BDK Parfums

05. listopadu 2020 23:16
Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 01. zaří 2021 22:07

@Renusatko mam to rovnako, v urcitej faze vidim styčné body s Lost Cherry a je to pekne ☺️  podla mna to robi ten peru balzam.. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2022 15:26

Gris Charnel

Gris Charnel je vůně s nezaměnitelně nádherným základem, v němž se snoubí jemný tón kvalitního sypaného černého čaje s pudrovým kosatcem, mandlovou tonkou a hřejivým santalovým dřevem. Tomu však předchází pikantní úvod, kdy mě v nose zašimrá do citrusova laděný kardamon a sladký fík.

Touto vůní jsem okouzlená. Nevšední, uhrančivá, ušlechtilá krása.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. dubna 2022 12:44

Wood Jasmin

Mnoho recenzentů zmiňuje, že ač má tato vůně jasmín ve svém názvu, tak jej ve vůni samotné necítí. Já ano a mám z toho radost, protože je zde velmi příjemně zakomponovaný. Ale pěkně od začátku …

Wood Jasmin se otevírá ovocnými tóny. Cítím pěkně zralou sladkou hrušku společně se švestkou. Tedy úvod se nese v duchu ovocné sladkosti. Ovšem pro můj nos to začíná být zajímavé až za chvíli. Už se objevuje jasmín. Jemný, lehounce živočišný, nektarově sladký a omamný. Tato bílá květinová nota se začíná mísit s balzamickým akordem labdana, kadidla a sladkou vanilkou. A pak tu mám pelyněk, který svou hořkostí kontrastuje s okolní sladkostí a celou kompozici dělá ještě zajímavější.

Vůně barevného podzimu, hřejivých slunečních paprsků, teplých barev … moc pěkná.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. dubna 2022 23:26
Reakce na Evanilla:

Omlouvám se Pas ce Soir. Vlastně je dost dobrá a něco na ní je. Ovocná chypre.... ?

​Řekla bych, že je vnímána převážně kladně. Mnoho recenzentů ji chválí. Já sama jsem ještě neměla příležitost zkusit. Zajímá mě. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 13:30

Tubéreuse Impériale

Tato tuberóza je měkce objímající, sladká, nadýchaná, ale i trochu temná díky kadidlu a pačuli. Omamné aroma bílých květů je zde oslazeno vanilkou a mému nosu neunikl ani s delikátní lehkostí zakomponovaný pudrový kosatec. Základ je jemně dřevitý a zemitý, dosavadní sladkost zlehka pohlcující.

Tubéreuse Impériale vnímám jako vůni klidu uvnitř sebe. Působí na mě vznešeně, žensky a sebejistě.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 13. dubna 2022 21:44

Dalia  přesný!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 04:04

viktorka_od splavu

Rady, už mám dokonce flakon. Natrefila jsem na poslední flakon za mnohem levnější peníz, než je nyní na ALZD (koukala jsem, že zdražili všechny BDK vůně). Tak jsem po něm rychle skočila. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 14. dubna 2022 08:45

Dalia super, gratuluju

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 17. dubna 2022 09:51

Mě od BDK zatím nic vysloveně nenadchlo natolik, abych toužila po flakónu (který se mi, mimochodem, vůbec nelíbí; vadí mi to robustní víčko, které činí flakón v mých očích poněkud neohrabaným). Ale třeba Wood Jasmin bych klidně unosila, kdyby mi ho někdo daroval.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2022 21:03
Reakce na blackviolet:

Velvet Tonka 

Mandlový likér s růží a tonkou, zpočátku pudrově sladký, pak marcipánově semišový. Možná suchý lístek tabáku, vanilka a pak i mýdlově plastový, lehce medicinální tón, který všechno překryje. Už jsem nečekala žádnou změnu, když ke mně po delší době zavlála zajímavá vůně. Zkaramelizovaný tonkový krém posypaný pudrem. A teď je to konečně opravdu hezké.

Přesně tak. Mandlové amaretto s marcipánovou růží a vanilkou z Tonky Impériale, doplněné jemným pudrem a semišem vypadalo velmi slibně na její méně sladkou variaci, i když bez tabáku. Od toho jsem v ní nedetekovala ani ten lísteček. Jenže ten plastikový tón, který se do vanilky vkrade po rozvonění, to prostě kazí. Zmizí až v mléčně dřevitém základu s balzamickou ambrou.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. srpna 2022 22:19

Villa Néroli 

Neroli a zeleně pomerančový petitgrain se během okamžiku promění v krémovou bílokvětinovku, v hustý nektar z pomerančového květu, bílé růže a sladké vanilky. Pak se pomalu v květinovém krému objevuje vetiver, pár lístků pačuli, labdanum a kousek větvičky z pomerančovníku a do vůně se vrací svěžest středomořského podvečera.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 17:29

Ambre Safrano 

Ambrovka? Ano, ale kadidlová. Podzimní ladění se švestkou a šafránem. Večerní procházka městem v kožené bundě, která visela ve skříni vedle růžového mýdla. Vůně vanilky připomínající vánoční pečení. A nakonec i to kadidlo a dřevěné lavice v kostele navozují vlastně vánoční atmosféru.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:34
Reakce na blackviolet:

Ambre Safrano 

Ambrovka? Ano, ale kadidlová. Podzimní ladění se švestkou a šafránem. Večerní procházka městem v kožené bundě, která visela ve skříni vedle růžového mýdla. Vůně vanilky připomínající vánoční pečení. A nakonec i to kadidlo a dřevěné lavice v kostele navozují vlastně vánoční atmosféru.

​Jak čtu tvojí recenzi, vidím, že můj zájem ji chtít zkusit, byl správný.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. října 2022 16:15

wendulka Zkus, pěkná vánoční kadidlovka.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 18. prosince 2023 21:47

Pas Ce Soir extrait 

Marmeláda z kdoulí, mandarinek, hrušek a zázvoru, sladká, ale ne ulepená, ovoněná pomerančovým květem. A další bílé květiny, hlavně jasmín, v doprovodu pačuli. Je toho všeho na mě ale trochu moc, ovoce, květin, sladké vanilky a nakonec i ambroxanu.