Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 19. června 2017 17:50
Reakce na Krehutka:

... ale ja nekdy najdu zalibeni i v uplne klasicky krasne vuni - jako treba Unter den Linden - nic vic nez dokonala vune kvetoucich lip...  

/nechci z toho nikoho "vinit", ale... muze za to wendulka a jeji recenze... zase...  /

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. června 2017 17:54
Reakce na wendulka:

Tak to je teda fakt škoda. Kde udělali soudruzi skláři chybu ?

Zkoušela jsem ji na ledovci a teď v těch chladnějších dnech, na sychravý podzim bude krásná .

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:38
Reakce na Krehutka:

Píšu to sem, že sme se tu o tom bavily, teď mi přišel mail od ELd´O, že posílaj..

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:42
Reakce na Ounz:

Mně před 3 minutami taky .

euridike - díky 

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:44
Reakce na Krehutka:

Se vsadim, źe nám to balej současně 

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:47
Reakce na Krehutka:

... tak to jsem rada...  

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:48
Reakce na Ounz:

A u toho se asi podivují nad tím, jaký je najednou z ČR zájem . Určitě nejsme jediné, koho E. nalomila.

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:49
Reakce na Krehutka:

 

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 19. června 2017 19:52
Reakce na Krehutka:

A u toho se asi podivují nad tím, jaký je najednou z ČR zájem . Určitě nejsme jediné, koho E. nalomila.

... obavam se, ze mas pravdu... /alespon podle toho, co mi T. rikal, kdyz jsme spolu mluvili/ 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:01
Reakce na euridike:

Tak schválně, v jakých řádech se pohybujeme? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:04
Reakce na Krehutka:

Popsala jsi Anandu naprosto přesně.

Micallef prakticky skoro všechny vůně zpracovává takhle nasladko. Ale Ananda zrovna patří k těm, které se mi líbí.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:04
Reakce na Krehutka:

... no uplne malo to asi nebude, protoze T. mel obavu, abych nezacala pozadovat provizi... /musela jsem pripustit, za mozna muzu i za nejakou tu zasilku do Finska/

Offline Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:06

Dnes jsem zkousela Soft Tension (Andrea Maack). Dekuju euridike za tip na obchod Beam, byla jsem tam asi ctyrikrat a obsluha si me uz pamatuje . Vune je to jemna, az nenapadna, privetive mekka, zpocatku hladka s trochou kvetinove svezesti, ktera pozdeji ustupuje. Zustane neco, co evokuje mekky les se suchym mechem. Mezi stromy lehce prosvita slunce.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:07
Reakce na euridike:

Za to nemůžu já, ale Tanja Bochnig. Ona to prostě umí.

A s těma vzorkama ELdO je to bomba.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:08
Reakce na euridike:

Já právě myslím, že by sis o provizi měla říct. Nebo alespoň doživotní zásobování poličky. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:11
Reakce na wendulka:

Jee, to děkuji. Ale je pravda, že mám pocit, že se to rozlišování jednotlivých složek a čich obecně zlepšuje. Buď je to pravidelným tréningem, nebo je to pud sebezáchovy, kdy se mi příroda snaží vykompenzovat zhorsovani sluchu a zraku, abych se ještě dostala k misce s jídlem a přežila.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:15
Reakce na Friga:

... tak to jsem rada, ze jsi tam nevazila cestu zbytecne...  A Soft Tension je opravdu presne takova, jak ji popisujes... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. června 2017 20:17
Reakce na Krehutka:

Určitě je to hlavně tím pravidelným tréninkem. Nos si ukládá do paměti jednotlivé čichové vjemy a postupně se je učí rozlišovat. Jenom pokračuj, je to super.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. června 2017 22:58

Comptoir Sud Pacifique: Pomelo Fizz

Tak tady asi ten název trochu  klame. Nejde o osvěžující nápoj s citronovou šťávou a sodovkou doplněný o nějaký alkohol, jedině snad na úplném začátku. Čerstvá nahořklá šťáva z grapefruitu a mandarinky, ozdobená  pár zelenými rybízovými lístky zmizí brzy za medovým pomerančovým květem. A pod ním se skrývá ambrová a trochu zakouřená myrha.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. června 2017 23:45

Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk : Memory Motel

Tahle vůně má dokonalý název. Je totiž opravdu jakýmsi olfaktorickým vzpomínkovým průřezem toho, co na vůních miluju nejvíc. V první řadě vám svěží bergamot s máslovým kosatcem nejspíš připomene Auru Sublime, hřebíčkový karafiát s mléčnou vanilkou zase vřelou polohu Fugit Amor. Ale přidává i něco navíc. S pomocí teplého kadidla, suchého pačuli a písečných tónů vás skutečně přenese do přímořského motelu v Montauk, před nímž stojí zaparkovaný kabriolet, kde na koženou sedačku spolujezdce někdo rozsypal sušené listy slaďoučkého tabáku.