládne vanilkovým dřevem. Je to krásná jemná oudová vůně.


III-IV Tango (Masque Fragranze Milano)

První fázi představuje olejovitá pryskyřice s trochou dehtu a koření, velmi podobná Tauerovu parfému Lonestar Memories, v níž se na chvíli mihne štiplavé kadidlo. Druhá fáze je ve znamení sladkého vanilkovo-karamelového prachu.


03.Apr.1968 (Rundholz Parfums)

Nádherné pravoslavné kadidlo. Vydává jemně ovocný suchý dým, který kolem nositele vytváří příjemně hřejivý pryskyřičný obláček. S časem se jeho vůně mění minimálně. Ovocné tóny jsou sice na začátku výraznější, ale i po 10 hodinách je stále cítím. Výdrž na kůži je celodenní, přes 12 hodin.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. března 2018 15:15

viktorka_od splavu a ja by som ešte rada doplniť, že zvedavosť zabíja mačku. Takže ja som k mnohým vôňa prišla systémom "neviem zohnať vzorku a vyzerá strašne zaujímavo a ani nie je drahá" a potom riešila, čo s tým...takže už mi nie je ľúto dať pomerne nehorázne prachy za vzorky a zháňať ich od čerta-diabla kdekoľvek.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. března 2018 15:19

slniecko díky za varování, no samože už takových pár mám

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. března 2018 15:55

viktorka_od splavu napríklad Bluebell? aj ja .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 30. března 2018 16:43

slniecko no:-) ale tu jsem si nechala dovézt od zdroje. sama koupila Iris - jako jo, je Hirisu podobnej, ale originál to neni. a Vanderbilt... a - no doufám že to je už všecko

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. března 2018 16:52

viktorka_od splavu ale napríklad s Royal Daisy som sa sama sebe dobre strafila. Iris je na mne prací prášok, ale to som mala šťastie, že na iných nie, takže sa mi ju podarilo posunúť.