Jak obléknout a kde sehnat ...

18. ledna 2015 22:19
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. dubna 2016 12:47
Reakce na Miru:

U nás se asi schyluje k nastolení dress code, pslední vývoj by tomu napovídal. Přijít do práce inspirovaná tímto, tak mě zřejmě zastřelí... chjo.

Naštěstí, do toho, čím a jak jsem navoněná mi nikdo kecat nesmí!!! Aspoň něco.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 18. dubna 2016 14:48
Reakce na Mirka:

...no, já mám v podstatě také jistý dress code...

Ale máš pravdu,  vůně/parfém je naše věc!.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. dubna 2016 20:10
Reakce na Miru:

Je poměrně slušivý a nemusíš přemýšlet, co na sebe. To by mi nevadilo. Ale, s prominutím, kecy o tom, zda džíny modré ne, černé ano, a co šedé? Sukně mini ne, dlaň nad kolena ano, atd. Ony jsou taky džíny a džíny a tenisky a tenisky, (a zadek a zadek) no však to známe. Ošatné nedostaneme a klienta někdy nepotkám i půl roku.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 18. dubna 2016 20:17
Reakce na Mirka:

...tak to máš pravdu...

Jestli Tě to ale trochu uklidní, materiály našeho oděvu - to je "slast", obvzláště když je víc jak dvacet stupňů...

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. dubna 2016 15:18
Reakce na Miru:

Doufala jsem, že se to zlepšilo, škoda.

Offline andry
Avatar
2701 příspěvků moje polička 20. dubna 2016 04:59
Reakce na Mirka:

naše oblíkací směrnice například zapovídá nošení kalhot s více než 5 kapsami, žabky, crocsy, letní plážové šaty, "příliš krátké" sukně a pánské kraťasy nad kolena tak třeba to nedopadne tak zle?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. dubna 2016 14:06
Reakce na andry:

Nevím, kam to směřuje. Vadí mi, když pravidla nejsou jasně vyřčená. Evidentně to někdo v poslední době řeší, ale kéž by se to dořešilo aspoň do podobných několika jasných pravidel. Jestli to skončí  u keců typu - vhodně reprezentovat, nesnižovat prestiž ap.

Nakonec, mě to může být jedno. Moje obvyklé, kalhoty a halenka, neurazí, nenadchne.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 08:54
Reakce na Mirka:

"vhodně reprezentovat, nesnižovat prestiž ap"

Tohle máme myslím v nějaký směrnici - i pro "civil", t.j. mimo pracovní dobu. Těším se, že mě někdy přijdou zkontrolovat doma

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 15:24

... kdyby jste viděly, co se nosí u nás.... pyžama počínaje a teplákama na horskou tůru konče.

Blééééé, o botách nemluvím, to je snad  lepší nevidět.

Vloni jsem chodila za jedním pánem každé ráno a pzorovala jeho levou sandáli, jak se postupně rozpadá, v září už mu chyběla půka podrážky, za to přidal fusekle.

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 17:01
Reakce na náťa66:

...se omlouvám, ale buď pracuješ na psychiatrické léčebně, v domově důchodců a nebo někde ve VIP společnosti, neb pyjamas byla loni velmi in...

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 17:39
Reakce na Miru:

... občas bych řekla, že na psychiatrii, ještě více ve firmě, která provozuje horolezecké služby ( tolik zanedbaných mladých mužů v hnusných ! kapsáčích s batohama na zádech lze takto koncentrovaně vidět jen mezi šerpy nebo u nás)

Pyžamem jsem myslela vše, co se nosí na doma na úklid.

Ale jo, najde se i výjimka, ale vesměs je to hrůza.

Ale jinak jsme hodně veliká dokonce už i zahraniční firma !

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 20:24
Reakce na náťa66:

Asi tam máte hodně ajťáků 

U nás někdy docela lituju, že pánové choděj v erárním mundůru, protože i v civilu jim to dost sluší. A voněj 

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 20:44
Reakce na barbucha:

...taky jsi na to kapla.!

Ajťáci a doktoři - to jsou diametrálně odlišní jedinci...

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 25. dubna 2016 20:48
Reakce na Miru:

Jo jo, taky jich pár potkávám (velkej blicí smajlík!)

Ale doktůrci mají asi velmi pečlivý manželky  zjevně se zálibou v klasický a kvalitní anglický módě 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 27. června 2016 19:37

Nedávno jsem takhle večer seděla u PC, a přepadnul mě objednávací záchvat. Teď začínají chodit první balíky... tak jako třeba dneska:

z ASOS jsem si objednala žabky a plavky. Žabky super, plavky mi nesedly... obratem jsem je poslala zpátky (mmch. novinka: od června letošního roku není třeba u vratky platit poštovné).

Právě se rozhlížim po Aliexpressu, jestli bych tam na nějaký pěkný plavky nenarazila... a ejhle:

úplně ty samý, co jsem si koupila (a vrátila) za 28€ na ASOS, tam mají za necelejch 8$ ...

Takže s englánama končim - v Číně si to umim objednat sama!

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 28. června 2016 15:20
Reakce na RoSa:

uhm a poštovné? ako to budeš vracať, keď to nesadne? tiež bez poštovného?

ale štvú ma aj tak, ako viem, že sa to všetko robí v číne, ale tak nejako som dúfala, že aspoň pod ich dohľadom a z ich kolekcií atď...nie primitívnym systémom, naobjednávame - predáme.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 28. června 2016 15:32
Reakce na slniecko:

Poštovné z Číny sem je zdarma. Zpátky kolik by to stálo netuším, ale pokud by to nesedlo, nemá cenu vracet - za ty prachy to buď někomu dám, levně přenechám, nebo vyhodím!

Už jsem si z Aliexpress objednala kabelku, dorazila do 2 týdnů od objednávky, a je skvělá; na Ali mě stála 18$. Mám doma tu samou, jen v černé barvě, kupovaná v Drážďanech za 35€

Já budu v nákupech u nich pokračovat - beztak všechny ty evropský eshopy jsou jen překupníci! Značkový zboží teda ne, to je mi jasný, že jsou to všechno fejky.

Ale běžný no-name-produkty... proč ne? Jak píšeš: všetko sa to robí v číne

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 28. června 2016 15:54
Reakce na RoSa:

no to zdarma závisí od predajcu, nie vždy...ale to je jedno - mňa strašne rozčuluje, že NECHCEM veci z číny a poväčšinou nemám na výber, to je asi jadro pudla.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. července 2016 23:33

Mno tak jsem se odvážila k první objednávce z Asosu, kdy jsem si vybrala jedny dlouhé letní šaty. A jako jo, odesílají rychle, dnes mi byly doručeny. Ale tím dobrá zpráva končí, jelikož to, co jsem vyndala z obálky, opravdu nebyla viskóza, jak se snažila tvrdit našitá visačka - pomíjím fakt, že ušité byly hrozně a tudíž mi nesedly. Nevím tedy, odkud to zboží mají, ale jestli z Číny, tak se tam asi někdo pomátl na rozumu, když nerozezná polyester od viskózy.

http://www.asos.com/asos/asos-paisley-tea-maxi-dress/prod/pgeproduct.aspx?iid=6228691&clr=Multi&SearchQuery=paisley+dress&pgesize=36&pge=0&totalstyles=151&gridsize=3&gridrow=2&gridcolumn=1

Pochopitelně putovaly obratem zpátky. Jediné druhé štěstí je, že na rozdíl od Dorothy Perkins a jiných mají službu vracení zdarma. Po vyplnění čísla objednávky jsem si vytiskla vracecí štítek s čárovými kódy a vyslala je dnes prostřednictvím České pošty jako odpovědní obchodní balík do zahraničí na adresu nějakého sběrného místa v Německu). Skutečně po mně na poště nechtěli nic a potvrdili mi podací stvrzenku. A teď tedy budu čekat na refundaci.

Akorát teda ve sledování zásilek se mi to číslo zatím zobrazuje, že bylo použito už loni a moje dnešní podání se mi tam zatím neukazuje. Tak jsem na to zvědavá.

Nicméně po roce, kdy mi to nevyšlo se šaty u Dorothy Perkins, jsem z objednávání dalších zase nejméně na rok vyléčená a u Asosu nejspíš definitivně. Při těch podstatně vyšších cenách oproti DP jsem čekala něco o dost lepšího.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 16. července 2016 07:00
Reakce na wendulka:

Teda za ty prachy bych taky čekala něco lepšího!

Však to píšu kousek vejš: lepší objednat si to přímo v Číně a levnějc!

Hele, tady si třeba vybereš: http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=200003482&initiative_id=AS_20160715205018&SearchText=maxi+dress