Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. června 2017 15:29
Reakce na wendulka:

Taky ti s ní padli do noty, že?

Líbí se mi i ta Rose America, ale jak se znám, začalo by mi v ní vadit mošusové semínko. Ve větších množstvích ho nemůžu.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. června 2017 16:04
Reakce na blackviolet:

Abych pravdu řekla, Rose America se mi líbí o trochu víc tím, že mi nic nepřipomíná, ten karafiát v ní mám mnohem výraznější a to mošusové semínko v ní nemám až zase tak výrazné. Hlavně, že to není kašmeran. Ale jo, padly mi do noty obě velmi, to jsem potřebovala.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 16:24

UNTER DEN LINDEN /April Aromatics/

Když jsem byla malá, chodily jsme s babičkou každou neděli navštívit její maminku, moji prababičku. Po obědě babička umyla nádobí, já ho utřela, obě jsme se převlékly do svátečního oblečení a vyrazily jsme. Nebyla to dlouhá cesta, jen do vedlejší vesnice, stačilo projít polní cestou a za čtvrt hodinky jsme byly na místě. Byl to už takový rituál. Sotva jsme přišly, prababička nás obě objala, pak vzala malé tranzistorové rádio a šly jsme se posadit na zahradu pod lípu, kde byla ta úplně nejobyčejnější dřevěná lavička, jakou si dokážete představit, posadily jsme se, prababička pustila rádio a poslouchaly jsme nedělní pohádku na Českém rozhlase. Žádnou z nich si nepamatuji, ale naprosto jasně si vybavuji vše ostatní - jemnou, sladkou a medovou vůni lipových květů nad našimi hlavami, vůni trávy, kůry stromu za našimi zády, šumění listů a bzučení včel... A taky to, co mám dodnes v paměti uchované jako fotografii - prababiččiny ruce, které drží to malé radio... Když pohádka skončila, prababička vždycky řekla: "To byla ale krásná pohádka..." Pak vstala a šla nám udělat rybízovou šťávu... A mně bylo vždycky tak líto, že už je konec... 

Unter den Linden mi vrací něco, co jsem považovala za dávno ztracené - a já jsem jí za to vděčná... 

Online Friga
Avatar
1540 příspěvků moje polička 20. června 2017 19:46

Zagorsk (Comme des Garcons): Vune zimniho severskeho lesa. Borovice, brizy, ledovy vitr, snehovy poprasek. Je urcite tak minus dvacet stupnu, vzduch je uplne vysuseny mrazem. Po nekolika hodinach mraz polevi a objevi se vune kadidla.

Dnes je chladno (cca 12 stupnu), vune dobre a dlouho drzi. Zkousim podruhe, pri predchozim zkouseni bylo teplo, vune zmizela po par hodinach, ani se nerozvinula do te konecne kadidlove podoby. Zaujala me natolik, ze si ji asi budu muset koupit 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 19:49
Reakce na Friga:

Zagorsk je uzasny - ocividne mas dobry vkus... 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. června 2017 19:51
Reakce na euridike:

Vůně mají tu krásnou schopnost oživovat dávno "zapomenuté" okamžiky, vzácné a nám drahé chvíle ... moc pěkně jsi vůni přiblížila, skoro ji cítím ...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:15
Reakce na Dalia:

... dekuju.. 

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:17
Reakce na Friga:

Zagorsk je úžasná vůně, taky mě velmi oslovila.  Z CdG kadidlovek jednoznačně nejlepší. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:19
Reakce na euridike:

Nemůžu se dočkat, až se zkusíš i Calling All Angels.

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:24
Reakce na euridike:

Jo, krásná recenze, já jsem v dětství zažívala něco podobného. Chodila jsem se svou nejlepší kamarádkou trhat lipove květy pro její babičku na čaj. Babička stále žije, bude jí 90 a je skoro jako moje vlastní babička. A je to velmi vzácná osoba. Nesmírně obyčejná, ale dávala bych ji za příklad všem.  Diky, že jsem si ji připomněla. 

Online Friga
Avatar
1540 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:24
Reakce na euridike:

Dekuju 

Vsak jsem tip dostala od tebe

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:24
Reakce na wendulka:

... Calling All Angels mam v planu od te doby, co jste mi ho Ty a Miru doporucily... Nechapu, jak je mozne, ze jsem se k jeho poradnemu vyzkouseni jeste nedostala... /ale alespon se mam na co tesit.../

A dekuju... 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:25
Reakce na Friga:

Na Zagorsk mě nalákala už Luna a teď ještě ty s tvojí recenzí.

Safra, takovou dobu čekám, až se mi zase nakupí množství na vzorky a teď nebudu vědět, co z ALZD dřív.

Dalia Ano, vůně April Aromatics patří k těm, které mají tenhle potenciál.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:29
Reakce na Luna:

A je to velmi vzácná osoba. Nesmírně obyčejná, ale dávala bych ji za příklad všem.

Presne takove byly i moje babicka a prababicka - nesmirne laskave a pracovite zeny, ktere si nikdy na nic nestezovaly... Obe mi velmi chybi... A jsem moc rada, ze mi Unter den Linden tyhle vzpominky ozivila...

A dekuju... 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:30
Reakce na Friga:

... mne neni vubec za co dekovat... Ja jsem fakt rada, ze jsi nasla neco, co se Ti libi... 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:31
Reakce na euridike:

Ja som vďačná tebe, pri čítaní sa mi vybavili spomienky na moju babičku a to maličké modré rádio, z ktorého som každý večer počúvala rozprávku na dobrú noc. Vône, pocity..niečo dávno stratené a zabudnuté sa mi vrátilo s takou silou, až mi vyhŕkli slzy. Ďakujem

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:31
Reakce na wendulka:

Časem bych je také ráda prozkoumala. Nevíš, jaké jsou to koncentrace? Jsou docela drahé, takže tipuji extrait. (?)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:41
Reakce na Dalia:

Všechno je koncentrace eau de parfum. Ta cena je vysoká proto, že to jsou bio vůně.

Já jsem podobně jako Červánek zainvestovala tenkrát do té staré verze - sady 9 originálních vzorků na notinu. Je fakt, že za tu cenu bych měla nový flakon, ale určitě nelituju, protože na jejím základě jsem si pak pořídila Rosenlust, když mělo notino tu akci se slevou 20 % v rámci nicheparfums tour a následně jsem pak dostala jako dárek Calling All Angels.

A kdybych je dostávala darem opakovaně, nejen tyto dvě, vůbec bych se nezlobila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:48
Reakce na euridike:

u nás teď kvetou lípy a v ulicích (špinavého a obvykle dost nevoňavého předměstí) to tak nádherně voní... kde bych tuhle vůni, resp. vzorek, sehnala?

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. června 2017 20:50
Reakce na Ayuri:

... temto pocitum moc dobre rozumim... a dekuju...