Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2017 18:50
Reakce na Korsičanka:

Děkuji!

Myslím na naši domluvenou výměnu. Příští týden se stěhuji a jak se zabydlím, vybalím krabicové království, tak se ozvu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2017 11:27
Reakce na Dalia:

Dočítám se zpožděním. Bella Donnu jsi vystihla dost přesně. Jak mě třeba taková Eau de Magnolia a magnólie obecně ve vůních mě moc neberou, tak tady se mi opravdu líbí. I když jak pořád jedu na té karafiátové vlně, mým absolutním vítězem z nové trojice pořád zůstává Fugit Amor.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:34
Reakce na wendulka:

Je pravda, že ani mě jinak magnolie moc nebere, ale v BD se mi líbí. Mám to stejně jako Ty.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. července 2017 21:48
Reakce na Dalia:

A naprosto tě chápu. Magnolie v parfému Bella Donna, to je totiž úplně jiný příběh, než který můžeme zažít ve vůních s magnolií z poslední doby. Magnólie teď bývá docela často zpracována v celkově svěžím aranžmá... Magnólie ve svěžím parfému /Eau de Magnolia/... to je zkrátka svěží parfém s magnólií... takže výsledek je svěží.

Bella Donna ale... ta kapka starosvětskosti v kombinaci s magnólií je velmi příjemná. Navíc, v kontrastu se sladce barevným začátkem...  

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 16. července 2017 19:57

Carthusia Fiori di Capri

Květinová chypré.

Začátek je hodně ostrý – trpký, hořce zeleně mechový  a  karafiátový (esence divokého karafiátu, který na ostrově roste a která se používá v dámských parfémech této značky). Tuto jeho podobu, vůni, neznám, je jiná než karafiáty, které jsem cítila. Jeho vůně je drsnější a má ostře pronikavou až řezavou, kořeněnou stopu.

Poté, co se tato fáze ztiší, tak přichází, pro mě krásné, květinové srdce. Vyjádřeno obrazem: ... po chvíli přicházím ke zdem kláštera, kde mě kartuziáni  pozvou do své alchymistické dílny. Vyrábějí se zde různé voňavé masti, tinktury, vonné esence, z bylin, z květů,… které se přidávají do parfémů, ...  je to tady prosycené mnoha vůněmi, ale co nejvíce vnímám je krémový ylang - teplý, hladký a prosluněný. Okny do místnosti proudí vlahý vzduch (lehké chypré závany).

Ke konci se vůně květin pomalu rozplyne opět v měchově zelené vůni, promísené s vůni vřesů, sluncem prohřátého dřeva a vše ještě lehce  prohřívá ambra.

Výdrž i projekce výborná, na oblečení i několik dní.

Vůni jsem nosit nedokázala, měla jsem kdysi odstřik, ale určitě by se mi líbilo ji cítit na někom jiném.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. července 2017 23:26
Reakce na janejane:

Fiori di Capri zatím neznám, ale budu muset zajít do Emphatie zkusit, jakmile bude příležitost. Mám zrovna období, kdy mě karafiátové vůně docela zajímají.

Uložíš, prosím, recenzi i do databáze?

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. července 2017 14:24

Kismet - Lubin

Mám velmi ráda kombinaci vanilky a bergamotu/citronu ve vůních. Líbí se mi Dulcis in Fundo (Profumum Roma) a Sublime Vanille (Creed). Bohužel u obou těchto vůní, když je mám na sobě, tak si občas připadám jako čerstvě upečená bábovka s nastrouhanou citrónovou kůrou a posypaná vanilkovým cukrem. Což o to, krásné vůně, ale příliš "jedlé". Další možností je Shalimar, kde vanilkovo-bergamotový začátek doplní orientální koktejl kadidla, pryskyřice a dřev a o nějaké bábovce nemůže být řeč. Ano, Shalimar je překrásná klasika a zároveň ne úplně jednoduchá vůně, každý den bych ho nezvládla. Proto jsem si přála najít vůni, kde by byla má oblíbená vanilkovo/bergamotová linka a ideálně výrazná růže k tomu. 

Kismet splňuje mé zadání do puntíku. Nepřeslazená vanilka se prolíná s osvěžujícím citronem a bergamotem a lehce ovívají nádhernou, tmavě rudou, sametovou růži. Balzamické tóny opoponaxu dotvářejí obrázek luxusního orientu, vůně, která má v sobě noblesu i lehkost. A skvělou výdrž k tomu.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. července 2017 15:18
Reakce na wendulka:

Fiori di Capri je mimoriadne pekný karafiát, navyše pomerne nezvyklý tým, že nie je štylizovaný do polohy femme fatale, skôr ako veselý čerstvý rezaný kvet.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:30
Reakce na Martula:

Díky za recenzi. To je přesně to, co Kismet udělá, když nositelce sedne. Pro to, aby ta růže z ní hezky vystoupila, to ale přece jen chce nejvíc tak dvacet stupňů a níž.

Jediná janejane měla dnes smůlu, že rovnou přeskočila jen k tomu shalimarovskému opopanaxu.

Nicméně já si sama za sebe říkám, že jsem si tu stovku od ní měla asi pořídit rovnou a neskromnit s padesátkou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:31
Reakce na slniecko:

Jj, dnes jsem si ověřila na vlastní nos. Navíc má nádherný plnokrevný základ ve stylu Miss Dior.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. července 2017 21:44
Reakce na Martula:

Vidím, že Kismet má další obdivovatelku. Ano, vanilka je zde nepřeslazená a rudou růži obestírá jako mlžný závoj.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 18. července 2017 07:27
Reakce na wendulka:

Já ještě jednou děkuji za vzoreček A taky vnímám, že chladnější počasí zrovna této růži udělá dobře. Vidím to jako vůni na podzimní období.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 18. července 2017 07:28
Reakce na Dalia:

Dali, vystihla jsi to přesně. "Mlžný závoj" je přesně to, jak na mě vanilka v Kismet působí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. července 2017 08:54
Reakce na Martula:

A jak na Tebe působí úvodní tóny Kismet? Já je vnímám jako docela "drsné".

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 18. července 2017 09:10
Reakce na Dalia:

A jak na Tebe působí úvodní tóny Kismet? Já je vnímám jako docela "drsné".

No já právě v Kismet žádný drsný úvod nemám, četla jsem v některých recenzích o úvodní "zemitosti" a vůbec ji nevnímám (naštěstí)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. července 2017 09:37
Reakce na Martula:

Já je mám nahořklé, ano, zemité ... prostě schopné člověka odradit. Ale po jejich odezněni se objeví krásná růže s vanilkou.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 18. července 2017 10:58

Oud Essentiel (Guerlain)

Tak jsem plná očekávání vyzkoušela Oud Essentiel a bohužel potvrzuji pařez, o kterém se zmiňuje barbucha .

Jen není smrkový, ale cedrový. Čerstvě uřezaný, pryskyřice prýští mezi letokruhy. Kolem toho pařezu se pne planá růže. Není ale moc výrazná, cedrová pryskyřice vše přebíjí. A ptám se: kde je ten slibovaný oud? Nevím, jestli už mám tak vypálené čichové buňky, ale oud opravdu nevnímám. Jen cedr.

Vůně není špatná, ovšem vyznívá na mně spíš pánsky. Rose Nacree du Desert mi sedí lépe a navzdory názvu i oud v ní vnímám zřetelněji.

A pokud bych zatoužila po "nearabské arabce" s temným oudem a temnou růží, vítězí u mě jednoznačně The Night.

I přes vysokou cenu. Nemá konkurenci.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 18. července 2017 11:16
Reakce na Martula:

Tak Kismet vnímám úplně stejně jako ty, Marti:) Ale OE??? Ten můžu velmi! Asi miluju cedr...ale v dobré guerlainovské kombinaci:) Sváděla jsem s ním protitchýni i protitchána na setkání na Hostýně. Ač nejsou parfumaniaci jako já, líbil se jim hodně. Až tak, že L. uvažovala o koupi:)

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 18. července 2017 11:32
Reakce na Korsičanka:

Oud Essentiel je velmi pěkná a bezesporu kvalitní vůně. Jen mi nepřipadá nijak moc oudová (což bych podle názvu očekávala) a vystupuje z ní na mně více pánských tónů, než co mi vyhovuje. Což je nakonec dobře, protože těch lákadel je letos tolik, že mi prostě nemůže všechno sednout tak, abych po tom zatoužila. Přišla bych na mizinu

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 18. července 2017 11:46
Reakce na Martula: