Jak obléknout a kde sehnat ...

18. ledna 2015 22:19
Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 22:19

Holky, dostala jsem teď pozvánku na celostátní setkání manažerů - bude to spojené i s vyvoláváním na podium, třepáním rukou a opentlováváním těch nejlepších... a tedy nelze vyloučit, že se bude fotit do firemního kecálku

... no a dresscode je Smart Casual.

Dejte mi prosím nějaké tipy, co na sebe... hadrů mám dost (příp. dokoupím), ale nějak mi došla inspirace...

Díky moc!!!

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 07:09
Reakce na RoSa:

Jednoduše něco, v čem by se dalo normálně trajdat po městě, ale zároveň by se v tom člověk nebál ani na obchodní schuzku nebo do galerie...

Kalhoty, halenka, zajímavě střižený sáčko nebo lepší svetřík, šátek. Případně nějaký ladící náramek. A je to.

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 08:06

Holky díky moc za inspiraci!

Co mi teda vrtá hlavou, že se na obrázcích objevují i vysoké kozačky (myslím jako vysoké ke kolenům, ne podpatkem)... to je OK?

Černé šaty, silné punčochy, kozačky, nějaký široký šál/pléd... no - to by mi vcelku i vyhovovalo, nemusela bych s sebou totiž tahat lodičky... Ale přece jenom mám pochybnost, zda je to takto akceptovatelné...

Offline Venea
Avatar
170 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 08:22
Reakce na RoSa:

Na společenskou akci bych si kozačky nevzala, ty bych si vzala třeba na pracovní jednaní.  Já bych si vzala černé šaty, ideálně tak ke kolenům, delší už asi ne, a sako, lodičky, psaníčko, decentní nebo i vyraznejsi moderni sperky nebo cerne kalhoty a zajimavou modni halenku.

Podle mě je něco jiného mít smart casual jako dress code v práci a něco jiné když se jedná o nějakou společenskou akci.

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 08:41
Reakce na Venea:

Jo - taky to tak cítím: ty kozačky jsou takové rušivé, nepatřičné.... Určitě přibalím lodičky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 13:24
Reakce na RoSa:

Hlavně moc nevymejšlej, abys neměla nějakou fungl novou kombinaci, na kterou nejsi zvyklá, to je pak nepohodlný...

Bílý košile nosíš, tmavý nevyšisovaný džíny máš určitě taky... na to sako, šátek na krk a hotovo. Kozačky nebrat.

Nebo si chceš vzít šaty?! Abys nebyla (mezi ostatníma, kdoví v čem přijdou) overdressed!

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 13:27

Jen ať holka zazáří, néé! Ať viděj, že na to má!  Jakýpak košile, pche!!

Offline evik77
Avatar
756 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 14:07
Reakce na RoSa:

PRosím tě, odkud jsou ty šaty druhé zleva nahoře. Takové bych brala!

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 14:25
Reakce na evik77:

Tady (link byl v tom článku, co sem dávala horse_66)

Budeš objednávat? Možná bych tam taky něco našla...  (i když do toho setkání to už stejně nestihnu)

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 14:34
Reakce na barbucha:

No já ti nevim... bílejch košilí a různejch šátků mám opravdu plnou skříň, to jo. Kalhoty k tomu mě napadaj třeba: mám teď jedny nový moc hezký černý od S. Ferragamo; jsou šitý jako džíny, ale z látky (nedžínovina). Jen k nim bohužel nemám stejný sako - musela bych vzít černý od jiný firmy

Asi máš pravdu - ostatně jako... většinou 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 14:42
Reakce na RoSa:

No, taky se můžeš zařídit dle Barbarelly

Ale kalhoty Ferragamo, to zní dobře. Nakonec by k tomu šlo i jiný než černý sako, ne? A košile je klasika, a navíc ti vždycky sluší.

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 14:57
Reakce na barbucha:

Hele, vy si z tý fotky od Barbarelly děláte srandu, ale mně se tohle jednou stalo. Bylo to na plese Moser, v tom slavnym hotelu v Karl.Varech. Krásný černý dlouhý upnutý šaty, nekřesťanský prachy tehdy stály. Zblízka v zrcadle vše OK, ale tak ze vzdálenosti dva metry a více bylo vidět ale ouplně všecko!!

Naštěstí jsem to zjistila až v momentě, kdy už mi to bylo vcelku jedno

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 15:46

Ženy, vy jste takové vzdělané a zběhlé, kde se dají pořídit hezké košile, klasické, jednobarevné (na mne). Nejraději bych bílou a modrou. Jsem velká 159 cm a trošku obdařená vepředu. Dneska je problém něco sehnat, protože to jsou všechno modely na vysoké gazely a já to pak nezapnu a rukávy mám až ke kolenům. A trošku je problém, že nejsem z Prahy

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 15:59
Reakce na naja:

Musím tě opravit, v žádném případě to nejsou modely na vysoké gazely.

Vysokým gazelám jsou totiž krátký rukávy a krátká délka, takže dát si košili do gatí a při sebemenším ohnutí

když tam zůstane, je luxus. Taktéž když je vypasovaná, ta ty záševky jsou v jiných partiích, než by měly, problémy s těsnými průramky..... Já už začala silně uvažovat o šití na míru.

A to si ještě nedovedu představit, co bych dělala, kdybych měla prsa!!! KAM bych je jako dala, když

i teď mám co dělat.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 16:04
Reakce na Barbarella:

S mojí výškou a proporcemi se mi zdá jako gazela každá druhá. Ale je to fakt k vzteku, jakmile trošku někdo vybočuje z řady, sehnat něco kloudnýho je problém.

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 16:04
Reakce na RoSa:

Hele, ale tak pokud to ouplně všecko, bylo to, co má ženská mít, tak dobrý!

Ale si vezmi, takovej transvestita!!

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 16:05
Reakce na naja:

Jo, já su o 1/2 metru vyšší a prsa nemám a je to taky v dupě!

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 21:30
Reakce na naja:

sehnat něco kloudnýho je problém i na někoho průměrné výšky, průměrné postavy. nemám tucha, na koho to šijou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 09:13
Reakce na naja:

Já jsem naposled koupila velmi dobrou bílou košili v KappAhl, v tý jejich edici Hampton Republic. Zářivě bílá, takový to extra hladký (neprůhledný! t.j. kvalitní) plátno s kapkou elastanu, malej límeček. Sedí super (a jsem jen o pár cm větší než ty a obdařená taky), je lehce vypasovaná - ale díky tomu elastanu v tom člověk není jak jitrnice.

Ale teď mě napadá, že jsem někde zaslechla, že u nás KappAhl skončil (končí?), což by byla škoda, měli tam občas slušný kousky za velmi rozumný ceny - a všechny velikosti až po snad XXXXXL ... Tak nevím jestli tady ještě fungujou