Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. června 2017 10:11
Reakce na euridike:

Ten bohužel neznám, vím o něm, ale nikdy jsem ho netestovala. Napravím, až budu v Praze. Nightscape je hodně jednoduchý, prostě taková ta "clean patchouli", já to mám ráda, ale pro někoho to bude určitě nuda. Je to víceméně kombinace pačuli a levandule, nic moc víc jsem nevyčichala. Ale je fajn, unosila bych.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 21. června 2017 10:25
Reakce na Luna:

nikdy by me nenapadlo, ze muzu z recenze na parfem dostat zachvat smichu  fakt dokonalej genialni popis... jen teda furt nevim, jak to voni 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:19
Reakce na Luna:

 teď se mi ten válející smajl hodí. vůni neznám, pačuli nevyhledávám, před tím chlapem bych utekla. ale pobavilo. brečím. ale smíchy :)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. června 2017 13:21
Reakce na euridike:

 a to ani netušíš, jak si tě představuju :D

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. června 2017 14:21
Reakce na Luna:

I já se zasmála. Super!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. června 2017 17:12

Milým překvapením je pro mě Fleurissimo (Creed). V tomto horkém počasí převelice příjemná lehká květinovka, kterou vnímám tak trochu jako old school.

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 21. června 2017 17:32
Reakce na Luna:

Ta recenze je skvela! Tu vuni budu muset zkusit, i kdyz nevim, jestli chci potkat chlapka s fialovou rtenkou .

Apropo: Paculi jako David Bowie, to je genialni prirovnani 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. června 2017 17:43
Reakce na Luna:

Čtu si tvůj komentář k Nightscape a říkám: "Ta Luna se asi zbláznila!" Jdu se podívat na stejnojmenný vzorek, jenž mě na léto také zaujal a je to...Lightscape

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. června 2017 21:27
Reakce na Luna:

Po dnešním velmi náročném pracovním dnu mi tvoje recenze zase hned zvedla náladu. Díky za to.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. června 2017 21:40
Reakce na Dalia:

Creedy ma dosť oslovujú. Len ako sa mi jeden po čase pokazil, tak si netrúfam na flakón. Ale rozmýšľam nad nejakým medvedením, keby som našla rozumný zdroj.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. června 2017 21:40
Reakce na Luna:

ako vždy bomba.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. června 2017 21:42
Reakce na slniecko:

Který se Ti zkazil?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. června 2017 22:08
Reakce na Dalia:

Spring Flower

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. června 2017 22:20

Po delší době jsem opět vyzkoušela dvě vůně od Byredo, abych se ujistila,že nejsou pro mě.

Rose of No Man´s Land - smutek a melancholii vyvolávající krvavě rudá růže hozená na spáleniště..., téměř nesladká, lehce nakyslá s kovovým podtónem.

Bal d´Afrique - po svěžím úvodu přijde hladká oblá a líbivá vůně (fialky?) - pro mě ta ženská část. Ke konci zase hladká a oblá vůně, tentokrát cítím vetiver a tady se pro mě stává vůní pánskou.

Je taková nudná, chybí ji jiskra, která by na mě přeskočila.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:39
Reakce na janejane:

Taky jsem si s těmito dvěmi vůněmi nějak nesedla, jako s většinou vůní od Byreda. Jedinou výjimkou se pro mě stala Green, která se ale už bohužel nevyrábí a pak ještě Seven Veils.

I když jsem třeba chvilku koketovala i s 1996, Bullion a Mojave Ghost, ale ani s jednou mi to nakonec nevyšlo.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:45

Paul Schütze: Cirebon

Je mimořádně povedenou kolínskou, která vás s pomocí nesladkého pomerančového květu, trpkého bergamotu a šťavnatého pomeranče, citrusové magnólie, vetiveru, bramboříku, ostrouhanotužkového cedru a písečných tónů přenese na pláž jednoho z Tichomořských ostrovů, lemovanou slaměnými chýšemi, po níž se za soumraku brouzdáte ve vašich oblíbených lněných letních šatech.

D.S. & Durga: Bitter Rose, Broken Spear

David Seth Molz nás s Bitter Rose, Broken Spear tentokrát bere do Irska v dobách rytířů Rudé větve. Jeho Irsko je plné luk, porostlých tymiánem, a jehličnatých lesů s cypřiši a modříny, kde se společně s dřevěným uhlím pálí i bodláčí. Podnebí je tu studené a deštivé, kdy vám nezbude, než se před tou nepohodou schovat pod okap a naslouchat kovově ostrému bubnování deště a pozorovat, jak z nedaleké udírny stoupá dým.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 22. června 2017 11:01
Reakce na wendulka:

Taky bych si u Byreda  nic nevybrala - jediné, které mě zaujaly jsou, jak píšeš, Seven Veils a pak Mojave Ghost, ale měla jsem obavu, že by se mi brzy přejedly. Green jsem už bohužel nestihla.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. června 2017 13:49
Reakce na janejane:

Já snad jen La Tulipe, tu bych nosit mohla, ale nutně ji nepotřebuji. Naopak třeba Accord Oud mi málem obrátil žaludek. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. června 2017 15:17

To s tým Byredom celkom chápem, ja mám rada veselé kvetinovky, takže z tých si tam viem vybrať, ale z ostatných mi tiež nič nepríde nejako extra.

Offline 999
Avatar
17544 příspěvků moje polička 22. června 2017 18:51

Já jsem se dnes poprvé vypravila do prodejny Egoist, abych vyzkoušela Nin Shar... Odcházela jsem naprosto unešená, ty tamní parfémy na mě seděly jak pr... na hrnec. 

Teď tady sedím, očuchávám se a nemůžu se nabažit . Jdeme s manželem na večeři, jsem zvědavá, jak se bude tvářit, mám na sobě čtyři celkem výrazné parfémy a rozhodně si je nepůjdu umýt...

Perle rare intense

Mon parfum cristal

Gardez moi

Dame de pique